Kto zapasl sie jak prosie ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Kto zapasl sie jak prosie ?

przez janek80 13 lip 2008, 20:19
m_saw napisał(a):Na początku przyjmowania leków chudłam. Po kilku miesiącach waga się unormowała.Teraz mam zmniejszoną dawkę leku i tyję jak różowiutkie zwierzątko. Do tego buzię mam co rano opuchniętą że ledwo mi oczy widać. Czy to się skończy? Czy prosiliście kiedyś lekarza o jakieś środki powodujące chudnięcie? Bo pewnie niedługo pzybędzie mi nowy powód do zmartwień. :(

XENTICAL

przez scrat 14 lip 2008, 00:18
No, ja po przejściu na 40mg seroxat nieźle się spasłem, 180cm 95kg - dziewczyna znalazła mi (podobno cudowną) dietę South Beach, powiedziałem że jak MŻ (mniej żreć) nie zadziała to zastosujemy :) Na razie MŻ-uję i mimo że waga się nie zmieniła, to już dwie osoby powiedziały mi, że schudłem, więc... :)

No i alko ograniczyłem. Chociaż podobno jak się dużo pije i mało je, to też się chudnie, ale u mnie alko wzmaga apetyt, więc póki co mniej piję. Poza tym ostatnio i tak mi się nie chce...
Przyjaciel forum

przez janek80 29 lip 2008, 21:04
W czwartek (pojutrze) zaczynam .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cadarxx 29 lip 2008, 21:18
scrat nie radzę próbować takich cudownych diet, bo wszystkie są do niczego, zrobią więcej krzywdy jak pozytku, tzn. w dłuższym okresie czasu waga może być podobna tyle, że będzie mniej mięśni a więcej tłuszczu ;).

przez manx 29 lip 2008, 22:57
Ja musze zrzucic jakies 6-10 kilo, a potem szlifowanie efektow liposukcja.
Na razie odrzucilam slodycze i ewidentnie swinstwa, a 2 dniw tygodniu staram sie ograniczyc np. do jablek i sucharow...
Waga spada BARDZO wolno, ale mam nadzieje, ze moze dzieki temu nie bedzie efektu jo-jo

Ps: Ja tam zawsze na alkoholu chudne...

przez scrat 30 lip 2008, 01:33
Ja mam duży mięsień piwny...
Przyjaciel forum

przez janek80 30 lip 2008, 16:31
scrat napisał(a):Ja mam duży mięsień piwny...

Ja tez , przez to teraz jestem sam i wpadam w doly . Daje sobie rok czasu na zmiany . Zaraz zjem nalesniki i wiaderko flakow popijane cola . Ostatnie weglowodany na jakis czas :D Bede Wam co jakis czas pisal , jak mi idzie , nawet jesli nie chcecie ;)

przez Anczitka 30 lip 2008, 19:58
jedzonko mniami mniami jedna z najwiekszych przyjemnosci w moim zyciu nie mam zamiaru rezygnowac :D dzisiaj zjadalm caly kopiasty talez frytek zmajonezem i zkeczupem szalo na atera sobie robie salatke z feta;P pomidorem, papryka ogorkie i cebula heheh jestem wsam raz jesli chodzi o wage ! nerwicucha mnie troche wychudzila atera zdrowieje i wszstko wraca do normy brzuszek,ktory mozna miachac;p dupka ktora mozna trzesc;)jest oka
Anczitka

przez Anczitka 30 lip 2008, 20:32
jejku ile bledow narobilam w tym poscie poprzednim moim a :twisted: to wszystko przez szybkie pisanie i ogolnie przez chaos w glowie sor i thx poprawie sie;)
Anczitka

przez jaaa 30 lip 2008, 21:51
500-600 cal dziennie? to za malo

z tego co wiem to 1000 kal by chodnac sie stosuje ja stosowalam ale schudlam za duzo do tego cwiczylam jak opetana

teraz musze rzucic leki bo utylam 4 kg podejrzewam ze bedzie wiecej... wiec:(

przez cadarxx 30 lip 2008, 22:32
jaaa napisał(a):z tego co wiem to 1000 kal by chodnac sie stosuje ja stosowalam ale schudlam za duzo do tego cwiczylam jak opetana

Jak ćwiczyłem, to ok. 1000 kalorii na samo śniadanie spożywałem ;) . Teraz na taki luksus już sobie pozwolić nie mogę.

A na schudnięcie jest specjalny wzór, który jest taki:

ilość kilogramów*24*1=szacunkowa liczba kalorii przy zerowej aktywności fizycznej, przy której nie tyjemy, ani nie chudniemy.
Jeśli jednak coś robimy, to współczynnik aktywności jest wyższy niż 1. Jeśli troszkę ćwiczymy, to ten współczynnik wynosi 1,2.
Przykład dla osoby ważącej powiedzmy 70 kg, która ma średnią aktywność.
liczba kalorii, dzięki której nie tyjemy ani nie chudniemy= 70*24*1,2=2016
Ilość kalorii potrzebna do utrzymania wagi to ok. 2016. Teraz w zależności od tego, jaki jest nasz cel albo dodajemy ok. 100-300 kalorii(nie ma co przesadzać, żeby nie przegiąć) albo odejmujemy. Jeśli chcemy przytyć, to dodajemy, jeśli schudnąć, to odejmujemy.

Z tego wynika, że osoba ważąca 70 kg średnio aktywna powinna spożywać ok. 1700-1900 kalorii, aby powoli redukować zbędny tłuszczyk.

I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga- CELEM NIE EJST ZRZUCENIE KILOGRAMÓW, A ZRZUCENIE TŁUSZCZU. Można ważyć ponad 100 kg i mieć świetną rzeźbę ciała z małą ilością tłuszczu(M.Pudzianowski waży ok. 140 kg, a ma mniej tłuszczu niż większość facetów ważących 70 kg), a można ważyć 60 kg i być otłuszczonym. Jak ćwiczyłem i akurat nastał czas zrzucania tłuszczu, to dla mnie najlepszą opcją było zrzucenie jak największej ilości cm w pasie przy jak najmniejszej stracie na wadze.

przez zmienna 02 sie 2008, 09:43
Polecam rower i na sylwetke i na nastroj.

Ostra jazda poprawia i jedno i drugie. :-)

przez Krasnooka 02 sie 2008, 10:22
Kiedy chcę schudnąć przechodzę na ostrą dietę.Nie namawiam do tego,po prostu dla mnie coś jest albo czarne,albo białe.Wszystko inne to półśrodki,których nie uznaję.W ostatnim czasie zrzuciłam 20 kg i jakość życia poprawiła się o 100 %,
Krasnooka

przez m_saw 03 sie 2008, 16:45
janek80

Fajna ta Twoja dieta. Chyba zacznę od jutra. Mam nadzieje że nie będzie straszna, bo bardzo lubię warzywa. Zobaczymy czy da jakiś efekt, tym bardziej że naskoczyły kolejne 2kg. Sara
Sara

Sortuj wg