dieta a depresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

dieta a depresja

przez verdemia 01 sie 2009, 19:43
pozwole sobie zalozc nowy watek bo nie znalazlam takiego, ale jezeli jest juz podobny to prosze o usuniecie tego.
Chcialabym zapytac Was Forumowicze co myslicie o wplywie jedzenia na depresje. U mnie depresja zostala wywolana zaburzeniami odzywania takze ciezko mi cokolwiek zdzialac, chcociaz tak naprawde moje leczenie powinno sie opierac o diete (moze juz niedlugo bedzie:)). Ale tak sobie mysle, ze jezeli odpowiednio by ulozyc plan zywienia to moze wspomogloby to leczenie depresji? To znaczy nalezaloby jesc produkty energetyczne na zmeczenie (np glownie warzywa - buraczki), zrezygnowac z kawy, kofeiny i kodeiny, pustych kalorii, ktore sa toksyczne dla organizmu, jesc tak aby podniesc poziom serotoniny w mozgu. ja jestem za tym, ze zdrowe jedzenie moze chronic przed depresja (chyba ze laczy sie ona z innymi chorobami). jakie jest wasze zdanie?
I jescze jedno: jakie produkty, pierwiasti i witaminy wedlug was pomagaja?
verdemia

Re: dieta a depresja

przez agusiaww 01 sie 2009, 21:06
Na depresje pomaga magnez, witaminy z grypu B, dlatego tez trzeba jesc jak najwiecej produktow z tej grupy. Ograniczyc do miniumum spozywanie slodyczy, kawy i innych tego typu uzywek.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez ewaryst7 03 sie 2009, 11:26
Oczywiście , że dieta ma ogromny wpływ na nasz organizm.Jeśli diętą można cofnąć , lub wyleczyć nadciśnienie , początki cukrzycy to na pewno pomoże rownież w depresji. Moj psychiatra mowił mi też o kwasach Omega3.Niestey nie stać mnie na jedzenie dużej ilosci ryb , owocow , a nawet warzyw.Ale jeśli jesteś w kondycji finansowej dobrej , to sproboj i pisz , czy dziala.:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pepik 03 sie 2009, 17:03
Ja staram się wyeliminować cukier z diety, w postaci słodyczy, białego pieczywa, fastfoodów, napojów słodzonych, alkoholu i innych.
Przyzwyczaiłem się do ciemnego pieczywa, kaszy, warzyw, zielonej herbaty, wody z sokiem z cytryny. Na colę nie mogę patrzeć. Zamiast drożdżówki wolę zjeść marchewkę...
Trochę zdziwaczałem :twisted: , ale...czuję się lepiej i organizm też chyba trochę, szczególnie jelita, z którymi zawsze były kłopoty.pozdr.pepik

przez ewaryst7 03 sie 2009, 17:15
Pepik.twardy jesteś.:) Ja tam kocham jeść.Tym bardziej , że na szczęscie nie mam skłonności do tycia.Może , i ja sprobóję?

przez verdemia 03 sie 2009, 17:51
tez bym chciala sprobowac ale kompulsy sa silniejsze ode mnie i rzadko mi sie udaje mimo, ze codziennie zacyznam od nowa.
Moze na chroniczne zmeczenie pomoga orzechy, banany , buraczki, pomidory? jakby tak dzien zaczynac od salatki z buraczkow, orzechow i serka koziego to moze byloby inaczej?
A wlasnie!! jakie to dziwne, ze polska jako jeden z niewielu krajow w UE ma dostep do w miare zdrowego jedzenia a wszsytko jest takie drogie! to nienormalne zeby fast foody byly tansze od mleka sojoweg:/
verdemia

przez ewaryst7 03 sie 2009, 17:55
zgadzam się.Moim marzeniem jest , mieć owoców pod dostatkiem.Ech...

przez Klaudus20 03 sie 2009, 19:50
Na całe szczęście owoce w tym roku bardzo tanie:)
A może ktoś z was stosuje tą dietę z jakąś rozpiską. Bo bardzo chętnie bym z niej skorzystała (najlepiej na kilka dni), żeby nie być monotematycznym :)
Gdzie jest ta szminka,którą kocham
Na moich ustach zostawia ślad
Gdzie jest dziewczynka,która szlocha
Po wieczny czas

przez kuzyn 03 sie 2009, 20:41
białko to tyrozyna i tryptofan bardzo ważne aminokwasy,więc sporo białka i sporo węglowodanów
ryby ze wzgldu na omega-3
czekolada-ileż tu antydepresyjnych związków,kakao
czosnek
czasem kawka dla stymulacji a potem dla wyrównania b-complex
czerwomne wino
warzywa zielone(kwas foliowy)
zielona herbata-uspokojenie i pobudzenie
sół jodowana
to wszystko wiele innych należaloby uwzględnić
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez verdemia 03 sie 2009, 21:43
a mnie susszone owoce wciagaja jeszcze bardziej...boshe jestem takim strasznym zarlokiem:(
verdemia

przez ewaryst7 04 sie 2009, 16:12
Verdemio , uwierz w końcu , że NIE TYLKO TY jesteś żarlokiem.Ja też młócę na okrągło.:)

przez verdemia 04 sie 2009, 16:34
wiem, ze jest takich osob wiecej, ale mi to sprawia straszny boll fizyczny i psychiczny. NIe daje juz temu rady:(
verdemia

przez kuzyn 05 sie 2009, 19:06
czekolada lepsza,byle nie za często :smile:
banany też niezłe (tryptofan,serotonina)
jogurty, które bardzo lubie i chętnie jem zwłaszcza te owocowe

u kobiet korzystnie na na nastrój będą działać też pokarmy bogate w żelazo, bo troche tego tracicie z krwią

często bardzo dobrze działa ograniczenie cukrów, wahania poziomu glukozy to wahania nastroju

czasem prtzyczyną złego nastroju są alergie pokarmowe-tak tak alergia pokarmowa też działa na mózg, ale to wykryć już nie tak łatwo

a nic tak nie poprawia humoru jak zakupy
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez verdemia 06 sie 2009, 19:55
dwa pytanie: czemu tylko bulki z woda? i czemu sie boisz ze cos ci bedzie?
verdemia

Sortuj wg