Problem z odroznieniem lęku i smutku

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Problem z odroznieniem lęku i smutku

przez roster82 10 mar 2009, 22:53
Teraz juz sam nie wiem, czy mam wieksze problemy z depresja czy z lekiem. Jeden z forumowiczow zasugerowal, ze dolega mi nerwica lekowa, nie depresja na ktora ponoc sie lecze, jesli mozna to tak nazwac.
Najgorsze jest to, ze chyba nie do konca odrozniam u siebie te dwie emocje, z reszta bardzo czesto wystepuja obok siebie. Czy powinienem ustalic to z terapueta? Czy jest to w ogole wazne?

Re: Problem z odroznieniem lęku i smutku

przez Molko 11 mar 2009, 02:42
roster82 napisał(a):Teraz juz sam nie wiem, czy mam wieksze problemy z depresja czy z lekiem. Jeden z forumowiczow zasugerowal, ze dolega mi nerwica lekowa, nie depresja na ktora ponoc sie lecze, jesli mozna to tak nazwac.
Najgorsze jest to, ze chyba nie do konca odrozniam u siebie te dwie emocje, z reszta bardzo czesto wystepuja obok siebie. Czy powinienem ustalic to z terapueta? Czy jest to w ogole wazne?

Oczywiście że to jest ważne nawet bardzo powiedziałabym kluczowe!! Koniecznie porozmawiaj o tym z terapeutą.
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

Re: Problem z odroznieniem lęku i smutku

przez DEPRES 11 mar 2009, 18:01
Zle to rozumiesz,poniewasz czuje ze jestes poczatkowym neurotykiem,masz do tego prawo.Podzial na to czy jest to nerwica-psychonerwica depresyjna,lekowa czy natrectw jest podzialem klasyfikacji amerykanskiej.Kazda nerwica czy psychonerwica zawiera te trzy elementy i pewne obiawy somatyczne(bole glowy,brzucha serca,brak apetytu itp.),tylko jesli w danym przypadku objaw(depresja,lek,obsesja itp.) jest objawem dominujacym kwalifikuje sie jako nerwica-psychonerwica depresyjna,lekowa czy natrectw,badz zoladka,serca itp,czyli somatyczna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg