Terapia zajęciowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Terapia zajęciowa

przez whisper 25 wrz 2008, 18:37
Zastanawiam się nad podjęciem tego typu terapii, ale przedtem chciałabym dowiedzieć się coś więcej na tan temat. Na czym polegają te zajęcia, jak często się to odbywa, itp. Czy jest ona skuteczna? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii?
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

Re: Terapia zajęciowa

przez Pstryk 25 wrz 2008, 18:49
Nie wiem jaki jest program zajęć na terapii, na którą się wybierasz - tego typu info musisz uzyskać u źródeł - dla mnie terapia tego rodzaju była bardzo pożyteczna - poza zajęciami uczącymi samokontroli i relaksacji, bioenergoterapii nauczyły mnie 'przelewać' uczucia na papier w ramach ergoterapii co w przyszłości zaowocowało rozwinięcia talentu rzeźbienia :D Nauczyło mnie cierpliwości, szacunku do siebie i dystansu.
Pstryk

przez ALEKS*OLO 25 wrz 2008, 18:53
Ja tez chce na taka terapie :D
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez whisper 25 wrz 2008, 19:09
bethi, z tego co piszesz, brzmi to naprawdę zachęcająco :D
Muszę dokładnie wypytać o szczegóły moją psycholog!
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Pstryk 25 wrz 2008, 19:16
Najbardziej lubiłam bioenergoterapię - są to zajęcia ruchowe, czasem dość intensywne ukierunkowane na wyzwalanie emocji - np. bierzesz swoją stopę jak 'dzidziusia' i kołyszesz ją, mówisz do niej czule, albo rozmawiasz ze swoim brzuszkie :P Może się wydawać idiotyczne ale jaki efekt :!: Ale to nie wszystko - wyzwalania złych emocji też uczy bioenrgoterapia - czasem dobiera się w pary i np. mówisz do osoby na przeciwko - nie, nie chcę, nie mam ochoty - możesz tupnąć nogą, możesz gestykulować - byle Twój przekaz był 'przekonujący'... można wymieniać takich przykładów do bólu - a efekt na mnie wywarło to piorunująco dobry :P Nauczyłam się szanować swoje ciało, słuchać co do mnie mówi, mogłam obserwować reakcję osoby na którą tupałam [w wyżej wymienionym przykładzie] i odkryłam, że asertywność ma więcej zalet niż wad... Relaksacja zaś nauczyła mnie ogłady, opanowania w chwilach ataków lękowych - teraz gdy się mi zdarzają, jest dla mnie oczywiste że to TYLKO mechanizm, że tak naprawdę nic mi nie grozi - no i przede wszystkim - nauczyła mnie panować nad tym [nie do końca ale w dużym stopniu].
Pstryk

przez whisper 25 wrz 2008, 19:32
Kurcze, bethi - ja chcę na taką terapię :D, w gdzie chodziłaś na takie świetne zajęcia? Szczególnie mi się podoba pomysł mówienia do części własnego ciała ;)
I dzięki, że to piszesz, bo w ten sposób pomagasz mi się wyzbyć wątpliwości co do mojego wyboru :)
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez Pstryk 25 wrz 2008, 19:46
W Szopienicach Kochana byłam i tam tych dobrodziejstw doznałam :D Po prostu cudeńko :lol:
Pstryk

przez whisper 25 wrz 2008, 19:52
Nie tak daleko od Krakowa, ale może u mnie też coś fajnego się znajdzie :P Trzeba przyznać, że Cię tam ugościli jak należy :mrgreen:
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

Sortuj wg