ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: ciąża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przez linka 27 paź 2009, 21:31
magdalenabmw, ja mam 24 lata. Jestem rocznik 85 ale u mnie w przychodni nie ma znaczenia ile kobieta ma lat, cytologia jest bezpłatna nawet jak się nie ma 18 lat :smile:

Współżyjąca(w sumie ta nie współżyjąca też) kobieta która nie ma problemów ze zdrowiem powinna raz do roku wykonywać cytologię i mieć przebadane piersi ,to starcza, oczywiście nie wspominam o wizytach gdy coś niedobrego się zaczyna dziać .

Ja z racji tej nadżerki i zabiegu jej usunięcia mam obowiązek robić cytologię co pół roku i tak też staram sie robić, na szczęście od momentu pozbycia się tego paskudztwa wszelkie stany zapalne ustały i wszystko jak dotąd wychodzi ok, a zabieg miałam wykonywany jak miałam niespełna 21 lat - też za darmo, na NFZ.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 21:43
Hm a wiesz czy dużą miałaś tą nadżerkę? Moja ponoć jest mała, za mała na zabieg, do tego zmniejszyła sie po lekach.
A miałaś jakieś objawy tej nadżerki? Ja jedyne 'objawy' jaie mam to ten powiększony jajnik (który mógł być większy pzred okresem, jak to babka na usg powiedziała), bóle pleców na dole wydaje mi sie że mam większy brzuch z prawej strony lekko, ale nie mam pewosci czy nie mam tak od zawsze. Brzuch mnie nie boli, okres mam regularnie, nie krwawie między miesiączkami. Ale mimo wszystko sie boje,że to jakaś torbiel czy inne dziadostwo.. :cry:
magdalenabmw

przez tet 27 paź 2009, 21:51
Czasem takie rzeczy przebiegają bezobjawowo.. niestety. Nie ma rady jak tylko się zbadać. Będzie dobrze, młody organizm ;) My baby to wiecznie jakiś dyskomfort w tych sferach mamy grr :evil:
tet

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 27 paź 2009, 21:52
To trzymajcie kciuki ;) Napiszę potem co i jak ze mną....
magdalenabmw

przez tet 27 paź 2009, 22:27
oczywiście trzymamy ;)
tet

przez namiestnik 28 paź 2009, 10:28
Razorbladerka_, mi się wydaje kilka lat możesz spokojnie poczekać jeszcze. Byle to się nie zmieniło w 10 czy kilkanaście. Ale to tylko moje wydawanie - tylko i wyłącznie na podstawie tego, że masz młody wiek. Najważniejsze jest nie to co mówią inni a to co Ty czujesz i to co powiedzą lekarze.

Jeżeli czujesz tak wielką potrzebę by mieć dziecko teraz to skonsultuj z dobrymi lekarzami i zadecyduj kiedy. A najlepiej pójdź na terapię bo z tego co piszesz to byłaby dla Ciebie dobra i wtedy zadecyduj zgodnie ze sobą (czyli tym co dobre dla Ciebie i Twojego dziecka) kiedy.

Co do obaw przed wizytą - czy Twój facet wie o problemach? Powiedz mu, że potrzebujesz wsparcia w tej materii. Zarówno do ginekologa jak i do terapeuty.

przez Razorbladerka_ 28 paź 2009, 13:14
namiestnik, gdyby nie mój facet to bym sie nie zdecydowala chyba na leczenie.. tak, wie o wszystkim ale dzis niemoze tam pojechac ze mną bo pracuje... Teraz juz mam takiego stracha przed wizyta ze chyba sie nie odwaze pojechac.... <dół>
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez magdalenabmw 28 paź 2009, 13:19
Pomysl ze nie jestes sama, ja tez musze jechac dzis do gina. Ty przynajmniej tylko kontrolnie, a ja mam podstawy do strachu. Wiec masz lepiej, nie?
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 28 paź 2009, 13:23
ale ja do psychiatry musze... i nie wiem czego tak naprawde sie boje... chyba tego, że będzie mnie znów ochrzaniac... :(:(:(:(
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez magdalenabmw 28 paź 2009, 13:30
Myślę, że do gina musisz tak samo isc, może nawet bardziej.
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 28 paź 2009, 14:01
Masz racje, ale musze najpierw jakiegos dobrego znalezc - dzis zapytam tesciowa gdzie chodzi... bo podobno ma jakas dobra lekarke...

przez magdalenabmw 28 paź 2009, 19:47
Lekarza znalesc to nic trudnego, bylam sie dzis zapisac- na piątek. I jakos zyje ;)
magdalenabmw

przez fobia 28 paź 2009, 21:50
Razorbladerka_, - idz kobietko do tego lekarza prosze Cie! wiadomo,ze wizyta u gienia to nic przyjemnego ale da sie to przezyc :) dasz rade -wierze w Ciebie :D

przez bliksa 28 paź 2009, 21:56
przegląd podwozia to nic fajnego, ale jak mus to nie ma wyjscia ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg