"mam talent"

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

"mam talent"

przez yourpresident 03 paź 2009, 23:08
"mam talent"

jestem na świeżo po obejrzeniu kolejnego odcinka. powiedźcie mi... czy tylko ja mam "doła", gdy oglądam ten program? przykład - wychodzi 15-latek (ja mam 23 lata), fajny chłopak, czego dowodem jest, iż Chylińska i Foremniak na żarty zaczynają się już o niego "bić", gdy zwyczajnie ten tylko wyszedł na środek. dalej gadka szmatka i następnie gość zaczyna tak tańczyć, że ja kurczę się przed telewizorem na samą myśl, czym mógłbym mu dorównać, że nie wspomnę, iż nawet gdybym miał taki dar od Boga to i tak nie znalazłbym w sobie tyle odwagi by zaprezentować go w stacji takiej jak tvn.

(...)

czy ja kiedyś usłyszałem "nigdy Cię nie zapomnę"? czy ja kiedyś widziałem jak komuś spływała łza po policzku z mojego powodu? albo ktoś zwyczajnie płakał ze śmiechu dzięki mnie? miałem kiedyś depresję (zawód miłosny), która prawie mnie nie wykończyła (mój psycholog i jego "cukierki" mnie uratowały) i "dzięki" temu programowi zwyczajnie czuję jak gówno powraca, przed czym przestrzegano mnie już wielokrotnie (naszczęście w przerwach oglądam sobie "jak oni śpiewają" na polsacie i dzięki temu programowi pocieszam się, że nie tylko ja jestem beztalenciem, heh).

ale reasumując - czy ja "mam talent"...? - zaraz ktoś napisze "próbuj" - ależ ja próbowałem. założyłem kiedyś nawet swoją stronę internetową z moją "twórczością miłosną", z której byłem bardzo dumny, i przez trzy lata, kiedy to strona wisiała w siecie, a ja reklamowałem ją gdzie się da, NIKT nie napisał do mnie żadnego mail'a w stylu "podoba mi się" / "nie podoba mi się". - "próbuj dalej" - ależ ja próbowałem. po pewnym czasie powstała druga strona internetowa z kompletnie innego typu twórczością, z której też byłem dumny, i która to też nie spotkała się z żadnym odzewem. - "próbuj dalej", ależ ja próbowałem udzielać się na różnych portalach społecznościowych, forach, czatach i tak dalej i nigdy nikt nie zwrócił na mnie uwagi, mimo że wydawało mi się iż piszę nieprzeciętne rzeczy. - "próbuj dalej" - nie mam sił...

jeśli jesteś z czegoś dumny, a następnie wstydzisz się, że podzieliłeś się tym ze światem, jeśli zdarza Ci się to kilka razy, jeśli kilka razy duma zamienia się we wstyd, to rodzi się w Twojej głowie pytanie - "co ja mogę zaoferować temu światu...?". pewnie ktoś zaraz powie - "każdy ma jakiś talent" - zgadzam się i po długich przemyśleniach, po wnikliwej retrospekcji mojego własnego życia, doszedłem do wniosku, że ja potrafię... tylko kochać... lecz nikt dotąd tego nie docenił... stąd właśnie zrodził się we mnie kiedyś rak depresji i teraz odczuwam go na nowo...

pozdrawiam

Re: "mam talent"

przez Sorrow 04 paź 2009, 01:42
Co to jest "twórczość miłosna"?

przez magdalenabmw 04 paź 2009, 03:23
Sorrow- pewnie poezja.

Kolega, a po co oglądasz ten program? ;)
A jury w tv... myslisz ze ona naprawde nigdy go nie zapomni? No prosze Cie.. pieprzy tak bo chce wyjsc na wrażliwą i inteligentną, a zwyczajnie jej PLACĄ za takie pieprzenie, wroci do domu i juz nie bedzie o gosciu pamiętac.
Co on moze zaoferowac swiatu? hehe Taniec? Fajnie tanczy ale czy to sprawi ze dzieci w Afryce przestaną glodowac?

Wiesz co, zapisz sie gdzies jako wolontariusz. Albo karm codziennie koty u siebie na osiedlu.
Uwierz mi, zrobisz o wiele wiecej dla swiata swoją 'tworczością serca' niz te tanczące dzieciaki i sztuczne łzy i 'nigdy cie nie zapomne' pod publikę.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcjanna 04 paź 2009, 10:02
A ja uważam, że masz "lekkie pióro", tzn. z przyjemnością przeczytałam Twojego posta - jest po prostu świetnie napisany (jakkolwiek głupio bym teraz nie zabrzmiała :roll: ). Po prostu widać, że umiesz wyrażać uczucia słowami i rób to dalej. :smile:

przez linka 04 paź 2009, 11:41
yourpresident, moja rada - skończ oglądać tv, znajdź sobie zajęcie - bo jak powiedziała marcjanna, masz chyba jednak jakiś talent - pisanie idzie ci całkiem nieźle.
W sobotnie wieczory lepiej poczytaj książkę, idź na piwo albo włącz sobie ciekawy film a nie badziewie oglądasz ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez samotniczka 04 paź 2009, 12:57
No tak, porównywanie się z innymi "lepszymi" od siebie to najkrótsza droga do depresji i zaniżonej samooceny.
Jednocześnie widać Twoje pragnienie akceptacji i uznania. Rób co Ci sprawia przyjemność, nie musi wiedzieć od razu o tym cały świat, ważne że Tobie to przynosi satysfakcję.
Popieram pomysł z wolontariatem, bezinteresowna pomoc w dzisiejszych czasach, to dopiero talent.
A swoją drogą to niezłe beztalencia można zobaczyć w tym programiem, jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś.

przez magdalenabmw 04 paź 2009, 17:33
Wlasnie, masz lekkie pióro! Faktycznie tez o tym pomyslalam, ze swietnie sie czyta Twoj post. Myslales o tym aby napisac książkę ?
magdalenabmw

przez metempsychoza 04 paź 2009, 20:01
ja się może mało znam na psychologii, ale jeśli mamy możliwość uniknięcia konfrontacji z tym, co wpływa na nas destruktywnie, to należy omijać to szerokim łukiem. nie oglądaj tego programu, jeśli pogarsza ci on samopoczucię i zaniża samoocenę. poza tym, jak już ktoś wcześniej napisał foremniakowa ma jednego i drugiego głęboko gdzieś, ale dostaje grubą kasę, żeby mówić rzeczy, które wzbudzają emocje. miałam okazję kilka razy oglądać ten program i z jej ust często padają słowa typu "dziękuję ci za ten występ", "coś nieprawdopodobnego..", "masz talent, kobietko!", "nigdy cię nie zapomnę" albo inne pitu pitu. ja to nazywam "sranie w banie".

przez yourpresident 04 paź 2009, 21:11
magdalenabmw napisał(a):Myslales o tym aby napisac książkę ?

nie tyle, co myślałem, ale nawet napisałem już taką (jest prawie skończona, brakuje jej tylko ostatecznego szlifu). co więcej, miała być wstępem do całego cyklu powieściowego, którego szkic rozpisałem sobie na kilkadziesiąt stron, a czego realizacja zajęła by mi - na oko - przynajmniej 20 lat (jestem perfekcjonistą + mam sporo pomysłów), lecz odnoszę wrażenie, że premiera (jeśli w ogóle by do niej doszło) obyłaby się bez większego echa. tak więc dziś owa książka - wraz ze wszystkimi pomysłami na jej kontynuację - leży sobie u mnie na komputerze i prócz mojej własnej matki, która przeczytała kilka akapitów, i która kłóciła się ze mną, że "to nie mogłem ja napisać" nikt o niej nie wie.

niedawno zostałem wyrzucony z pewnego forum (nie złamałem regulaminu, złamałem jedynie spokój tam panujący - takie balansowanie na granicy), wczoraj na innym forum zostałem wyśmiany (uwierzycie, że niektórych bawi to, iż ktoś chodzi do psychologa?), wcześniej nikt na mnie nawet nie zwrócił uwagi (lecz teraz "królem YouTube'a" jest na przykład taki koleś w obcisłych spodenkach śpiewając "intelnet, intelnet", z którym nigdy nawet nie śmiałbym się równać) - i ja mam brać się za pisanie czegoś, co ludzie kupią za własne pieniądze i z czym siądą sobie wieczorem na kanapie przy zapalonej lampce...?

podobno trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny - ja do tej sceny nie zostałem jeszcze nawet dopuszczony, lecz już doskonale wiem, że w momencie kiedy bym na niej stanął, musiałbym szybko schować się za kulisami i uważać jeszcze by nie dostać czymś w głowę.

*wzrusza ramionami*

pozdrawiam.

przez Sorrow 04 paź 2009, 22:20
Tzn. w jakim sensie "to nie mogłeś Ty napisać"?

przez bunny_wrrr 04 paź 2009, 23:28
ja natomiast zamiast unikac trudnych uczuc zaczelabym sie zastanawiac co glebszego kryje sie za nimi
porownywanie sie z innymi swiadczy o niskiej samoocenie i niepewnosci co do wlasnej wartosci
moze warto nad tym popracowac
byc moze prawda jest ze kazdy ma 'jakis' talent ale wiem na pewno ze posiadanie danego talentu czy jego brak nie stanowi o wartosci czy waznosci czlowieka
porownywanie sie z innymi nie ma sensu bo zawsze znajdzie sie ktos kto jest w czyms od ciebie lepszy
jestes jaki jestes i zadna opinia nie uczyni cie ani lepszym ani gorszym
te wszystkie 'talenty' to tylko okreslony produkt i jesli mozna go w jakis sposob mierzyc to tylko w odniesieniu do mozliwosci danej osoby
a w odniesieniu do siebie lepiej zachowac wlasciwa proporcje miedzy tym co chcialbym a tym do czego jestem zdolny
no i jeszcze kwestia prezentacji tych talentow...
jak sie cos odkrywa przed swiatem to trzeba byc gotowym zarowno na pochwaly jak i na krytyke
przeciez nie wszystkim podoba sie to samo i nie mozna miec o to pretensji
do osiagniecia tzw sukcesu czesto potrzeba wiele wytrwalosci i samozaparcia ale przede wszystkim duzo odwagi
czesto tez to nie wystarcza
ale zawsze warto probowac najlepiej do skutku skoro czuje sie taka potrzebe

no a reakcje pan z mam talent faktycznie wydaja sie mocno przesadzone ale to tylko tv i w dodatku rozrywkowa wiec prosz nie mylic z rzeczywistoscia bo nie od dzis wiadomo ze telewizja klamie a idealy nie istnieja :mrgreen:
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez yourpresident 05 paź 2009, 01:19
Sorrow napisał(a):Tzn. w jakim sensie "to nie mogłeś Ty napisać"?

było za dobre jak na gościa, który całymi dniami siedzi w domu i prócz matury nie ma na swoim kącie większych osiągnięć.

ps.

też jestem fanem Warhammera ;]

przez magdalenabmw 05 paź 2009, 23:41
Yourpresident- mozesz cos dla mnie zrobic?
Wyslij tą książkę po wydawnictwach.

p.s. Widzę, że masz 'parcie na szkło' jak to się mówi ;) Nie możesz znalesc sobie zajecia które nie wiąże się ze sceną/internetem/tv ??? Musisz być znany?
p.s. Mnie wyrzucili juz z trzech forów conajmniej (w tym z jednego gdzie byłam 2lata), taka dola ludzi mówiących/piszących to, co myślą :P Nie zmieniaj tego, w dzisiejszych czasach szczerosc jest w cenie.
Ostatnio edytowano 06 paź 2009, 00:25 przez shadow_no, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Wywalili Cię bo zazdrościli Ci bmw. Ja mam porsche więc póki co jesteś bezpieczna. XD
magdalenabmw

przez ewap99 06 paź 2009, 09:49
było za dobre jak na gościa, który całymi dniami siedzi w domu i prócz matury nie ma na swoim kącie większych osiągnięć.

A może po prostu sam siebie nie doceniasz i masz zaniżone pooczucie własnej wartosci? lubisz/akceptujesz siebie?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Sortuj wg