rodzeństwo

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

rodzeństwo

przez betty_boo 17 lut 2009, 16:39
chciałam zapytac jakie macie układy z rodzenstwem? czy jesteście przyjaciółmi albo chociąz kumplami?ja mam starsza siostre o 3 lata, ale wydaje mi sie ze bardzo róznimy sie charakterami...za bardzo.

zawsze miałam poczucie że nie zalezy jej na mnie i gdyby nie mama (tata alkoholik nie żyje) , to ona nawet by do mnie nie zadzwoniła!

jest opryskliwa i dość samolubna, mam mało znajomych. właściwie to wiem że bardziej moge liczyć na jej męza niz na nia samą. te stosunki zawsze mi ciążyły, wiem i wiedziałam ze jak sie pokłócimy nawet o błaha sprawe to ona nie odezwie sie przez rok! i ze to ja bede musiała zrobić ten pierwszy krok.

nie powiem, czasem była dla mnie wsparciem (głównie słownym) ale tez bardzo wiele razy mnie zawidoła.

jest taka zimna, niedostępna i mało serdeczna. niby mamy podobne problemy (nie mozemy zajść w ciąże), ale nie jesteśmy dla siebie wsparciem, wszystko wiem od jej męża a nie od niej samej. czasem wydaje mi sie że jak mamy zabraknie to ona nawet sie do mnie nie przyzna...

jedyna osoba do której odnosi sie z uczuciem (czasem) to jej mąż, ale z drugiej strony potrafi być bardzo apodyktyczna i bezwzględna w stosunku do nieg (on jest wrażliwym i spolegliwym cżłowiekiem) .

co o tym sądziecie?
i czy macie podobnie?

Re: rodzeństwo

przez K. 20 lut 2009, 16:59
U mnie jest zupełnie inaczej - moja Siostra jest moją Przyjaciółką i mimo, że różnimy się i każda z nas ma swój świat, to w wielu sprawach się zgadzamy, zawsze do siebie dzwonimy, piszemy, wyjeżdżamy razem i widujemy się często.

A Ty może po prostu powiedz swojej siostrze o swoich odczuciach ? Może ona po prostu jest taką osobą, może sytuacja w domu jaka kiedyś była tak ją zmieniła ? Mówisz też, że dla męża także nie jest zbyt czuła, a więc może wynika to z tego, że nie potrafi do końca kochać ? Może tak naprawdę nikt jej tego nie nauczył i nie wie, że powinna żyć w zgodzie i blisko z ważnymi osobami w jej życiu, krótymi są osoby z rodziny ?
Porozmawiaj z nią, może jest jeszcze problem o którym nie wiesz.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez betty_boo 22 lut 2009, 19:07
cześć:) fajnie ze odpisalaś! masz rację, mi tez sie wydaje że może sytuacja w domu ją tak zmieniła...

rozmawiałam z nia o tym raz przez telefon w chwili jednego z moich OGROMNYCH kryzysów (bardzo pokłociłam sie z mężem i nie chciałam z nim jechac samochodem do domu i zadzwonił do niej zeby ze mna porozmawiala bo nie wiedzial co robic). wtedy przy okazji idąc za ciosem mojego rozzalenia zapytalam sie jej dlaczego zawsze byla taka zimna i niedostępna i mnie olewala,powiedziala wtedy, ze ma taki charakter...

ale jakos mnie to bardzo nie przekonuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kleopatra7 01 lis 2009, 19:08
mam pytanie odnośnie rodzeństwa mojego chłopaka. ma on siostre i za każdym razem kiedy jestem z nim u rodziny to ona łapie go za rękę i maca go po rękjach jak by to był jej facet a nie brat. czy to jest normalne? niech mi ktoś pomoże bo może to ze mną jest coś nie tak, jestem zazdrosna o nią i nie wydaje mi sie żebym kiedy kolwiek wcześni9ej spotkała sie z takim przypadkiem. chciała bym mu zabronić sie z nią widywać bo tak szczerze nie wiem co zrobić w tej sytuacji a zazdrość mnie zrzera!! łapie go za rękę przy mnie i maca jak by miała na niego ochote. czuje sie wtedy bardzo zniesmaczona i mam ochote po prostu wyjść a jego zostawić albo sie z nim rozstać bo nie znosze tego widoku. co mam zrobić pomóżcie Kleopatera7

Sortuj wg