ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez Lili-ana 22 paź 2009, 11:33
Anna R. napisał(a):Okres ciąży był dla mnie najpiękniejszym rokiem w moim życiu. Hormony, co miesiąc wariujące jak szalone, nareszcie się unormowały. Szczęścia i błogiego spokoju, jaki mnie wtedy ogarnął, nie jestem w stanie opisać słowami. To był cud.

a u mnie było całkiem odwrotnie :roll: Także to sprawa indywidualna.
Lili-ana

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:57
Anna R. napisał(a):Okres ciąży był dla mnie najpiękniejszym rokiem w moim życiu. Hormony, co miesiąc wariujące jak szalone, nareszcie się unormowały. Szczęścia i błogiego spokoju, jaki mnie wtedy ogarnął, nie jestem w stanie opisać słowami. To był cud.

Nikomu jednak zajścia w ciążę jako leku na depresję lub nerwicę nie polecam, bo reakcje są naprawdę indywidualne.

Toteż właśnie opisałam tylko mój stan i dodałam, ze reakcje są indywidualne ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Lili-ana 22 paź 2009, 12:04
Toteż właśnie... :D
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Razorbladerka_ 22 paź 2009, 12:57
Ehhh... i dylemat pozostaje... :(
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez linka 22 paź 2009, 13:22
Razorbladerka_, musisz chyba nad sobą jeszcze popracować :), dylaemat to jest zawsze - nawet u zdrowych osób, ale jeśłi ty masz tak duże rozterki to może trzeba troszkę poczekać, jełśi aż tak bardzo się jeszcze boisz...a co gorsza boisz się, ze w chłopaku nie będzie oparcia to coś nie tak....:(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Razorbladerka_ 22 paź 2009, 13:28
co do jako takiego wsparcia ze str chlopaka nie mam watpliwosci, ale obawiam sie ze dla niego samego moze to byc bardzo teudny okres i wtedy bede miala wyrzuty sumienia, ze przez moja ciaze on sie ze mną musi meczyc...:(

A dzieciątko bardzo chce! Dzis znow snilo mie sie ze je mam...
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez namiestnik 23 paź 2009, 22:00
To może warto? Bo w sumie na co czekać?

A chłopak może i będzie musiał sprostać by być tatą, ale to też wielki cel i coś bardzo pozytywnego!

przez Razorbladerka_ 24 paź 2009, 15:29
Ale chyba jednak najpierw troche się jeszcze niestety będziemy musieli się wstrzymac by chociaz troche moj stan sie ustabilizował... może po terapii...................

przez namiestnik 25 paź 2009, 03:00
Aj tam się będziesz wstrzymywać.... nie od razu się zachodzi.... więc do dzieła!!! :)

przez linka 25 paź 2009, 09:32
Ja bym poczekała jak nabierzesz troszkę pewności siebie, ba fajnie by było gdyby ciąża była dla ciebie bardzo dobrym okresem życia, a nie pełnym lęków i stresów czasem oczekiwania ..... :mrgreen:
Nie wiem ile masz lat, ale jak mówisz, że już niedługo będzie za późno to chyba koło 37 ...... ;)
Także spokojnie, wszytsko się ułoży :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 25 paź 2009, 11:13
A ja myślę, że tak można czekać całe życie. A to, że trzeba czekać też może być źródłem lęków (to już każdy sobie musi odpowiedzieć, czy dla niego tak czy nie) i w ten sposób okaże się za jakiś czas, że już jest za późno. Że medycznie niewskazane, etc.

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 13:18
Nie, że niedługo za pozno, ale ze pozniej bedzie za pozno gdy sie calkiem wylecze.. mam 22lata... wiem, ze mam niby jeszcze czas.. ale to pragnienie jest tak ogromnie silne..... eh

przez wovacuum 25 paź 2009, 13:23
super ale pod warunkiem ze nie bèdziesz traktowala ciàzy jako lekarstwa na cale zlo i brak zajècia<ja nie biorè lekow a moj lekarz stanowczo odradza ciàzè!takie rozchwianie emocjonalne to nic dobrego dla ciàzy.zresztà wizyta u dobrego ginekologa na pewno przesàdzi sprawè,moze w twoim przypadku bèdzie inaczej,my tu sobie :smile: mozemy tylko pogdybac.
wovacuum

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 13:36
w zadnym wypadku nie chce jej traktowac jak lekarstwo.. zdaje sobie sprawe z tego, ze moze ona pogorszyc mój stan... do wizyty z moją panią doktor jeszcze jakiś tydzień wiec bede mogla z nią o tym dłużej porozmawiac i sie poradzić a do ginekologa to swoją droga (jak narazie musze znalezc jakiegos dobrego w poblizu bo strasznie łatwo zrazam sie do lekarzy :( )

Sortuj wg