ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez namiestnik 25 paź 2009, 13:37
Właśnie - poprostu poradź się lekarzy. Bo każda skrajność będzie zła. Ratowanie emocji i siebie ciążą jak i czekanie w nieskończoność na to aż sytuacja będzie idealna dla ciąży (bo nigdy nie będzie)

przez linka 25 paź 2009, 13:39
22 lata i Ty twierdzisz, że niedługo będzie za późno?? :lol: proszę cię, ja mam 24 lata i wczesniej jak za trzy cztery lata nie mam zamiaru myśleć o ewentualnym poczęciu potomstaw, no dajże spokój, nie będziesz isę leczyc 10 lat no raczej :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 25 paź 2009, 13:41
No ale powyżej 30 to już jest ryzyko w ciąży.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 25 paź 2009, 13:45
ja mam 34 i myslè ze za 2 lata cos pomyslimy z mèzem :D i wcale nie uwazam ze jestem stara,moja cora ma juz 16 :D a moj obecny màz tez chcialby dzidziè.jak bèdè stabilna to wtedy pomyslimy,ginekolog powiedzial ze spokojnie mogè jeszcze zaczekac :D
wovacuum

przez linka 25 paź 2009, 13:50
namiestnik, poiwyżej 30 roku...a nie później aby? Z tego co ja wiem powyżej 35 roku życia, mnie matula urodziła w wieku 30 lat i to jeszcze konflikt serologiczny był, dwadzieścia parę lat temu i wszystko było ok - wtedy nawet USG nie było dostępne ;).
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 25 paź 2009, 13:55
moja mama urodzila brata w wieku 35 lat,facet jest zdrowy i normalny i inteligentny nawet :smile:
wovacuum

przez namiestnik 25 paź 2009, 13:56
Powyżej 30 tego już ryzyko rośnie. Chyba, że wcześniej byłaś w ciąży. Ten wyższy wiek to już bardzo duże prawdopodobieństwo powikłań na pierwszą ciążę.

[Dodane po edycji:]

No ja byłem późnym dzieckiem i powiem nieskromnie, że inteligentny to może jestem, ale zupełnie niezdrowy na umyśle, łysy i nienormalny facet. :D

[Dodane po edycji:]

No ale też nie byłem pierwszym dzieckiem. heh :)

przez wovacuum 25 paź 2009, 13:58
tak ,bylam, pisalam cora ma 16 lat :D ale to fakt dla pierwiastek nalepszy czas do 32 :D
wovacuum

przez linka 25 paź 2009, 13:58
namiestnik, wiesz co nie demonizowałabym, oczywiście na pierwiastkę poród w wieku 30 lat może być ciężki, ale zagrożeń chorobami genetycznymi ryzyko wzrasta po 35 roku dopiero :D
Nie strasz namiętny ;)
Przyjaciel forum

przez wovacuum 25 paź 2009, 14:02
no wlasnie nie strasz ;) mozna miec 25 i urodzic dziecko z wadami mozna miec 40 i urodzic zdrowe dziecko,temat rzeka,a i tak warto do 3 miesiàca ciàzy zrobic badanie prenatalne
wovacuum

przez namiestnik 25 paź 2009, 14:04
Ja nie straszę. Peace, love and sex. Tak by powstało dużo dzieci już teraz :) Róbmy dzieci a nie mądrkujmy heh :) Nie ma co czekać świadomie aż jest gorzej.

Po 35 roku to wzrasta mocno ryzyko chorób genetycznych. Wcześniej badania podają, że tylko około 2-krotnie. No ale nie tylko o to ryzyko chodzi. Więc nie ma co tam się stresować i planować na jakąś przyszłość jak wszystko będzie super idealnie. Jak jest stały partner to.. :)

przez wovacuum 25 paź 2009, 14:07
no wlasnie kto chce, niech planuje a kto nie chce planowac, :D niech idzie na zywiol.
wovacuum

przez Anna R. 25 paź 2009, 14:12
Dzieci to radość, miłość bez granic i nie kończąca się nigdy odpowiedzialność.

Może zamiast zastanawiać się na wadami genetycznymi, zadamy sobie inne pytanie: Czy jesteśmy w stu procentach przekonani, ze kiedy już się urodzą będziemy im w stanie zapewnić szczęśliwe dzieciństwo?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 25 paź 2009, 14:30
A kiedykolwiek będziemy na 100% przekonani? Rozumiem ideę Twojego pytania. Uważam, że jest w 100% słuszna. Ale uważam też, że na nie odpowiedzą TAK jedynie Ci którzy nie zrozumieli pytania lub nie wiedzą o czym mówią. Nie ma recepty na 100% szczęście, ani punktów których odhaczenie to zapewni. Na pewno zanim podejmiemy taką decyzję powinniśmy sobie zdać sprawę czy spełniamy podstawowe warunki, zbadać swoje zdrowie, etc.

Sortuj wg