nie wiem co jest ze mną nie tak(nerwy, strach)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

nie wiem co jest ze mną nie tak(nerwy, strach)

przez pentagrow 18 gru 2008, 19:20
Witam
Jestem nowy na forum. Mam 18 lat i chciałbym przedstawić swój problemy.. zdaję sobie sprawę z tego sprawę że są ludzie którzy mają gorsze problemy.. może za bardzo przeżywam to co we mnie jest nie tak? przedstawię problemy w punktach
1-Nerwy.. cały czas jestem nie spokojny. Taki chaos we mnie panuje. Nie mogę się na jednej rzeczy skupić. Musze coś robić. Często jak robie coś ważnego muszę wstać i pochodzić bo bierze mnie jak cholera(nie wiem dlaczego tak.... :? Przez to nie mam konkretnych zainteresowań jestem taki owy że tak powiem ;p. Mam taki jakby swój świat który na ni czym się nie opiera. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale od pewnego czasu żyje nie realnie.Tzn wyobrażam sobie sytuacje w których jestem ważny dla ludzi, znaczę coś. Tylko że jak znajdę się w takich sytuacjach w których mógłbym coś pokazać. W szkole też daje plamę...jak nauczycielka mnie się coś spyta na polskim to zacinam się i gotuje się we mnie.... chociaż potrafiłbym odpowiedzieć na pytanie... Jeśli jest spotkanie rodzinne to też w dużym gronie nie potrafię odpowiadać na pewne pytania ...
2. Kontakty z ludźmi. W moim wykonaniu są one fatalne. Chociaż podobno jestem fajny .... To myślę że jest po części związane z moimi nerwami których nie potrafię opanować. Nie mogę odnaleźć się między ludźmi... Najgorzej wypada to z dziewczynami---> nie wiem co mam mówić strasznie się boje że coś zle powiem.... już bywało że po pierwszej randce odpadałem. Nie potrafię zrobić dobrego wrażenia.... Mam też wrażenie że ludzie mnie mają za złego człowieka.....
3.Bóle brzucha. One chyba są związane z punktami wyżej.... nie wiem skąd się wzięły.... narazie jestem zarejestrowany na gastroskopie...

A po za tym boje się że nikt mnie nie zaakceptuje taki jaki jestem :roll:

Re: nie wiem co jest ze mną nie tak(nerwy, strach)

przez Matilde 18 gru 2008, 19:48
pentagrow napisał(a):Kontakty z ludźmi. W moim wykonaniu są one fatalne. Chociaż podobno jestem fajny ....

...
boje się że nikt mnie nie zaakceptuje taki jaki jestem

Jeśli ludzie uważają że jesteś fajny, to znaczy że Cię akceptują. I nie mów, proszę "myślą tak, bo nie wiedzą jaki naprawdę jestem". AKCEPTUJĄ CIĘ więc nie zadręczaj się tym, że np. coś robisz źle.
Hmm a masz jakiś pomysł na to skąd u Ciebie takie napięcie? I czy zawsze tak było, czy od pewnego momentu?
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez pentagrow 18 gru 2008, 23:05
Matilde napisał(a):
pentagrow napisał(a):Hmm a masz jakiś pomysł na to skąd u Ciebie takie napięcie? I czy zawsze tak było, czy od pewnego momentu?

nie mam pojęcia ..... :-| :?: ale jest cholernie uciążliwe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milka1117 19 gru 2008, 15:47
Pocyztaj o fobii spolecznej i wiarze w siebie. Mysle, ze gastroskopia nic nie wykaze. Pamietaj ze nie jedyny masz takie problemy i nie win sie za to piszac .wiem, ze inni maja gorsze problemy., bo dla ciebie akurat ten jest duzy.

przez Undertow 19 gru 2008, 18:47
Porozmawiaj z psychologiem, zanim Twoje problemy sprowadzą Cię na dno... widać że szukasz już jakiejś pomocy więc nie zatrzymuj się! Zbyt długie życie z takimi problemami może naprawdę Cię wykończyć. Lepiej dmuchać na zimne.
Na razie myślę że rozmowa mogłaby pomóc choć trochę-)
Pozdrawiam

przez pentagrow 20 gru 2008, 00:55
wstydzę się iść do psychologa :roll: nie wyobrażam sobie z nim rozmawiać

przez Matilde 20 gru 2008, 01:18
Ja też się bałam dopóki nie poszłam. Nie jest źle - psycholog jest od tego żeby pomagać a nie oceniać.
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez pentagrow 20 gru 2008, 22:03
ale pewnie najpierw będę musiał iść do rodzinnego... z nikim o tym nie rozmawiałem to mam iść do obcej osoby?

przez Matilde 21 gru 2008, 00:56
Jak chcesz to zacznij od rodzinnego. Ja się zapisałam do psychologa od razu. Nie trzeba żadnych skierowań.
Smutna prawda jest taka, że ten obcy człowiek się Tobą przejmie bardziej niż inni. Sorki może nie powinnam tego pisać ale dziś już mam takie myślenie. Tylu mam znajomych, nawet mają czelność nazywać się moimi przyjaciółmi, ale nikt się na serio nie zainteresował moim stanem dopóki nie poszłam do specjalisty, i od niego, od tej obcej osoby co do której właśnie nie mogłam nawet mieć wymagań aby mi pomogła, zrobiła to.
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez pentagrow 21 gru 2008, 01:19
to w jaki sposób pomaga taki psycholog :?:
przecież tysiące ludzi ma problemy a jak ja mu powiem to może mnie wyśmiać( bo przecież to nic takiego patrząc "szeroko")

przez Matilde 21 gru 2008, 15:22
Właśnie przede wszystkim psycholog nie zbagatelizuje problemu, będzie się starał zrobić wszystko żebyś odzyskał spokój. On nie patrzy "szeroko". Patrzy na Ciebie i koncentruje uwagę na Tobie, bo na tym polega jego zawód. Nigdy nie powie że inni mają gorsze problemy i masz się zamknąć i wziąć się w garść co mogliby powiedzieć inni ludzie.
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez pentagrow 27 gru 2008, 12:37
myślę też że powodem może być sytuacja nerwowa która cały czas panuje w rodzinie(zaczynam ich nie na widzieć ) jak sobie radzić z takimi sytuacjami? pomoże mi ktoś tutaj czy mam liczyć na pomoc specjalisty?

przez zbych 27 gru 2008, 14:51
Witaj kolego ja mam podobne objawy i strasznie mnie to męczy od tygodnia biorę leki antydepresyjne . Moze pomogą....... moja dobra rada- idź do specjalisty nie czekaj.na początek proponuje psychjatrę

przez pentagrow 27 gru 2008, 15:31
pod koniec stycznia kończę 18 lat więc muszę poczekać :oops: a tak muszę rodzicom powiedzieć... a jak pójdę do darmowego to muszę mieć skierowanie?

Sortuj wg