Masturbacja a pogłębienie depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Masturbacja a pogłębienie depresji

przez irbis20 09 paź 2010, 19:58
Co ty masz z tymi publikacjami.Pisałem Ci że wiedzę mam z analizy notatek(własnych), własnego doświadczenia i trochę z literatury.Ja nikomu nic nie muszę udowadniać:) To tylko i wyłącznie moje obserwacje.Nie musicie się z tym zgadzać.Jakby nie było masturbuje się większość ludzi mających problemy natury psychicznej.

przez brokenwing 09 paź 2010, 20:11
irbis20 napisał(a):Co ty masz z tymi publikacjami.Pisałem Ci że wiedzę mam z analizy notatek(własnych), własnego doświadczenia i trochę z literatury.Ja nikomu nic nie muszę udowadniać:) To tylko i wyłącznie moje obserwacje.Nie musicie się z tym zgadzać..Jakby nie było masturbuje się większość ludzi mających problemy natury psychicznej

analizy notatek(własnych)-Tak ,mojm zdaniem sam fakt prowadzenia takich notatek świadczy o poważnym zaburzeniu .
.Jakby nie było masturbuje się większość ludzi mających problemy natury psychicznej-NO,tu tez mam wątpliwości ,w depresji często występuje brak jakichkolwiek bodźców pobudzających erotycznie ,nie wiem jak to wygląda w nerwicy.
To jednak mniej ważne ,bo zdanie na zielono jest (wg mnie )błędne . Większość zdrowych tez się masturbuje .

[Dodane po edycji:]

irbis20, nie często to pisze ,faktycznie bzdury wypisujesz ,częstotliwość uprawiania seksu to kwestia zgody obydwu partnerów i ich temperamentu .Wychowały Cie zakonnice ,czy co ?
brokenwing

przez irbis20 09 paź 2010, 20:38
Prowadzenie notatek wg. Ciebie jest zaburzeniem?? Hahaha:) Wez nie pisz takich bzdur bo chyba nie wiesz co Ty bredzisz.Niedługo sam fakt pisania na forum będzie świadczyło o poważnych zaburzeniach:) W szkole nigdy notatek nie robiłeś??A ty myślisz że skąd się bierze wiedza? Np prof. Sokołowski tez musiał być poważnie zaburzony skoro robił notatki po to żeby się pozniej na nie powołać i napisać książkę.No to tylko przykład, ale pokazuje że bredzisz jak naćpany.
Ostatnio edytowano 09 paź 2010, 20:39 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spokojniej i grzeczniej, proszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nnn 09 paź 2010, 20:44
kiedyś o tym że masturbacja działa na człowieka depresyjnie ale dotyczy to chyba tylko niektórych ludzi - tych z nadmiernie rozwiniętym sumieniem...
nnn

przez irbis20 09 paź 2010, 20:45
Więc piszesz że moje zadnie jest błędne??? A gdzie tam jest błąd, potrafisz go wskazać?

Sokołowski nie ma tu nic do rzeczy, dałem tylko przykład człowieka który prowadził notatki a potem wykorzystał je w książce.

przez nnn 09 paź 2010, 20:48
"Dolegliwości hipochondryczne mogą być także wyrazem kary podświadomie
nałożonej sobie za popełniony czyn, oceniany jako zły (np. onanizm, zdradę
małżeńską). Są one cielesną manifestacją lęku moralnego. Obraz własnego ciała
staje się w ten sposób karzącym wykonawcą sumienia." - Kępiński - Psychopatologia nerwic
nnn

przez irbis20 09 paź 2010, 20:55
Niemądry, Czy Ty jesteś strasznie roztrzepany czy mi się tylko zdaje?:)

przez brokenwing 09 paź 2010, 20:55
irbis20, Zakładasz temat . Czekasz na dyskusje,lecz każda osoba która inaczej widzi niż Ty. Jest z pnia atakowana . No proszę przedstaw mi kilka osób które takie notatki prowadzą ? No i jeszcze pokarz nastolatka lub kogoś w wieku średnim kto się nie onanizuje ? Nie chcesz dyskusji ,napisz nie dyskutujcie tylko mnie słuchajcie i przyklaskujcie .
brokenwing

przez nnn 09 paź 2010, 20:56
"Gdy depresja przekroczy próg psychotyczny, tj. gdy pod
wpływem zaciemnienia kolorytu wydobędą się na wierzch
treści stłumione lub tkwiące głęboko w nieświadomości, wów-
czas świat chorego zapełnia się dziwnymi tworami; wszy-
stkie są groźne, zwrócone przeciw niemu. Wytwory nocy mo-
gą być tak przerażające, że lęk staje się osiowym objawem
depresji. Tematy wyłaniające się z ciemności depresyjnej
nocy zwykle dotyczą winy, katastrofy i śmierci.
Wina narasta niejednokrotnie wokół jakichś dawno już
dokonanych przewinień, nieraz zapomnianych. Często są to
naruszone zakazy dotyczące życia seksualnego, np. masturbacja, przerwanie ciąży, cudzołóstwo itp.
" - A.Kępiński - Melancholia

"Powyższe uwagi nie stanowią reguły; zdarzają się intelektualiści, u których
depresja przebiega właśnie w formie hipochondrycznej, i ludzie
niewykształceni, u których skargi hipochondryczne nie występują mimo
głębokiego obniżenia nastroju. Depresja trafia w to, co dla kogoś jest
najcenniejsze, np.
u człowieka o wyczulonym sumieniu i poczuciu moralności
— w jego autoportret etyczny (poczucie winy, urojenia grzecznościowe)." - A.Kępiński - Psychopatologia nerwic
nnn

przez irbis20 09 paź 2010, 21:06
nnn, Napisz coś od siebie a nie podawaj Cytaty z książek,zaraz tu całką książkę wkleję i tez będzie git:) Kruku ale Ty masz urojenia. Napisz mi skąd się bierze depresja wg.Ciebie bo chyba nie spada z księżyca??? Według moich obserwacji nie masturbują się dzieci które w dzieciństwie dostają dużo ciepła i miłości.Dzieci które są niekochane wpadają w ten nałóg i po paru latach pojawiają się u nich rozmaite choroby.I tak począwszy od nerwicy , poprzez depresję może pojawić się schizofrenia.Ale to tylko moja teza:) Co Wy na to?

Niemądry a czy Ty przedstawiłeś jakiś dowód na to że większość zdrowych się masturbuję?? Jakoś nie widzę:)
No domyślam się o które dane Ci chodzi.Ale piszę tam kto prowadził te statystyki i kto robił te badania?

przez paradoksy 09 paź 2010, 21:11
irbis20 napisał(a):nnn, Napisz coś od siebie a nie podawaj Cytaty z książek,zaraz tu całką książkę wkleję i tez będzie git:)

Sam podpierasz się notatkami, kazujesz innym zrobić to samo, bo skoro nie mają notatek, to nie mają racji, a po tym jak ktoś zacytuje słowa jakichś lekarzy to zmieniasz zdanie.
Ta dyskusja jest chyba bezprzedmiotowa. Twoje wypociny są skrajnymi sprzecznościami, poza tym masz spory problem z przyjmowaniem krytyki oraz ogólnie z faktem, że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie i w dodatku mieć rację. :roll:

Edit:
ten temat zaczyna przypominać jednostronną przepychankę- ktoś próbuje z Tobą dyskutować, a Ty od razu go dewaluujesz.
Po co więc ta dyskusja? Skoro i tak masz rację...
paradoksy

przez brokenwing 09 paź 2010, 21:14
irbis20, Poddaje się !!! Wszystkie schorzenia psychiczne ,są spowodowane masturbacja .(kto wie może katastrofy naturalne ,na skutek efektu motyla tez są zależne od ilości masturbujących się na północnej półkoli)
irbis20, Naprawdę uważasz ,ze prowadzenie notatek na temat masturbacji ,to normalna sprawa ? Pytam poważnie .
brokenwing

przez nnn 09 paź 2010, 21:15
no dobra już nie będę...poddaje się

Polecam:
a) http://pkepa.republika.pl/masturbacja.txt
b) http://pkepa.republika.pl/medytacjezdrowamilosc.pdf
nnn

przez anwet 09 paź 2010, 21:39
ha ha ha ha ha

ja to traktuje jako dowcip, albo irbis20 faktycznie potrzebuje pilnie pomocy!!
a może to ktoś od circ?
bo tak mi się to jakoś skojarzyło... nie wiem czemu..

p.s.
na ostatnim kole z farmakologii miałam pytanie o kotkach - nimfomankach..

irbis20, błagam, nie ośmieszaj się
bo to jest po prostu śmieszne, co piszesz..
brakuje mi tylko tekstu o "grzechu Onana".. a wtedy nie będę miała żadnych wątpliwości..
kuźwa, człowieku, jeśli robisz sobie jaja - ok, chociaż to nie najlepsze miejsce.. ale jeśli Ty tak na poważnie, to weź się przejdź do psychologa, psychiatry... bo ewidentnie potrzebujesz pomocy.. lecz się Człowieku!!
Ostatnio edytowano 09 paź 2010, 21:51 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Aniu, spokojniej , delikatniej.
anwet

Sortuj wg