Dziwna rzecz, czy to mogą być symptomy depresyjne?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Dziwna rzecz, czy to mogą być symptomy depresyjne?

przez RafaLotr 23 cze 2009, 20:11
Witam. Na początku chciałbym się przywitać i przedstawić. Nazywam się Rafał i mam 16 lat. Mój problem polega na tym, że od dosłownie 2 dni nie czuje radości z życia. Przed tygodniem, miałem mnóstwo planów na wakacje, wielkie ambicje dotyczące szkoły, sporo zainteresowań i chciałem poszerzać swoje poglądy. Wszystko skończyło się 2 dni temu, po przebudzeniu. Zacząłem postrzegać świat zupełnie inaczej. Trudno mi to nazwać, ale nie potrafię dostrzec dobrych stron życia, nie cieszy mnie już dosłownie nic, do wszystkiego podchodzę pesymistycznie. Zacząłem też rozwikłania na temat "co się stanie gdy...". Nie wiem czy to może być wczesna depresja, czy skontaktować się z psychologiem/psychiatrą. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam, Rafał :)

Re: Dziwna rzecz, czy to mogą być symptomy depresyjne?

przez gosiavongosia 23 cze 2009, 20:34
Depresji się nie stwierdza po 2 dniach. Jesteś zmęczony, musisz odpocząć, tyle. Najgorsze co możesz zrobić to myśleć czy masz juz ta depresje czy nie - wtedy rzeczywiscie wpadniesz w nia albo w nerwice

przez agusiaww 24 cze 2009, 09:42
Wiesz po dwoch dniach to ciezko stwierdzic, depresje sie stwierdza kiedy objawy utrzymuja sie ok 2 tygodni. Najlepiej jeszcze poczekaj i sprobuj odnalezc w sobie chcec zycia, przeciez miales plany na wakacje nie cieszy Cie to zupelnie? Pomysl ile miales z tego radosci, powinines poczuc sie lepiej. jezeli objawy beda sie utrzymywac powyzej 2 tygodni to skontaktuj sie z psychologiem.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafaLotr 24 cze 2009, 09:58
Dzięki, jednak jest to bardzo dziwne. Czemu? Jednej chwili jestem szczęśliwy, w drugiej nagle wszystko ulatuje, nie widzę sensu w robieniu niczego. Postrzegam już zupełnie inaczej, zastanawia mnie "po co" to wszystko jest dookoła. A może to m.in wina pogody? Już przed wakacjami sobie planowałem długie wycieczki rowerowe, wyjazdy nad jeziora, a pogoda taka jak widać. Jak tylko wyjdzie słońce, przejadę się rowerem nad najbliższe jeziorko, żeby się odprężyć. Zobaczymy jak to będzie. Jeszcze raz dzięki.

przez agusiaww 24 cze 2009, 12:00
Moze i wina pogody ta aura wszystkich wpedza w zly humor.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez paranoid- 26 cze 2009, 21:06
po okresie 2 dni nie można stwierdzić, wykryć depresji. musi minać trochę czasu, a jeśli taki nastrój będzie się utrzymywał lub nawet nasilał może warto zgłosić sie narazie do psychologa. im wcześniej, tym lepiej.

przez supermarian 04 maja 2010, 16:54
Zazdroszczę,ty się męczysz 2 dni a ja rok:)Najgorsze są te otępiające myśli że wszystko jest bez sensu,i do tego jeszcze ta fatalna samoocena która przyprawia mnie o lęki.Ehhhh psychika...

przez Kirian 04 maja 2010, 17:03
RafaLotr, przede wszystkim nie szukaj najgorszego z możliwych wytłumaczeń. Złe samopoczucie jest czymś normalnym i przytrafia się każdemu. Nie jest możliwe bycie non-stop zadowolonym z życia, nikt nie tryska energią 24/7 - a im jest się starszym, tym trudnych dni łapie się więcej. Można mieć doła nawet i tydzień, ale i wówczas trudno mówić o depresji. Postaraj się zatem nie postrzegać swojego samopoczucia w najczarniejszych barwach i pozwól sobie na to, by od czasu do czasu zaszyć się w kącie albo powarczeć na świat. To normalne i ludzkie i wcale nie oznacza depresji - nawet jeśli ma się przez tych kilka dni wrażenie, że życie nie ma sensu i ciężko jest wstać z łózka. Problem się zaczyna, gdy takie samopoczucie utrzymuje się powyżej dwóch tygodni, jak już ktoś tutaj zauważył. Także głowa do góry, moim zdaniem to chandra, która minie wraz z ustabilizowaniem się pogody :)
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

Sortuj wg