To depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

To depresja?

przez Agrafka. 28 paź 2009, 22:43
Od dłuższego już czasu (jakieś półtora czy dwa lata będzie już) cały mój sens życia gdzieś się ulotnił. W moim życiu króluje smutek, przygnębienie, płacz, na nic nie mam ochoty. Najchętniej cały dzień przeleżałabym w łóżku i gdyby nie szkoła to pewnie zupełnie bym się odcięła od świata. Do tego od jakiegoś już czasu miewam myśli samobójcze.
Najgorsze jest to, że jestem z tym zupełnie sama. Zero przyjaciół, o rodzinie nie warto mówić. Nie mam nikogo, z kim mogłabym o tym porozmawiać, przez co coraz bardziej zatracam się w tym stanie.
Nie wiem czy pójście do lekarza by coś dało, bo bycie ciągle samemu odbiło się na mojej otwartości do ludzi i zwierzanie się ze swoich problemów nie przychodzi mi łatwo.
Nie wiem, co robić, gdzie pójść i czy w ogóle cokolwiek w stylu depresji mi jest...

Re: To depresja?

przez Ridllic 28 paź 2009, 22:49
Agrafka., do lekarza pasowało by się wybrać bo chyba nie widzisz dalsego sensu w takim funkcjonowaniu prawda ?
Ridllic

przez linka 28 paź 2009, 22:52
Agrafka., To ja ci sprzedam plan działania na najbliższe dni:
-Znajdujesz najbliższą poradnię zdrowia psychicznego (lub jeśli cię stać - wertujesz ogłoszenia prywatnych lekarzy) i umawiasz się z psychiatrą - koniecznie
-znajdujesz najbliższą poradnię psychologiczną i jak wyżej, umawiasz się z psychologiem.

I wtedy: dostajesz leki, które eliminują część objawów i zaczynasz psychoterapię która dochodzi dlaczego jesteś chora i pomaga odzukać drogę do zdrowia.

Jak mniemam jesteś młodą osobą i szkoda życia na taką wegetację :D
Im szybciej zaczniesz działać tym szybciej będzie coraz lepiej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga1978 29 paź 2009, 12:23
Zgadzam się z przedmówcami,zrób krok,musisz wziąść się za siebie.Nikt za Ciebie nie pójdzie,potem napisz co i jak.Może po tej wizycie poczujesz się lepiej,jeśli nie to tu na forum możesz się rozpisać ,wygadać...........pozdro.

przez Agrafka. 30 paź 2009, 23:53
Do psychiatry nie mam, co iść, bo matka stwierdziła, że sama iść nie mogę, bo niby mnie nie przyjmą samej i, że nie zgodzi się na żadne prochy. A z nią iść nie zamierzam.
Nie ma jakiegoś innego sposobu?

przez depresyjny86 31 paź 2009, 00:25
Agrafko sama mozesz isc do lekarza,przyjmą Cie,jezeli chcesz wyjsc ze stanu w jakim sie znajdujesz musisz zacząć terapie farmakologiczną i psychologiczną.
:)

przez statywki 31 paź 2009, 12:37
Nie słuchaj, nie masz żadnej depresji bo czegoś takiego nie ma. Zadaj topytanie tutaj: http://www.nlppolska.pl/forum/forum4.ht ... 1e5e43d654 dostaniesz zajebista odpowiedź ;)

Sortuj wg