Mówienie do siebie sposobem na wyładowanie złości

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Mówienie do siebie sposobem na wyładowanie złości

przez isj 03 mar 2009, 22:57
Monolog wewnętrzny jak najbardziej tak, mówienie do siebie zdecydowanie nie, a kłótnia ze sobą na głos to niechybna oznaka, że właściwe dobre forum.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Re: Mówienie do siebie sposobem na wyładowanie złości

przez carline 28 lut 2010, 19:31
:roll: Od dziecięcych lat rozmawiam ze soba tak zeby nikt nie słyszał nawet na ulicy potrzebuję sie wyładowac ale czasem mój mąż coś usłyszy i potem trochę sie nasmiewa ze mnie że gadam sama do siebie w samochodzie jak sama jadę.Może to byc z nerwów mam silną nerwice.

przez paulinkaaa_xoxo 27 kwi 2015, 20:55
:mhm: niestety tez tak mam..
W chwili obecnej jestem nieszczesliwie zakochana i po prostu prowadze sobie sama dialog niby z tym chlopakiem ale tak jakbym chciala zeby bylo ale nie ma Na to odwagi..
Czasami tez ide ulica i gadam sobie sama ze soba ale tylko jak widze ze nikogo wokol nie ma...
mam wrazenie ze to.objawy depresji lub nerwicy... boje sie isc z.tym do psychologa i nie Wiem Co mam robic....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 27 kwi 2015, 21:27
Miałem tak kiedyś nadal mi się zdarza, że wychodzę na balkon i wyrażam swoją opinię na temat który powoduję napięcie. Zazwyczaj prezentuję swoje zdanie i dalszą część dialogu który się nie wydarzy lub wydarzy. Kiedyś częściej ,,rozmawiałem'' zazwyczaj jak miałem iść na jakieś nieprzyjemne rozmowy do zusu czy gdzieś. To takie nie wyrażone emocje które się tak rozładowuje, od kiedy biorę leki jest tego mniej.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez katia010 27 kwi 2015, 22:46
monolog wewnętrzny to u mnie codzienność, a najczęściej pojawia się wtedy gdy coś nie idzie po mojej myśli, właśnie to co wiele ma z was - wyrażam złość, kiedy już na wyrażenie jej w realu jest za późno, albo nie mam odwagi tego zrobić. Już nawet nie mówię jak to jest gdy dostaję gonitwy myśli - mam swoją "publikę" w głowie i się wypowiadam, haha. Jednak jakoś potrafię to ukryć przed ludźmi, chyba instynktownie - bo w końcu w takich momentach moja uwaga nie jest na nich skupiona. Jak jestem z osobami mi bliskimi to zdarza mi się wyrwać jakieś słówko na głos, a jak jestem sama to gadam na głos do siebie na całego.
Najgorsze jest to że gadając do siebie i chcąc wyładować złość obrażam siebie, niezależnie od sytuacji. To już weszło mi w nawyk i ciężko jest od tego się uwolnić.

przez koleski 28 kwi 2015, 21:19
Rozmowa jest świetnym sposobem na odwrócenie uwagi od negatywnych myśli, poprzez zwrócenie się ku tym bardziej pozytywnym. Wiele osób , mimo problemów ze swoim stanem emocjonalnym stara się poradzić sobie, przenosząc je na obiekty, które na tym nie ucierpią, a dadza poczucie ulgi.

przez dr. Psycho Trepens 03 maja 2015, 01:50
Czasem rozmawiam sam ze sobą, mam poczucie, że taką "fazę" mam przy wysokiej dopaminie po amisulprydzie,
wtedy wzrasta koncentracja, lęk maleje, ale mózg jakby włącza drugi bieg i zaczyna wszystko rozkminiać.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg