Mój chłopak ma depresję...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Mój chłopak ma depresję...

przez Jaskółeczka 25 sty 2010, 15:23
Dokładnie, masz rację. Mój związek jeszcze jest trochę jakby... niezbyt dorosły, bo on sam mi powiedział, że jest jeszcze trochę niedojrzały, a i ja czuję, że taka znowu dojrzała nie jestem. Więc uczymy się być w związku, czyli kłótnie też bywają oczywiście... ale myślę, że z każdym dniem, każdym miesiącem, uczymy się coraz więcej o sobie i o tym, jak należy postępoiwać ;] 1 lutego będzie 10 miesięcy:)
Ja właśnie odkryłam, że w tym związku to ja jestem silniejsza psychicznie, więc nie mogę na razie oczekiwać, że chłopak zajmie się moimi problemami, skoro swój przytłacza mu życie. I wiem też, że on nie potrzebuje, bym była przy nim ciągle, ale mam zamiar być po prostu wtedy, gdy on tego potrzebuje. A sama tez powinnam chyba zająć się swoimi pasjami, swoim życiem... nie warto mu ciągle przypominać jaki on jest biedny, chory, itd. Założę się, że on też chciałby oderwać się na chwilę od problemów, zgadzacie się?

o zrobic zostac z chlopakiem z depresja czy raczej zajac sie swoim zyciem?

Myślę, że powinnaś z nim zostać i wspierać go, ale nie na siłę... zajmij się też w międzyczasie swoimi pasjami czy znajomymi, których dawno nie odwiedzałaś... żeby jednocześnie mieć też swoje życie, ale nie opuszczać chłopaka... ja jak byłam ciągle przy nim, to on się denerwował i mówił, że potrzebuje być sam...a mną targały emocje. Więc najlepiej znaleźć jakiś złoty środek. Pozdrawiam:)

Sortuj wg