Natręctwa dotyczące charakteru

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Natręctwa dotyczące charakteru

przez llaux 10 sie 2008, 07:59
Witam. Czasami jak zauważe ze inaczej reaguje na otoczenie, albo inaczej odczuwam jakies emocje niz zwykle to wydaje mi sie ze zmienia sie moj charakter. A jak w takiej sytuacji pomysle o jakiejs osobie to wydaje mi sie ze moj charakter zmienia sie w charakter tej osoby. W tedy jak coś robię to analizuje moje emocje i sprawdzam np. czy moje odczucia emocji są zgodne z moim charakterem czy nie. Najgorsze jest to ze im bardziej analizuje swoje uczucia to tym trudniej jest mi udowodnić że te uczucia są moje. Ostatnio np. zaczolem sie dziwnie czuć i faktycznie jakoś inaczej myśle i odczuwam emocje, wydaje mi sie że kiedyś też tak sie czułem i zaczolem zastanawiać sie czy moj charakter nie cofa sie w rozwoju, tzn. czy nie staje sie kims kim byłem kilka lat temu. Jak myślicię czy to możliwe żeby tak było czy poprostu człowiek z nerwica tak ma że różnie odczuwa jakies emocje? A może to shizofremia? Albo może faktycznie przez ta chorobę można sie cofnac w rozwoju? Dodam jeszcze że mam d/d w małym stopniu i depresje

Re: Natręctwa dotyczące charakteru

przez ashley 10 sie 2008, 19:37
Hej;) To wszystko o czym piszesz jest niepotrzebne zupelnie. Ten mętlik w glowie to tylko strata czasu która i tak do niczego nie doprowadzi. jak bedziesz sie kontrolowal to na pewno do niczego nie dojdziesz. Twoje lęki o cofanie się o rozbicie emocjonalne i zle odczuwanie uczuć są zupelnie bez podstaw. Pytanie czemu wmawiasz sobie, że jest coś z Tobą nie tak? Może po prostu przesadzasz;) To coś o charakterze natręctw. Po prostu zaufaj sobie, powiedz sobie jasno, że wszystko ok z Twoimi emocjami (to normalne, że niektóre uczucia poglądy zostają takie same, przecież zmieniamy się tylko po części, nie ma opcji, że masz schize czy cofasz się, nie ma!) i przestań się nad tym zastanawiać a jak te myśli wracają mów sobie że jest ok i ignoruj to. I tak aż do skutku;) pozdrawiam. Poza tym możesz iść z tym do psychologa.

Sortuj wg