ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez Razorbladerka_ 26 paź 2009, 20:05
dobrze piszesz Madziu.. masz racje..
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 20:07
Ale kochana rozumiem Cie bardzo, ja mam 20lat i marze dzien i noc o dziecku. A mielibyscie za co je utrzymac? macie swoje mieszkanie? Studiujesz?
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 26 paź 2009, 21:56
Nie mamy swojego mieszkania ale moglibyśmy mieszkac z mieszkaniu mojej babci gdybym sie z nią pogodzila bo ona juz mieszka z moimi rodzicami i mieszkanie jest tak naprawde puste... nie studiuje niestety, choc bardzo bym chciala, ale przez chorobe zawalam kazdą szkołę - uciekam, rezygnuje :( :( :( co do utrzymania natomiast to odkładamy sobie conieco na przyszłość więc może i na dzidziusia by wystarczylo...
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 22:05
Ale pytam o to czy pracujesz Ty, czy chociaz Twoj chlopak. Dziecko kosztuje, i to nie są kwoty 100zł miesięcznie tylko dużo więcej (już nie wspomnę o zakupie wózka, łóżeczka itd).
Myślę, ze powinnaś pomyśleć najpierw o leczeniu i o jakiejś szkole (bo nie wiadomo co będzie za 10lat). Jak sama piszesz - jesteś na etapie, że nawet szkoły skonczyc nie możesz bo uciekasz itd (znam to z autopsji ale sie zmuszam i już jestem na drugim roku studiów) to co dopiero poradzić sobie z dzieckiem. Moim zdaniem napewno nie Twój czas na bycie mamą, tym bardziej że jestes bardzo młoda. Ja jestem dokładnie w Twojej sytuacji (może tylko ciut lepszej po za półtora roku kończe zaocznie studia, niedługo znów otwieram swoją firmę więc mam środki finansowe i mam swoje mieszkanie) ale ja sie powstrzymuje, bo dziecko ppotrzebuje matki -zwartej, gotowej i zdrowej psychicznie. To Ty masz sie dzieckiem opiekowac a nie mąż Tobą i dzieckiem. Poczekaj jeszce, myśl o jakiejs szkole, lecz sie koniecznie, może ślub najpierw weż, a potem jak już będziesz mieć prace -Ty lub facet, lub oboje, jak bedziecie miec te mieszkanie i będziesz zdrowa przedewszystkim - wtedy myśl o dziecku. Dziecko to nie zabawka ani nie lek na dystymię :smile:
magdalenabmw

przez namiestnik 26 paź 2009, 22:10
To ja też się przyłączam - będzie jeszcze czas. Założyłem (mylnie), że skoro myślisz o dziecku to finansowo i jako związek jesteście na swoim już. Twoje ubezpieczenie to bardzo ważna rzecz. No i to nie jest to, że odłożyć sto czy tysiąc zł. Tu naprawdę potrzeba sporej kasy.

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 22:19
Moja mama powiedziała, że gdyby nie miała mnie to już by miała dwa domy zamiast jednego :mrgreen: Taki jest koszt utrzymania dziecka. Bo faktycznie- niemowlakowi jedzenia nie musisz kupować, ale musisz pampersy, całe wyposażenie (a tego jest w chu* :mrgreen: ), nie wspominając o dodatkowych szczepieniach jak sie rodzą (masakra finansowa). A potem idą do szkoły -książki, ubrania, jedzenie....

Tu nie chodzi o same finanse i dom. My- nerwicowi, jestesmy w innej sytuacji. U nas najważniejsza jest stabilnosc psychiczna. Mnie stać na dziecko i bardzo chce, ale co z tego? Najpierw musze siebie do porządku pełnego doprowadzic, a potem myslec o dzieciach.
magdalenabmw

przez Anna R. 26 paź 2009, 22:27
Madzia, masz racje dziewczyno. Mądrze piszesz i rozsądnie. Dziecko to odpowiedzialność a także ogromne nakłady finansowe.

Sama chciałabym mieć jeszcze jedno, ale poczucie odpowiedzialności za moja córcię już teraz przygniata mnie zbyt mocno.
Dlatego podaruje sobie takie pomysły, choć z głodu nie umieram i przestrzeń życiową tez posiadam.

Razobladerka, ustabilizuj swoją sytuacje życiową i zdrowotną. Na dzieci przyjdzie jeszcze czas.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Razorbladerka_ 26 paź 2009, 23:09
Macie racje... jestem za głupia na dziecko...........

przez linka 26 paź 2009, 23:23
magdalenabmw napisał(a):niemowlakowi jedzenia nie musisz kupować

Niby taaa, jak się karmi piersią......ale, tak po prawdzie to wtedy kobieta powinna odżywiać się jedzonkiem dobrej jakości - tak żeby dostarczyć maluszkowi jak najwięcej składników pokarmowych - więc na jedno wychodzi ;)

NIE JESTEŚ ZA GŁUPIA........... nikt tak nie napisał...ale trzeba myśleć trzeźwo, jak masz mieć dziecko i jeszcze bardzej się o nie martwić, bo nie macie kasy, mieszkania, szkoły, pracy - to jeszcze większy stres. Dziecko samo w sobie to mega odpowiedzialność, więc zaczym przyjdzie na świat postarajcie się tak ułożyć resztę spraw, żeby potem nie martwić się niczym zbędnym.
Zajmij się swoim życiem najpierw, uporządkuj je, zacznij prostować zamotane sytuacje....na dziecko masz jeszcze naprawdę dużo czasu :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 26 paź 2009, 23:25
Razorbladerka_, nie jestes za glupia,ale tak jak piszà ludzie najpierw ustabilizuj sytuacjè ze zdrowiem i ekonomicznà:praca i jeszcze raz praca.znam to z autopsji bo sama bardzo mlodo zostalam mamà;wiesz nic fajnego w tym jak twoje malenstwo zostaje u dziadkow a ty musisz gnac do szkoly a pozniej poszukiwanie pracy a potem znowu jakas szkola bo srednie to za malo,wièc studia i znowu twoje dziecko gdies u dziadkow.wszystko na opak.zapewnienie dziecku bytu to kochana podstawa!a ta podstawa to niestety finanse;a te zeby siè pojawily ,trzeba niestety pomyslec o pracy.No chyba ze twoj facet bèdzie tyle zarabial,ze utrzyma ciebie dziecko dom i odlozy jeszcze.ale co to za satysfakcja liczyc tylko na drugà osobè?pozdrawiam cieplutko

ps;jak tam przepisy korzystasz z nich? :D :D
wovacuum

przez namiestnik 26 paź 2009, 23:51
Razorbladerka_, eee tam :)

przez magdalenabmw 26 paź 2009, 23:54
Nie jesteś głupia :smile: To przecież nie o to chodzi. Ja Ciebie doskonale rozumiem - bo ja też bardzo chcę !
Tylko my, kobiety, mamy tak że często kierujemy sie sercem i instynktem, co niestety czasami wyprowadza nas na manowce.
Najlepiej wypisać sobie wszystkie za i przeciw. I zobaczyć jak wypadnie bilans.
Za:
-masz narzeczonego i oboje bardzo chcecie mieć dziecko
-jest możliwość własnego mieszkania (zakładam że z babcią mogłabyś sie pogodzić)
Przeciw:
-niestablina sytuacja psychiczna, leczenie
-raczej niestablina sytuacja finansowa
-brak szkoły (w dzisiejszych czasach nawet przepychacz klozetów miejskich musi mieć studia)

Pomyśl, napewno chciałabyś delektować sie ciążą, cieszyć sie z każdego dnia. Napewno chciałabyś, aby Twoje dziecko nie musiało sie martwić o to, czy będzie miało co zjeść na obiad, żeby nie musiało patrzeć jak mamusia płacze (dystymia).

A jak już będziesz mieć stabilną sytuację finansową, stałe wypłaty (no chociaż Twojego faceta), jak już będziecie mieć te mieszkanko, jak już zrobisz szkołę jakąś i przedewszystkim jak bedziesz sie już okej czuć psychicznie- pomyśl, jak fajnie będzie cieszyc sie ciążą i bez stresów przyjąć dziecko na świecie :smile:

I pamiętaj, że ja mam dokładnie takie same dylematy jak Ty- ale patrzę trzeżwo, przecież to decyzja na całe życie, nie tylko moje.

p.s. Anno -dziękuję Ci za miłe słowa, ja za to uwielbiam czytać Twoje posty, mam wrażenie że masz bardzo dużą wiedzę, szczególnie z zakresu medycyny :smile:
magdalenabmw

przez fobia 27 paź 2009, 00:04
Razorbladerka_ ja Ciebie doskonale rozumiem, bo tez chcialabym miec dziecko ! Tylko dobrze wiem,ze najpierw musze ustabilizowac sytuacje zyciowa- po pierwsze dokonczyc leczenie i odstawic tabsy a po drugie podjac prace- jestem na etapie szukania czegos konkretnego. Wtedy dopiero dzidzius. Chociaz chcialabym sie wyrobic do trzydziestki (mam jeszcze 3,5 roku ;) ).

przez namiestnik 27 paź 2009, 00:15
Tzn. ja nadal podtrzymuje, że nie ma co przesadzać z tym czekaniem. Ale Razorbladerka_ - Ty masz jeszcze sporo czasu.

Sortuj wg