Nie radzę sobie z tą presją...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Nie radzę sobie z tą presją...

przez Cassidy 07 paź 2009, 15:28
Piszę o tym, ponieważ może coś mi poradzicie, pomożecie... Jak większość wie jestem w trzeciej klasie liceum. Powtarzam ją, bo w zeszłym roku byłam nieklasyfikowana z powodu zdrowotnych. Ale nie w tym problem. Sęk w tym, że nie umiem sprecyzować swojej przyszłości... Zależało mi na studiowaniu filologii angielskiej, jednak przeceniłam swoje możliwości. Druga opcja to albo wieczorowe albo zaoczne, z tym, że nie stać mnie na nie, a do pracy z brakiem wykształcenia i doświadczenia mnie nie przyjmą. więc jak to mówią "leżę i kwiczę"... I przez to nie umiem skupić się na nauce, chodzę rozstrojona i ciągle chce mi się wyć :( Nie daję rady a rodzice wogóle mi w tym nie pomagają... HELP!!
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

Re: Nie radzę sobie z tą presją...

przez shadow_no 07 paź 2009, 15:33
Cassidy, tak naprawdę studia wg. mnie niewiele dają, jeżeli chodzi o szukanie pracy.
Poświęć chociaż pół godziny w ciągu dnia na planowanie swojej przyszłości. Określ co chcesz robić za x lat i zacznij do tego dążyć. I tak największe problemy jakie będziesz musiała rozwiązać to takie, które jeszcze się nie pojawiły. Więc nie koncentruj się na tym czego nie możesz tylko zacznij myśleć o tym co możesz. :)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Cassidy 07 paź 2009, 15:37
Problem w tym, że szczerze mówiąc w przeciwieństwie do innych ja nie mam żadnych zainteresowań... I to jest załamujące....
„Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni się i miota po scenie aby umilknąć potem na zawsze. Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 07 paź 2009, 16:13
Cassidy, większość dziewczyn w naszym wieku (bo rozumiem, że rocznik 90') nie wie co chce w życiu robić, a jak wie to im się zmieni za tydzień. :P
To normalnie, a na pewno nie powinno być załamujące.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez joanna5 08 paź 2009, 07:37
chociaz moje zycie roznie przebiegalo,zawsze mam jakas pasje-moja dewiza zyciowa,nie stawia sie tylko na jednego konia,stracilam prace przez depresje wiec zaczelam pisac i bylo za mnie wiecej pozytku z pisarki niz filozofa,Sama wybierasz to co dla ciebie najwazniejsze i jakie masz srodki by reakizowac swoje plany,pamietam jak bylo z moim wydwaniem pierwszego tomiku,drzwiami mnie wyganiala to wchodzilam oknem bo znalam swoja wartosc,i teraz wykorzystuje doswiadcznia filozofa w pisaniu ksiazek.mialam w sobie taka determinacje bo wierzylam w siebie.nawet depresja mnie nie zlamala,owszem zaliczalam psychitryki az w koncu stwiedzilam,ze juz nigdy nie dam sie zamknac,i trwam,ciesze sie ze zyje,jestem tylkotypem samotnika ale to mi nie przeszkadza bo wciaz cos pisze,teraz powstaje kolejna ksiazka,
joanna5

przez sebcio 08 paź 2009, 09:33
Cassidy, znaczy ja bym zrobil tak:
najpierw mozliwie jak najlepiej skoncentruj sie na zdaniu matury, ona da Ci przepustke na dobre studia, potem jak juz bedziesz miala mature pomysl na jakie studia chcesz pojsc i czy jestes wstanie podolac.
shadow_no, moze i studia niewiele daja ale niekiedy sa konieczne jesli myslisz o pracy na pewnych stanowiskach :D
sebcio

przez Cassidy 08 paź 2009, 12:50
To nie wynika z wieku... Moją pasją jest język angielski, ale nie wiem czy dałabym radę.

przez linka 08 paź 2009, 12:57
Cassidy, zakładasz, że nie wiesz czy dasz radę........a co jeśli dasz radę?
Zastanów się, nie musisz iść na studia odrazu, tak jak pisze sebcio, teraz zostaw to i zdaj jak najlepiej maturę - jeśli wszystko pójdzie z planem dostaniesz się na filologię, jeśli nie to możesz:
- iść po maturze do pracy i uzbierać troszkę kasy
- podszkolić się z języka za zarobione pieni9ążki po to aby:
- poprawić maturę i dostać się na ukochane studia za rok
- iść do pracy i studiować zaocznie.

Co do braku wykształcenia i doświadczenia......spokojnie, napewno na początku nie bedzie to super ekstra praca ale jako kelnerka, hostessa, w jakimś markecie znajdziesz pracę bez problemu - ananasy to to nie będą ale da się jakoś życi napewno.

Generalnie, trzeba w siebie wierzyć - kiedyś sie uda :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Cassidy 08 paź 2009, 18:49
Linka dzięki serdeczne :*

przez linka 09 paź 2009, 10:13
Cassidy, nie ma za co :smile: , jesteś fajną, młodą, inteligentną ( nie dopisz, że ładną - bo wiadomo) dziewczyną, niepotrzebnie się samobiczujesz - zobaczysz napweno wszytsko się ułoży, nawet jeśłi nie po twojej myśłi to i tak Ty kierujesz swoim życiem :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg