fizyczne objawy depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 07:45
Czy nikt , nie powiedzail wam , że jest to depresja maskowana Czy slyszalyście o takiej? Bo mi tak wmawiano , ale samaq podejrzewam fibromialgię...

-- 03 gru 2011, 07:47 --

Czekam jeszcze na wyniki w kierunku bileriozy..Mam dość , czucia się jak schorowana staruszka.

fizyczne objawy depresji

przez violik 03 gru 2011, 07:57
nigdy o czyms takim jak depresja maskowana nie słyszałam.miałam to szczeście ,że trafiłam na lekarza który mi pomógł,oczywiście zaliczyłam mnóstwo innych specjalistów którzy mnie badali,wykonywali badania ,które byly super i z czasem zaczęli mnie traktować jak symulanta,jeden mi nawet wprost powiedział,że mam się u niego nie pokazywać więcej.a ja byłam w takim stanie że musiałam prosić innych o pomoc w wykonywaniu prostych czynności domowych,np kiedy kucnęłam nie byłam w stanie się podnieść ,byłam jak kaleka a najgorszy był strach przed niepełnosprawnością i uzależnieniem od innych.

fizyczne objawy depresji

przez marco84 03 gru 2011, 12:24
Zmęczenie , brak sił jak u staruszka , bóle i skurcze mięśni , duszności , kołatania i przyspieszone bicie serca , zawroty głowy , senność te objawy towarzyszyły mi przez 10 lat . Najgorszym objawem w moim odczuciu był zupełny brak sił do działania , co za tym szło problemy w pracy i życiu rodzinnym . Na szczęście juz prawie pokonałem to paskudztwo . Nareszcie odżyłem .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

fizyczne objawy depresji

przez KissA 03 gru 2011, 12:31
marco84,

Powiedz jak to zrobiłeś, JAK pokonałeś to paskudztwo jakie leki prezyjmowałeś, jakie diagnozy miałeś u jakiego specjalisty się leczyłeś itd itd a może komuś tym pomożesz !!!

fizyczne objawy depresji

przez marco84 03 gru 2011, 12:39
Jestem od paru minut na forum , opisze całą moją historię niebawem , tylko nie wiem w jakim dziale to umieścić tak żeby wszyscy mieli łatwy dostep .

pzdr

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 14:34
marco84 , czekamy na Twoją historię. violik , wpisz w wyszukiwarkę " depresja maskowana " i wszystkiego się dowiesz. Powiedzcie mi , czy też jesteście bladzi , mimo dobrej morfologii ? czy wejście po schodach powoduje bezdech i i kołatanie serducha? Moje mięśnie są jakieś sztywne , obolale ,bolą mnie gnaty. Raz boli bark , za chile biodro , poptem kolano.Czy ja jestem NIENORMALNA ???

fizyczne objawy depresji

przez violik 03 gru 2011, 15:18
ewaryst7 nie, nie jesteś nienormalna

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 15:19
Co za ulga..Violik , u ciebie rozpoznano fibromialgie.Jakie badania musialaś wykonać?

fizyczne objawy depresji

przez violik 03 gru 2011, 15:40
zaczęło się od podst,morf,ob itp,wyszły super,potem trafiłam do reumatologa tam też miałam wykonywane wszystkie możliwe badanie,które wykluczyły jakiekolwiek choroby reumatyczne,potem był ortopeda który wykonywał usg i też nic nie stwierdził,byłam strasznie załamana ,byłam jak kaleka ,miałam problemy z chodzeniem,wszystko mnie bolało,byłam bardzo zmęczona ,wtedy też myślałam że popadam w oblęd,wszyscy twierdzili ze nic mi nie jest a ja nie byłam w stanie funkcjonować,kiedy stawałam na komisję musiałam mieć konsultacje neurologiczną ,lekarka jak tylko usłyszała o moich dolegliwościach sprawdziła wyniki i stwierdziła fibromialgie,zrobiła tylko krótkie badanie,ponaciskała w kilku miejscach i potwierdziła diagnoze.teraz jest ok,mogę normalnie funkcjonować,i już się nie boję że będe zdana na łaskę innych.może w twoim przypadku okazać się inaczej,ale warto sprawdzić,tylko u nas w Polsce ta choroba jest mało znana i tu jest problem.Powodzenia

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 16:47
A więc Twoja historia podobna jest do mojej. Ja męczę się już 4 lata , na szczeście , moja choroba , daje mi czasem odetchnąć i na parę dni ustępuje ..Ale to zdarza się coraz rzadziej. Bardzo proszę , powiedz mi , czy zażywasz cały czas myalgan? Czy bierzesz tylko myalgan?

fizyczne objawy depresji

przez violik 03 gru 2011, 16:49
na fibromialgię tylko myalgan.po za tym antydepresanty na moje zaburzenia.(asentra+miansec)

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 16:56
Ostatnie pytanko.Czy bolaly Cię stawy , czy kości też? Ból był wędrujący ?

fizyczne objawy depresji

przez violik 03 gru 2011, 16:58
bolały mnie kości ,stawy ,mięśnie nawet zwykły dotyk powodował ból

fizyczne objawy depresji

przez ewaryst7 03 gru 2011, 17:00
To tak jak u mnie...Tak jakbym dostala kijem bejsbolowym.He he :szukam: Mam takie rwace bóle w calym ciele .Raz tu , a raz tam. O w morde...

Sortuj wg