ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez wciacia 25 paź 2009, 14:40
ciekawy temat. jeśli chodzi o wady genetyczne-nie ma żadnej pewności w żadnym wieku. przez 2 lata opiekowałam się głęboko upośledzonym chłopczykiem. jego mama urodziła go mając 34 lata i był jej drugim dzieckiem.
ja mam 31 i nie zamierzam mieć dzieci-przynajmniej na razie.właściwie zawsze miałam takie podejście do sprawy. jestem świadoma jaka to wielka odpowiedzialność wydać na świat człowieka i dobrze go wychować. chyba zniechęca mnie bezradność bo i tak nie mam żadnej gwarancji,że zapewnię dziecku szczęśliwe życie i przyszłość. a poza tym to wygodne - nie brać na siebie takiego bagażu odpowiedzialności...
wciacia

przez Anna R. 25 paź 2009, 14:42
Hmm, z pewnością masz racje Namiestniku.

Ja wiem jedynie, ze moja matka miała nerwice z elementami natręctw, a ojciec CHAD i w ogóle się na rodziców nie nadawali. Mimo to sprawili sobie dwójkę dzieci i sprowadzili na nas ZOK, depresję a także chorobę zwyrodnieniową mózgu.

Nie twierdzę, ze tylko osoby zdrowe powinny mieć dzieci, ale rozchwiana psychicznie matka może zafundować im pewne urazy, których nigdy się nie pozbędą.

Koleżanka jest młoda, ma zaledwie 22 lata. Niech wiec się leczy i wyleczy. Na dzieci zawsze pozostanie czas.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 14:43
zgadzam się z Tobą namiestnik w 100 procentach.. ale dodam jeszcze, że musimy byc przekonani przede wszystkim czy po pojawieniu sięna świecie takiego cuda, bedziemy w stanie finansowo sprostac temu zadaniu... to chyba jest najważniejsze bo tak naprawde jest kasa to i zdrowie jest... niestety :(
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 25 paź 2009, 14:44
Hmm, z pewnością masz racje Namiestniku.

Ja wiem jedynie, ze moja matka miała nerwice z elementami natręctw, a ojciec CHAD i w ogóle się na rodziców nie nadawali. Mimo to sprawili sobie dwójkę dzieci i sprowadzili na nas ZOK, depresję a także chorobę zwyrodnieniową mózgu.

Nie twierdzę, ze tylko osoby zdrowe powinny mieć dzieci, ale rozchwiana psychicznie matka może zafundować im pewne urazy, których nigdy się nie pozbędą.

Koleżanka jest młoda, ma zaledwie 22 lata. Niech wiec się leczy i wyleczy. Na dzieci zawsze pozostanie czas.

[Dodane po edycji:]

Pchnęło mi się dwa razy, przepraszam
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 14:45
Dobra rada Anno R. - dziękuję ;)
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez namiestnik 25 paź 2009, 15:18
Wiem wiem.. kasa najważniejsza. Choć patrząc po ludziach z terapii to wielu ma kasy jak lodu i nic to nie dało.

Anyway bardzo dobrze, że o tym myślicie. :)

A co do prawdopodobieństwa, że się zdarzy 25-tce uposledzone to jasne, że jest. Tylko dwa razy rzadziej niż 30-tce i wielokrotnie żadziej niż starszej. To tak działa statystyka. Ale zdarzyć się zawsze może.

No i trzeba pamiętać o najważniejszym - to zawsze są MARGINALNE przypadki. Można i przy 40-stce i później urodzić piękne, zdrowie dziecko. I tak jest właśnie najczęściej. :)

Z drugiej strony pomyślmy sobie, że gdyby kasa była kluczową sprawą to większości z nas by nie było na świecie. Nie tylko nerwicowców. A w szczególności w epoce PRL ludność by prawie wyginęła. Ja miałem w przedszkolu jedne spodnie. Ale to się nie liczyło wtedy.

przez linka 25 paź 2009, 15:22
namiestnik, Tyle, że wtedy nie było opcji, że :
-rodzice nie będą mieć pracy
-dziecko nie dostanie się do przedszkola

Poza tym, nigdy nie wiadomo co się moze stać, ale z naszej strony jednyne co mozemy to przygotować się jak najlepiej na przyjście na świat dziecka, już się wypowiadałam że dla mnie to np. nieodpowiedzialne, gdy dziewczyny świadomie zachodzą w ciążę i jej trakcie biorą cały czas leki antydepresyjne....nie wyobrażam sobie też karmienia piersią i jednoczesnego brania leków....zostałam za to zbesztana ale i tak stoję przy swoim :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 25 paź 2009, 15:47
Tak - może nie było ubrań, za bardzo co jeść i często gdzie mieszkać na swoim, ale fakt, że i stresu było mniej, a wszystko bardziej stabilne. Choć czasami się zdarzały nieprzewidziane problemy gdy ktoś np. nie chciał do partii się zapisać.

Co do brania leków to wszystko pod kontrolą lekarza trzeba. I oczywiście za dużą cenę lepiej nie. Ale co będzie jak ktoś jest niesamowicie nerwowy? Albo non stop panika? A ilu osobom wydaje się, że są w 100% zdrowi i??? A tak naprawdę znacie idealną parę jako rodzice dla dziecka?

Ja tu myślałem o autorce postu. Nie bierze leków. Jest w chyba dość dobrym stanie. Bardzo chce. Nie znam sytuacji materialnej. To musi sama rozsądzić. Jest młoda - faktycznie ma czas jeszcze. Tyle, że nie warto chyba czekać aż stanie się ideałem. Bo nikt nigdy takim się nie stanie. Dobre założenia. Ale nie warto czekać zbyt długo. ;)

przez linka 25 paź 2009, 15:49
namiestnik, o ile wiem Razorbladerka_, ( autorka) rozpoczeła terapię Seronilem dopiero..... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 25 paź 2009, 15:52
namiestnik kto z forum ma kasy jak lodu?wychwycasz to jakos?ja nie zauwazylam? ;)
wovacuum

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 15:56
zgadza się linka, i przede mną jeszcze dłuuuga droga...

Mam pytanie.. czy antydepresanty muszą zawsze zaszkodzić płodowi?? Piszesz, że to nieodpowiedzialne, ale czy w kazdym przypadku dzieje się źle...?

przez wciacia 25 paź 2009, 16:01
moja koleżanka brała psychotropy i zaszła w ciąże. urodziła ślicznego zdrowego chłopczyka-ma teraz 2 latka.
ale to nic nie znaczy.wydaje mi się ,że jeśli istnieje zagrożenie to lepiej nie brać jak chce się zajść w ciążę.nie ma się co sugerować tym,że komuś się udało. bo wielu się nie udało.
wciacia

przez Ridllic 25 paź 2009, 16:03
hmmm dziwi mnie to za czy przeciw każdy wie jak się czuje i czy podoła , moje zdanie kiedyś było na nie teraz po wielu przykładach z forum diametralnie się zmieniło , lecz dalej uważam za niestosowne branie leków podczas ciąży

sam bylem dwa lata temu w ciąży i jakoś urodziło się bez najmniejszych kłopotów nawet mnie nic nie bolało :mrgreen:
(boshe ale jak moja córka podrośnie to się dowie jakiego ma j... tatę ) :mrgreen:
Ridllic

przez linka 25 paź 2009, 16:03
Razorbladerka_ pewnie, że nie muszą..........http://kopalniawiedzy.pl/SSRI-inhibitor ... -8606.html
:-|
Z tym, ze ja wiedząc, że nawet jeden kieliszek alkoholu może zaszkodzić dziecku - nie zdecydowałabym się chyba na branie lwków całe 9 miesięcy. Wolałabym poczekać aby być na tyle stabilna emocjonalnie, zebym nie potrzebowała leków - starczyłaby terapia.
post244698.html#p244698
Tu masz obszerny temat o tym.
Przyjaciel forum

Sortuj wg