Czy z depresja mozna samemu sobie poradzic??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Czy z depresja mozna samemu sobie poradzic??

przez ASO 17 cze 2009, 15:36
Wiec lekarza jeszcze nie zaczelam szukac, dopiero jutro sie wybieram (dzien wolny od pracy). Juz mam pierwszy namiar nie znam opini o tym osrodku ani o lekarzach, ale jest to najblizszy mojego domu. Wiec jak bede cos wiedziec to napsize :). POZDRAWIAM I DZIEKI>
ASO

przez BlackRose 17 cze 2009, 20:33
Mi też dolega coś na kształt depresji ale do lekarza się nie wybieram. No way...
BlackRose

przez ASO 17 cze 2009, 21:19
Widzisz ja tez sie nie wybieralam.. ale jednak psycholog mi polecil. Moge nie isc..ale ja chce cos zmienic. Mam dosc bycia sama ze soba, stad terapia.. a pani powiedzial ze mam sie skonsultowac z psychiatra, a jak nie to byc moze zaprzestanie leczenia.. Moge tez nie chodzic na terapie..tylko wtedy co dalej?? Teraz jest dobrze, ale nigdy nie wiem kiedy znow bedzie bardzo zle..
ASO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 18 cze 2009, 07:57
BlackRose napisał(a):Mi też dolega coś na kształt depresji ale do lekarza się nie wybieram. No way...

Dlaczego?
przeciez lekarze maja pomoc.

przez BlackRose 18 cze 2009, 11:11
Załóżmy, że pójdę do lekarza i co powiem? "Panie doktorze, jestem beznadziejna. Jest na to jakieś lekarstwo?" Żeby była jasność, ja w tym momencie nie zniechęcam nikogo do leczenia, mówię tylko o sobie
BlackRose

przez Donkey 18 cze 2009, 13:13
To moze warto skorzystac z pomocy psychologa. Cos musialo sie rpzyczynic do tego ze uwazasz ze jestes beznadziejna!
Warto dojsc do tego. I zmienim podejscie!

przez ASO 18 cze 2009, 16:10
hehe.. a ja dzis zgodnie z obietnica umowilam sie do psychiatry.. mam wizyte 1 lipca. I jestem raczej pozytywnie nastawiona. Pojechalam do osrodka na rowerze, panie byly mile i polecily mi jednego lekarza.. Moze tez zmienie psychologa na tego z tego samego osrodka.. Zobaczymy co bedzie dalej. Cos trzeba robic, by nie bylo zle !!!!!
ASO

przez wciacia 20 cze 2009, 21:21
i tak trzymaj ASO!
Ja też zawsze broniłam się przed lekarzami jak przed ogniem ale mi minęło.
teraz odstawiłam leki-niestety znowu sama. dość powoli ale nie polecam. tyle,że w moim życiu wiele się zmieniło i teraz nawet nie mam czasu myśleć. życie mi tak pędzi. ale staram się poświęcać czas na to,żeby samej się wyzwalać. jest dobrze-leki działały. depresja nie wraca i oby tak było. chcę być silna i dalej sama walczyć. zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
a mój psychiatra powiedział,że miałam szansę wyjść sama z depresji ale zajęłoby mi to bardzo dużo czasu. no ale wolałam skorzystać z pomocy leków i poszło szybko-to znaczy po 3 tygodniach brania. no i psycholog wykazała się bardzo dużym zrozumieniem dla mnie i to bardzo mi pomogła. udzieliła mi paru fajnych rad-jakby uczyła mnie na nowo żyć.
myślę,że warto szukać pomocy... tak... koniecznie...
wciacia

przez ASO 21 cze 2009, 12:17
ach.. jakbym chciala zeby i w moim przyapdku wszystko zakonczylo sie w ciagu miesiaca i abym znalazla takiego lekarza, jak Ty piszesz, ktory by mnie uczyl na nowo zyc. Z kazdym dniem staja nowe problemy przedee mna i nie wiem jak se z nimi radzic. Nie wiem co jest wlasciwe. MAm coraz wiekszy metlik w glowie iw uczuciach. Czuje sie bardzo sama.
ASO

przez wciacia 21 cze 2009, 19:11
w ciągu miesiąca możesz poczuć ulgę ale to się nie skończy w ciągu miesiąca. to długie miesiące pracy nad sobą. pracy,która pomoże nam funkcjonować już po odstawieniu leków. a może się obejść bez leków. sama terapia u psychologa.
pewnie ,że wszystko się komplikuje,pewnie,że czujesz się samotna,bo nikt cię nie rozumie. jeśli ktoś nie był w depresji-to nigdy do końca cię nie zrozumie,bo nie ma pojęcia co czujesz. pomyśl o tym jakim skarbem będziesz dla innych kiedy już z tego wyjdziesz i będziesz mogła wspierać tych ,których będziesz dobrze rozumieć...
wciacia

Sortuj wg