Pomocy, proszę pomóżcie i odpowiedzcie co to jest ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomocy, proszę pomóżcie i odpowiedzcie co to jest ?

przez Damian1000 20 lis 2009, 00:12
Prosze Was o pomoc. odpowiedzcie na moj niepokoj.

czego to objawy ?

-uczucie zniechecenia do wszystkiego
-zaniku zainteresowania czymkolwie
-uczucie bezsensu swiata i jego funkcjonowania
-uczucie ze wszystko przestanie miec sens nawet rodzina i ze zwariuje i ze stanie sie cos zlego?
(czy to w ogole mozliwe ze nawet ludzie , czlonkowie rodziny i ich funkcjonowanie moeze wydac sie bezsensowne?)

prosze odpowidzcie co to wszytsko ma znaczyc ... ?
Never Never Never Give Up

Re: Pomocy, proszę pomóżcie i odpowiedzcie co to jest ?

przez al_bundy123 20 lis 2009, 00:16
Moim zdaniem to powinieneś iść do psychologa. Tutaj nikt Ci nie postawi diagnozy bo byłaby ona obarczona zbyt dużym wpływem własnych niekoniecznie szczęśliwych doświadczeń. Jeżeli nie możesz normalnie funkcjonować przez takie rozmyślania to znak że czas odwiedzić psychologa. Możesz się normalnie zapisać w szpitalu czy w przychodni nie musisz za to płacić itd. Myślę że on z Tobą porozmawia i dowiesz się więcej niż My Ci powiemy.

Pozdrawiam
G

I proszę nie koloruj tak wszystkiego bo zaczynam się zastanawiać ile ty masz lat ??
al_bundy123

przez Damian1000 20 lis 2009, 00:18
mam psychologa i biore leki .... aczkolwiek zwatpiewam we wszytsko .. na forum zapisalem sie dzis liczac na jakies fajne wsparcie .. znalezienie nowych nadziei ..nowych informacji itp ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brunnhilde 20 lis 2009, 00:23
Hej!
A od jak dawna bierzesz leki i odwiedzasz psychologa?

Edit:
Sorki, nie zauważyłam Twojego drugiego tematu, gdzie odpowiadasz na to pytanie ;)

Nic odkrywczego nie mogę Ci napisać, oprócz tego, i że znam ten stan, i że w końcu on minie, bo zawsze mija... Trzymaj się i pamiętaj, ze z depresji się wychodzi.
Ostatnio edytowano 20 lis 2009, 00:30 przez brunnhilde, łącznie edytowano 1 raz
Nic nie trwa wiecznie - nawet deprecha!

przez al_bundy123 20 lis 2009, 00:30
I czy rozmawiałeś o tym z psychologiem ??
al_bundy123

przez Damian1000 20 lis 2009, 00:30
jak mnie dopadlo "to" okolo 3 mscetemu to poszedlem do psychiatry i bralem 2 msce lexapro + mianseryne az do wczoraj
(z tym ze przez 3 dni juz schodzilem z lexapro)
lexapro jednak nie pomoglo chyba i zmienilem od dzis w konultacji
z lekarzem na seroxat i od dzis rana wzialem +mianseryna na noc

do psychologa na psychoterapie tez chodze od miesiaca zaczalem
aczkolwiek nie wiem czy trafilem na dobra psychoterapeutke
nie wiem do konca jak powinny wygladac takie spotkania i nie wiem czy ona mi pomaga
robi mi nieraz jakies hipnozy relaksacyjne lub prowadzi jakies rozmowy

przez al_bundy123 20 lis 2009, 00:45
No więc jesteś na początku swojej drogi i dobrze robisz że nie zmieniasz leków bez konsultacji z lekarzem. To podstawowa sprawa. Tutaj naprawdę nie ma łatwych odpowiedzi. Zrozum. Nie ma drogi na skróty. Leczysz się jest ok. Uwierz że to Ci pomoże ale nie od razu i nie po miesiącu i nie po dwóch. Taki cykl leczenia trwa conajmniej 6 miesięcy. Więc nie denerwuj się tym. Psychologa można zawsze zmienić jeśli uważasz że ten jest nieciekawy czy też te spotkania nie pomagają Ci tak jak byś chciał bo to jest główne kryterium chyba. Nie wiem gdzie mieszkasz i tak dalej. Poszukaj jest wątek na forum o polecanych lekarzach. Może uda Ci się kogoś znaleźć. Robisz wszystko to co trzeba i to jest OK. Więc bądź cierpliwy.

Pozdrawiam
G
al_bundy123

Sortuj wg