czy to depresja? co z tym zrobić?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

czy to depresja? co z tym zrobić?

przez pikor 26 maja 2009, 10:10
od jakiegoś miesiąca 'straciłem chęć do życia'.
w zasadzie nie wiem co mi jest bo nie mam na co się skarżyć - mam fajną żonę, spodziewamy się dziecka, zaczynamy budowę domu na razie bez kredytu. praca mnie drażni, ktoś mnie o coś prosi - zawsze mu coś nafąkam aż mi później głupio. czuje jakieś takie wewnętrzne wypalenie i mózg jakbym miał zamknięty w skorupie. pomagam sobie alkoholem i na krótką metę pomaga (oskorupienie 'wyłącza się' na ten czas), wiem że to jest zgubne na dłuższą metę. Bardzo mnie denerwuje że ktoś o coś wiecznie mnie prosi (właściwie do szału mnie to doprowadza). Najchętniej wyjechałbym na jakąś Alaskę i mieszkał w chacie w lesie żeby tylko nie mieć do czynienia z ludźmi. Kiedyś miałem problemy z nerwicą i myśli samobójcze jeszcze w szkole średniej (z 15 lat temu), z czasem przeszło (tłumaczyłem sobie że problemy wieku dojrzewania). Nie wiem co robić a nie chcę robić przed rodziną z siebie wariata. Doradźcie coś.

Re: czy to depresja? co z tym zrobić?

przez Donkey 26 maja 2009, 11:51
A długo ten stan trwa?
Może jestes przemeczony po prostu i jakis urlopik by sie przydal..
Tydzien nad jeziorkiem w ciszy....

przez pikor 26 maja 2009, 14:27
gdzieś z miesiąc...
z tym wyjazdem też tak myślałem, wyłączyć komórkę, zabrać żonę i mieć w nosie cały świat...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 26 maja 2009, 14:34
pikor, spokojnie, jest wiosna - przesilenie, Ty masz dużo na głowie, praca, nowy dom, dzidziuś w drodze, martwisz się o żonę i o całą resztę - nie wmawiaj sobie narazie żadnej depresji, jak dla mnie masz stan obniżonego nastroju spowodowany zwykłym przemęczeniem i natłokiem spraw.
Pierwsze co zrób to usiądź i spokojnie pomyśł z czego mógłbyś zrezygnować w tygodniu - żeby mieć chwilę tylko dla siebie ( i żony), żebyś mógł zrobić coś co sprawia ci przyjemność, zbliżają się wakacje - zrób tak jak piszesz, zero komórki, laptopa, pracy - tylko wy i święty spokój.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Bialy 28 maja 2009, 16:47
praca mnie drażni, ktoś mnie o coś prosi - zawsze mu coś nafąkam aż mi później głupio.
Bardzo mnie denerwuje że ktoś o coś wiecznie mnie prosi (właściwie do szału mnie to doprowadza). Najchętniej wyjechałbym na jakąś Alaskę i mieszkał w chacie w lesie żeby tylko nie mieć do czynienia z ludźmi.

Zawsze reagowałem podobnie w stosunku do innych, gdy byłem w depresji. Ogarniało mnie zniesmaczenie, kiedy widziałem, że ktoś się śmieje, podczas gdy ja nie mam chęci do życia. Najbardziej natomiast nie cierpiałem sytuacji, w których jakiś mój znajomy zamartwiał się swoimi "małymi pierdołami".
Również w okresie depresji zawsze ze wszystkimi się kłóciłem, docinałem komu się dało i robiłem rzeczy, których potem bardzo żałowałem.
Inni Ci poradzili, co robić, a ja popatrzyłem na to od strony "to jednak może być depresja". W końcu musi być jakiś pluralizm :twisted:
"Kto wierzy w wolność woli, ten nigdy nie kochał i nigdy nie nienawidził."

przez Ściana 31 maja 2009, 19:51
1. Przestań chlać :P
2. Przestań się tak przejmować tymi ludźmi w pracy.. niech se gadają :P
3. Przestań nawet zaczynać wmawiać sobie deprechę :P

Co zrobić?
W następny weekend pojechać gdzieś.. na jakąś wycieczkę.. zrobić piknik.. pójść do kina z żonką..
Na pewno wygospodarować sobie trochę czasu dla siebie.. tego co lubisz robić.
Najbardziej polecałabym uprawianie sportu ;) Ja jak miewam okres, w którym rozszarpałabym wszystkich i wszystko to lubię sobie dać wycisk - pomaga. Potem człowiek czuje się cudownie wykończony ;)

Sortuj wg