ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez linka 27 paź 2009, 00:24
namiestnik, hmm rozumiem, że nie liczy się to, że kobieta:
-ma swoje plany które najpierw chciałaby zrealizować
-chce zapewnić dziecku jak najlepszy start, przygotować to co możliwe (dom, pieniążki)
-nie dojrzała do dziecka
Piszesz tak jakby to była jakaś zbrodnia mieć dziecko koło 30stki.........nie każdy jest stworzony do wczesnego macierzyństwa....Ty uważasz, że nie ma co czekać, ja myślę, że jest - na dorośnięcie do dzieca :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ridllic 27 paź 2009, 00:30
Razorbladerka_, masz racje jesteś glupia :!: ale mnie nie pokonasz w tym :P

bierz sie do robienia a nie fandzol bo w taki sposób to nie zajdziesz :mrgreen:
Ridllic

przez namiestnik 27 paź 2009, 01:02
linka656, no właśnie widzisz - to jest tak, że postawa roszczeniowa nic tu nie da. Chcielibyśmy mieć i rybki i akwarium a życie robi inaczej. Ja nic nikomu nie zabraniam. Mówię tylko jakie są fakty. Można przecież się zdecydować na dziecko i blisko menopauzy. Nie do mnie a do natury miej Linka pretensje, że ryzyko z wiekiem jest większe. Ot aż tyle i tylko tyle.

Rozumiem, że jako posłaniec przynoszący złą nowinę dla niektórych to ja będę tym złym. No i może zły jestem - ale w tej materii to naprawdę nie ode mnie zależy. Każdy sam musi zdecydować. Ja mówię tylko, że w mojej opinii nie ma co czekać aż będzie się idealną matką i idealnym ojcem - bo tak może nie być nigdy.

Zresztą jak w innym wątku w którym była dyskusja czy można brać leki w czasie ciąży, stwierdziłem nie statystyka jest najważniejsza - ale to co w danej sytuacji. Dla Ciebie może być to późniejsze macierzyństwo. Dla kogoś innego coś innego. Ja tylko zauważam fakty. Negatywy. Bo pozytywy już zostały przedstawione. Oraz zachęcam do nie dążenia do idealności. Bo to szczególnie dla nerwicowców może być nigdy nieosiągalne. I to w takim sensie, że w czymś (niekoniecznie wychowywaniu dziecka czy połogu) będą sprawdzać się lepiej niż ogól innych, ale niektórzy nadal będą szukać doskonałości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 11:12
Ryzyko powikłań jest takie same mając te 22 czy np 25 lat. A przeciez trzy lata to sporo.
Przez trzy lata można skonczyc zaoczne studia-licencjat i znalesc prace, a także pogodzić sie z babcią -dostać mieszkanie, i skonczyc dobrą terapię.
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 12:48
Wiecie co...? wszystko ładnie pięknie i zgadzam się z tym, że powinnam najpierw mocno przygotowac sie do dziecka i byc w stanie zapewnic mu rozwój w jako takich warunkach... ale po pierwsze, co jeśli zanim osiągnę ten stan, to faktycznie moze się okazac np ze nie moge miec dzieci (bo różne są przypadki!) albo wciąż bede uwazała, że jeszcze za mało jestem gotowa i bede sie bala i bede czekać az juz bedzie za poźno! I co wtedy??? na starosc zostane zdrowa, z domem, z wykształceniem, z kasą BEZ DZIECKA??!! Przeciez to mnie załamie na maxa..... ;(

Wova, wczoraj znalazłam pare innych fajnych przepisów, coś z tego wybiore :)
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 14:01
Kochanie, ale jezeli jestes bezplodna ( w co wątpie, bo niby dlaczego mialoby tak byc?) to na 30stke bedziesz tak samo bezplodna jak teraz, wcale nie bardziej. Bezplodna ze wzgledu na choroby jakie sie moga przytrafic? Wizyty u ginekologa co pol roku -chodzisz?

Co do tego ze wciaz mozesz nie byc gotowa. Czlowiek nigdy nie jest gotowy na dziecko, ale kiedy ono sie pojawia to jest szczesliwy.
Jesli za powiedzmy trzy lata masz byc nie gotowa do dziecka to tym bardziej teraz gotowa nie jestes.
Popracuj najpierw nad soba, dopiero potem nad dzieckiem.
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 14:43
Nie chodze do ginekologa i dlatego się boję :( :/ <głupek>
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 14:46
Dlaczego nie chodzisz do lekarza? Ja jutro ide i tez sie boje bo mam jajnik powiększony itd Ale trzeba chodzic aby w razie co szybko chorobe wykryc. To glupota z Twojej strony ze nie chodzisz, wiesz o tym?
magdalenabmw

przez aga1978 27 paź 2009, 15:01
Od czasu do czasu trzeba kontrolnie ,wiadomo że żadna przyjemność z badania ginek.Jeśli będzie wszystko ok. to ulga, a jeśli coś nie tak (czego nie życzę) to jeszcze da się pewnie wyleczyć.Najgorzej to mieć potem wyrzuty sumienia że się wcześniej nie pozwoliło wyktyć czegoś tam ewentualnie.

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 16:05
Ehhh........

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 16:09
Nie ech tylko idz do ginekologa. A bylas chociaz raz w zyciu zeby dowiedziec sie chociazby ze jestes prawidlowo zbudowana?
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 16:16
Kiedyś ,dawno jak mialam problemy z miesiaczką na początku..... ale to byl ginekolog dziecięcy

przez aga1978 27 paź 2009, 16:24
STRASZNIE DAWNO ..........SZKODA ŻE DALEKO IESZKAMY OD SIEBIE BO BYM CIĘ ZACIĄGŁA DLA SPOKOJNOŚCI.MOŻE PRZYJEDŹ DO ŁODZI -FAJNEGO DOKTORKA CI POLECĘ.....

[Dodane po edycji:]

BEZ ŻARTÓW POWINNAS IŚĆ..........

przez Razorbladerka_ 27 paź 2009, 16:41
Troche daleko........

Ja się bardzo szybko zrazam, do lekarzy zwłaszcza... i wycofuje się nawet gdy jestem umowiona już na wizyte.....:( po prostu sie boje:(

Sortuj wg