ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 16:52
Razorbladerka_ napisał(a):Kiedyś ,dawno jak mialam problemy z miesiaczką na początku..... ale to byl ginekolog dziecięcy

:shock: :shock: :shock:

Nieżle. Koniecznie musisz iść i to szybko. Oczywiście nie zakładamy, że coś Ci jest, ale badania kontrolne musi robic KAZDA kobieta !
Wiesz, to nie jest nic przyjemnego ani fajnego, ale trzeba. Przeciez lepiej iść do gina od czasu do czasu do gina i usłyszeć że wszystko dobrze, niż iść do niego ze stoma objawami i dowedzieć sie że sie ma raka czy coś, ale ''za pozno sie pani zgłosiła''.
Prawda?

Już nie wspomnę, że masz narzeczonego (pewnie z nim współżyjesz) i nie byłaś u gina jak zaczełaś współżyć, o antykoncepcji nie wspomnę. Ale tej chyba nie chcesz i tak ;)
Bądz co bądz musisz iść koniecznie do gina, kontrolnie-ale koniecznie.
magdalenabmw

przez linka 27 paź 2009, 17:05
To co napiszę będzie przykre, ale jesteś mega mega nieodpowiedzialną osobą.....jak możesz tak nie szanować swojego zdrowia?
W kontekscie przyszłej ciąży, naprawdę radzę się najpierw stanąć na nogi psychicznie.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 18:43
linka656 napisał(a):To co napiszę będzie przykre, ale jesteś mega mega nieodpowiedzialną osobą.....jak możesz tak nie szanować swojego zdrowia?
W kontekscie przyszłej ciąży, naprawdę radzę się najpierw stanąć na nogi psychicznie.....

Przykro mi, ale niestety muszę sie z tym zgodzić.

Troszkę odczuwam kochana Razorbladerko, że dzidzia jest Ci potrzebna do wyleczenia dystymii. Tak nie może być.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 20:01
No to mnie zdołowaliście maxymalnie............................
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez tet 27 paź 2009, 20:35
Nawet w młodym wieku może się rozwinąć coś niedobrego, jesteś dużą dziewczynką. Do ginekologa! A sio! Ja chodzę regularnie, niedawno robiłam cytologię, wyszła trójeczka. Potem szpital, wycinek no i.. dysplasia małego stopnia, nedżerka i jeszcze jakieś ciul.. Da się wyleczyć, ale nerwów mnie to kosztowało że ho. Choć to i tak pikuś w porównaniu z lękami nerwicowymi :evil:
tet

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 20:48
Tet- też mam nadżerę, miałam jakieś leki, na tyle pomogły że nie trzeba jej wycinać...
Ważne to trafić na dobrego lekarza. Raz poszłam prywatnie, mając 18lat i cipa głupia mi powiedziała....ze mam guza!
Jezu, ile płakałam, miesiąc cały, już smierć miałam w oczach...Mama zaciągneła mnie do innej lekarz, i okazało sie że jakiś nabłonek mi sie nie rozszedł w pochwie i mam zgrubienie, ale to nic grożnego, poprostu skóra-co potwierdziła cytologia. Takich lekarzy powinni wieszać.
Teraz też muszę iść bo na usg wyszedł mi powiększony jajnik, do tego moja rodzinna mi kazala iść bo bolą mnie plecy od lipca i trzeba zbadac czy to nie od narządów rodnych. Boje sie ale co zrobie?
Najgorsze jest to, że moja super lekarz przestała przyjmowac na nfz i bierze prawie 200zł za wizyte (!!!) nie licząc badań żadnych! Więc musze znalesc na szybko innego, dobrego lekarza.

Razorbladerko może i Cie podłamałyśmy, ale tak szczerze mówiąc to powinnaś kopa zarobić w swój jędrny tyłeczek. Chcesz dzieci robić, a ostatni raz byłaś u ginekologa jako dziecko. Nielogiczne, co? ;) Idz najpierw do lekarza, z nim to przedyskutuj i sie przebadaj.
magdalenabmw

przez tet 27 paź 2009, 20:55
Taa racja, konowałów pełno. Najważniejsze to nie dać sobie wcisnąć kitu, skonsultować u innch, jeśli ma się wątpliwości i pytać zawsze co Ci robią! W szpitalu spotkałam dziewczynę, która szła na zabieg nie mając pojęcia na co i po co. Niepoważna jakaś :-|
tet

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 20:56
Właśnie, jak coś nie tak wychodzi na badaniu to trzeba iść jeszcze do innego lekarza, a najlepiej do dwóch. Jeden mógł sie pomylić.
magdalenabmw

przez linka 27 paź 2009, 20:59
Razorbladerka_, to się nie ma co dołować, tylko wziąć za siebie, skoro nie jesteś odpowiedzialna za sobie to co jak będzie was dwoje? hę?
Masz plan do zrealizowania i na niego kilka lat, wiesz jak fajnie będzie poukładać sobie wszytsko i wtedy myśleć tylko o maluszku - pomyśl sobie, wyobraź to - masz do czego dążyć :D

[Dodane po edycji:]

magdalenabmw napisał(a):Tet- też mam nadżerę, miałam jakieś leki, na tyle pomogły że nie trzeba jej wycinać...

Ano u mnie niestety na lekach się nie zakończyło i była krioterapia nadżerki :-|
Ale już wszystko ok, a nawet nie chcę myleć co by było gdybym do lekarza nie chodziła....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 21:04
Wstyd sie przyznac, ale nie byłam już półtora roku u gina. Niewiem sama czy to dużo, czy mało. Ale jak ostatnio byłam to robiłam cytologię, markery, usg dopochwowe itd więc chyba aż tak nie zawaliłam sprawy :mrgreen: Sie okaże na dniach....
magdalenabmw

przez linka 27 paź 2009, 21:11
magdalenabmw, pół roku za długo :D , ale masz świadomość problemu i wiesz, ze powinnać no i idziesz, a jak byłaś chora to nie olałaś tylko systematycznie chodziłaś.
Przyjaciel forum

przez tet 27 paź 2009, 21:12
Moja ostatnia cytologia przed tą feralną była dwa lata wstecz.. także tyle wystarczy, żeby się mogło popsiuć :-|
tet

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 21:23
Tet a ile masz lat jeśli mogę spytać?
Bo Ty, Linko masz 24 prawda?

Mnie wkurza to, że u mnie w przychodni są bezpłatne cytologie dopiero od rocznika 85', a ja jestem 89' więc wg nich nie mam szans zachorować i nie mam bezpłatnej cytologii. :evil:

Właśnie tak sie zastanawiałam, co ile czasu 20latka powinna chodzić do gina. Ja niestety teraz mam wskazania, a nie tylko profilaktykę. Zawaliłam... trzeba było iść wcześniej, a nie sie teraz stresować i bać wyników.
magdalenabmw

przez tet 27 paź 2009, 21:29
Chodzić i jeszcze raz chodzić! Bezpłatna cytologia dopiero od rocznika 85'.. nie powinno tak być :-|
Madziu, mam 23 wiosenki :mrgreen:
tet

Sortuj wg