mam depresje

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

mam depresje

przez mariusz44 10 lis 2009, 00:33
smutek lub ''uczucie pustki'';
zaburzenia snu;
utrata energii, poczucie zmęczenia, ospałość;
zaburzenia apetytu
trudności z jasnym myśleniem, skupieniem uwagi, podejmowaniem decyzji;
utrata zainteresowania dla zajęć, które kiedyś sprawiały przyjemność, także dla seksu;
lęk i/lub ataki paniki;
obsesyjne drążenie bolesnych doświadczeń i myśli;
poczucie winy i bezradności
obniżone poczucie własnej wartości, brak nadziei;
niepokój i/lub drażliwość;
myśli o śmierci lub samobójstwie jak to leczyc?Od jakiegos czasu smuce sie,ogarniaja mnie straszne mysli,pustki smaotnosci,samobulem jestem.

Re: mam depresje

przez *Monika* 10 lis 2009, 00:39
mariusz 44 leczysz się?
Mialeś już kiedyś depresję?
Dlaczego nie pójdziesz do specjalisty? Tylko mi nie mów,ze się wstydzisz chodzić do lekarzy o takiej specjalności!W czym mogę Tobie pomóc?
Ja chwytam się wszystkiego, mam zespól depresyjno-lękowy, załamanie nerwowe.
Napisz coś więcej...co się ostatnio wydarzyło,że popadłeś w taki stan? Ile masz lat?44? Masz rodzinę?żonę? dzieci? Masz pracę? Nie wiem co Ci doradzic tak naprawdę bo napisałeś tylko o swoich objawach.
Odpisz proszę. Sprecyzuj dokładniej.
Monika S.
Obrazek
Główny Moderator

przez mariusz44 10 lis 2009, 00:47
Mam 25 lat,objawy pojawily sie wtym roku.Wydarzylo sie sporo,dlugi w bankach,zrobione przez ojca ,chcial dobrze wyszlo zle.Sa klotnie miedzy rodzina,kazdy sie wkurwia na kazdego,siostra w tamtym roku wyszla za maz mam szwagra poszlem na zabawe imprezowa na sylweseter,szwagier sie nie popisal bo sie rzucil na mnie ,pogodzilismy sie,z siostra kloce sie,czasem pyskujemy z siostra.Problemy zkolegami cpaja ,pieniadze marnuja na nalogi jakies,mam dwoch kolegow ktorzy krzywdza mnie w jakis sposb,denerwuja mnie i jeszce ta systuacja w rodzinie.

[Dodane po edycji:]

Nie wstydze sie chodzic do lekarzy specjalistycznych jak do psychologa,psychiatry itp.Tylko nie mam kasy i tu zaczyna sie problem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 10 lis 2009, 00:51
No tak, za duzo problemów się nazbierało, a chciałbyś pójść do specjalisty? Czy się obawiasz czegoś?
Obrazek
Główny Moderator

przez mariusz44 10 lis 2009, 01:06
Obawiam sie ale sam niewiem czego mam sie obawiac.Obawiam sie ze depreskje mam i lek .

Sortuj wg