Depresja, lęki, problemy w związku

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja, lęki, problemy w związku

przez idalia 13 sie 2008, 10:16
Witam wszystkich. Moze ktos z Was borykal sie z podobnym problemem i bylby mi w stanie wskazac, co robic...

Od okolo miesiaca borykam sie z depresja. Bylam u specjalisty i od tygodnia biore leki antydepresyjne.Jakos sobie radzę, dosc dobrze funkcjonuję.

Najwiekszy problem tkwi w moim zyciu prywatnym. Od pieciu lat jestem w zwiazku, ktory byl na ogol bardzo szczesliwy.Od trzech lat mieszkamy razem, w tym roku mielismy zarezerwowac miejsce na nasze wesele. Problemy zaczely sie w momencie, w ktorym konczylam studia (lipiec tego roku), zaczely sie wahania nastroju, mysli o tym, co mam zrobic ze swoim zyciem, jaki charakter pracy wybrac. Nagle zaczelam obsesyjnie myslec o ty, co bedzie, jesli nagle rozmysle sie i nie bede chciala juz byc ze swoim chlopakiem, co bedzie, jesli poznam kogos innego, a slub juz bedzie 'zaklepany' i nie bedzie wyjscia.... Mysli te towarzyszyly mi obsesyjnie, skonczylo sie tak, ze na kazdy powrot chlopaka z pracy zaczelam reagowac histeria - patrzylam na niego i jakbym rozpaczliwie poszukiwala w sobie jakis uczuc...

Teraz juz jestem spokojniejsza- przeanalizowalam sytuacje, wiem ,czego chce, chce byc z nim i nie zamierzam tego zmieniac. Jednak wciaz - co jakis czas, niespodziewanie - przeszywa mnie dziwna fala lęku na myśl o nim. Próbuje to odgonić, ale nie jestem w stanie. Między mną i chłopakiem rośnie coraz większy mur... Nie chcę tego...

Przepraszam ,ze sie rozpisałam... Moze ktoś z was zechce to przeczytać i mi to jakoś wytłumaczyć, bo już sama nie wiem, jak to interpretować.

Re: Depresja, lęki, problemy w związku

przez Pstryk 13 sie 2008, 12:40
Droga idalia, myślę, że całe to zachwianie Twojej osoby jest spowodowane stresem - studia, praca i jeszcze perspektywa ślubu - to wiele na raz i w dodatku ogromna zmiana w niedalekiej przyszłości [ślub] - moim zdaniem to może być przyczyną Twojego samopoczucia.
Pstryk

przez idalia 13 sie 2008, 15:25
być może, tylko jak sobie z tym wszystkim poradzić i wrócić do normalności???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez diafane 16 sie 2008, 15:10
nie wychodzic za maz
ungaretti czlowieku....

przez midzi11 17 sie 2008, 15:35
idalia to napewno strach przed czymś nieznanym.czasem jest tak ze czegos bardzo chcemy marzymy o tym a gdy mamy to w zasiegu ręki nagle pojawiają sie wątpliwości.ja mam tak teraz-ide w koncu na moje wymarzone studia i kurcze mam chwile zwątpienia a czasem to nawet jestem pewna ze nie chce tego robic,ale to mija i nie zwracam na to uwagi bo wiem ze to tylko zwykłe wątpliwosci ktore kazdy ma.trzeba sie z tym zmierzyc i juz.nie zagłębiaj sie za bardzo w te wątpliwosci bo to cie tylko dezorientuje i nic z tego nie wynika.gdyby cos bylo nie tak miedzy toba a chlopakiem to chyba juz dawno byscie sie rozstali prawda?a zważ na to ze twoje wątpliowsci przyszły wraz ze zbliżającym sie ślubem dopiero.więc są to tylko przejsciowe wachania ktore ma kazdy z nas.

Sortuj wg