zaburzenia adaptacyjne , depresja , nerwica u studenta

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

zaburzenia adaptacyjne , depresja , nerwica u studenta

przez student100 27 paź 2009, 20:46
witam , po raz drugi ( drugie studia ) wyjechalem z domu. Za pierwszym razem zareagowalem stresem , depresja i nerwica natręctw , leczony byłem Luxeta ( sertralina ) 2x100 a pozniej mniejsza dawka, wszystko minelo .
Teraz znowu czuje sie bardzo źle , lekarz inny przepisal mi rexetin 20mg rano i lerivon 30mg (wieczorem przez miesiac). Rexetin(paroksetyne) mam brac docelowo długo., Na razie nie widze praktycznie zadnej poprawy. Podobno mam zapisany najmocniejszy z dostepnych na depresje. Jutro miną 3 tygodnie. Gdy jestem w domu jest dobrze , gdy wroce do akademika znowu koszmar , leki przed niczym tzn nie wiem przed czyma le takie glupie uczucie , nic prawie nie jem, doraźnie bralem cloranxen ale tez nie wiem czy na mnie działał. Rozmowa z lekarzem ktory mowił ze mi to pomoże bardzo mnie pocieszyla . Czy dawki nie sa za małe ? Czy biore odpowiedni lek na moja przypadłość?
student100

Re: zaburzenia adaptacyjne , depresja , nerwica u studenta

przez celineczka3 28 paź 2009, 09:58
Te pytania o odpowiednie dawki i lek to nie do nas, bo nie jestesmy specjalistami.Mysle jednak ze brak poprawy u Ciebie moze byc wynikiem braku oprocz odpowiedniej terapi.Leki to nie wszystko dlatego zapytaj lekarza o taka mozliwosc w Twoim przypadku. Mnie osobiscie bardzo pomogla, i mysle ze bez terapi leki przyniosly by jedynie dorazna korzysc. Takze pomysl o tym:)
celineczka3

przez student100 28 paź 2009, 18:04
jak moze wygladac psychoterapia w moim wypadku?
student100

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 28 paź 2009, 18:06
student100, My mamy ci odpowiedzieć?
Skąd mamy wiedzieć jak będzie wyglądać w twoim przypadku? Przecież to nie możłiwe przewidzieć coś takiego - każda terapia jest taka sama, każda jest jednocześnie inna.
Dokopujesz się do przyczyn problemu i psycholog pomaga ci odkryć drogę do wyleczenia się.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez celineczka3 28 paź 2009, 20:02
student100 napisał(a):jak moze wygladac psychoterapia w moim wypadku?

Pójdziesz to zobaczysz:)Nie mozna tego powiedziec bo kazdy jest inny wiec i oddzialywania terapeutyczne beda inne.
celineczka3

przez madame butterfly 20 gru 2009, 16:41
student100 napisał(a):Gdy jestem w domu jest dobrze , gdy wroce do akademika znowu koszmar , leki przed niczym tzn nie wiem przed czyma le takie glupie uczucie , nic prawie nie jem,

Ehh...skąd ja to znam...Również mieszkam w akademiku i mam( chyba tak jak Ty)fobię społeczną.Koszmar! Nie mam w ogóle spokoju, czuje się na prawdę źle, ciągłe lęki. Najlepiej mi jest w domu ale nie mogę dojeżdżać bo nie dałabym rady choć mam całkiem blisko...Pozostaje terapia i wiara, że kiedyś będzie lepiej... :(
madame butterfly

przez Majster 20 gru 2009, 16:51
Tak jak wyzej powiedziano - poszukaj terapii, najlepiej grupowej. Pewnie nawet sie nie spodziewasz ile jest takich ludzi z Twoja przypadloscia, moze nawet spotkasz kumpli z akademika. Jesli chodzi o leki to kombinacja Lerivon i Paroxetyna jest czesta i podobno skuteczna, ja osobiscie paroxetyne wciągałem bez wspomagania, a Lerivon mialem w kombinacji z innym SSRI - wenlafaxyna, co nie przekresla Twojej kombinacji. Unikalbym brania Cloranxenu - to jest benzodiazepina i jak sobie wygooglasz to znajdziesz ze ma paskudne cechy: powoduje uzaleznienia i wchodzi w groźne interakcje z alkoholem (ktory i tak jest niewskazany przy wszelkich psychotropach). Powodzenia ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez samosamo 14 mar 2010, 20:52
nie lekceważcie problemów na studiach. ja uwaliłem najlepszą uczelnię w kraju :(
...30 lat, chyba całe życie w depresji, uwalone studia, czarnowidztwo, lekkie zaburzenie osobowości, lęki, obsesje, samotność, letarg, smutek...

przez Majster 14 mar 2010, 21:13
samosamo napisał(a):nie lekceważcie problemów na studiach. ja uwaliłem najlepszą uczelnię w kraju :(

Skad wiesz, ze najlepsza? Ktora to uczelnia? Moze bylo warto?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Miniaa 15 mar 2010, 01:02
tekla napisał(a):Ja byłam na prestiżowej, krakowskiej uczelni- UJ. Jest przereklamowany, niemili wykładowcy, nieciekawe zajęcia.

Zdecydowanie nie zgodzę się z tą opinią. Na biologii na UJ traktują studenta z pełnym szacunkiem, pomagają. Wykłady są bardzo ciekawe i ćwiczenia też. Na każdych studiach oczywiście znajdą się perełki, które umieją dopiec. Taka np identyfikacja ptaków w terenie daje mi tyle radości :)
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Sortuj wg