pomocy!!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

pomocy!!!

przez załamna* 09 maja 2009, 12:34
Mam 14 lat 3 miesiące temu byłam na oddziale psychiatrycznym za samookaleczanie. Chdzę tam na oddział dzienny do szkoły. Od jakiegoś miesiąca często chce mi się płakać ale nie mogę. Denerwuję się wszystkim od zawsze mam problemy w szkole i rodzinie. Wczoraj na matmie pani zadała zadanie a ja wstydziłam się ją poprosić o wytłumaczenie po raz kolejny bo już mi to tłumaczyła. Więc wyszłam do WC i rozpłakałam się. Biorę lek fevarin i spotykam się 2 razy w tygodniu z psychologiem. Ale jest tylko gorzej, nie wiem co się ze mną dzieje. Często w nocy nie mogę spać. Dziś usnęłam o 5 rano i spałam do 8. Wstałam i odrazu chciało mi się płakać. Mam też problemy z kontaktami z ludzmi, boję się kontaktów z rówieśnikami że się znowu ośmieszę. Mam niską samoocenę uważam że jestem beznadziejna, głupia, i dziwna. POMOCY czy to jest depresja??? :( :cry:

Re: pomocy!!!

przez mała defetystka 09 maja 2009, 12:44
piszesz o oddziale troche jak o więzieniu, jakbyś była tam za kare

Co do nauczycielki to ona ma obowiązek Ci wyjaśnić nawet 100 razy jeśli potrzebujesz
nie wstydź się prosić (co prawda dopiero się na nauczyciela ucze ale to już wiem na pewno)

Złe samopoczucie i przygnębienie może być spowodowane depresją
ale i nie musi - najlepiej było by się w tej kwestii poradzić specjalisty
Pogadaj o tym z psychologiem, może we dwójke znajdzecie jakieś rozwiązania
bo skoro już do niego chodzisz to wykorzystaj to i bierz z tych spotkań jak najwęcej dla siebie

Pozdrawiam cieplutko :)

Sortuj wg