Samobójstwo

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samobójstwo

przez bezradna.mal. 16 lip 2009, 22:25
Witam wszytskich. Być może taki temat został już wcześniej załozony więc z góry przepraszam ale nie mam czasu tego wszystkiego czytac. Potrzebuje jak najszybciej dobrych rad. Mój chłopak ma problemy i rodzinne- dośc poważne i z samym sobą - kwestia wartościowości. Jest naprawde na skraju załamania. Wiele razy mówił o samobójstwie. On juz nie wytrzymuje. Jest nerwowy i porywczy. Za dużo zwaliło mu sie na głowę. Była sytuacja,że przy mnie próbował to zrobic i z trudem go powstrzymałam. Nie wiem jak mam do niego trafić. Jak z nim rozmawiać. Jakich użyć argumentów. Na wzmiankę o psychologu reaguje wiadomo jak... Prosze o pomoc, o rady... jak z nim o tym porozmawiac...

Re: Samobójstwo

przez magdalena031083 17 lip 2009, 09:58
Myślę ,że do trudny temat i ciężko jest w takiej sprawie doradzać ,moim zdaniem chce zwrócić na siebie uwagę ,ma problem ze sobą i sam nie może sobie pomóc ,a z drugiej strony to jeżeli chciał to zrobić przy tobie i jeżeli jeszcze kiedyś będzie coś takiego zrobić to powinnaś zadzwonić na pogotowie ,wiem że to trudne ale może uratować mu życie , a przy tym ty to wszystko przeżywasz pomyśl też o sobie ,powodzenia.
napisz na piasku to co dajesz ,wyryj na skale co otrzymujesz....

Re: Samobójstwo

przez hanca84 17 lip 2009, 21:02
Też uważam, że sytuacja jest dosyć poważna. Jeśli nawet przy Tobie ma takie myśli... Zazwyczaj ludzie gdzieś uciekają, wykorzystują chwilę samotności. Powinnaś o tym kogos powiadomić, pogotowie, psychiatrę w ośrodku, szpital psychiatryczny. Czasem to jedyna droga, by kogoś uratować.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg