BOJĘ SIĘ WIZYTY U PSYCHOLOGA

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

BOJĘ SIĘ WIZYTY U PSYCHOLOGA

przez panna_nikt 04 lip 2008, 00:40
mam pewne problemy napisalm juz w temace "czy to jest depresja" zdecydowałam się iśc do psychologa chociaz mam napradę bardzo duże wątpliwości. boje sie ze zacznie mnie winic za wszytsko, mowic ze cos sobie wyolbzymiam, boje sie strasznie sie bjoe tam isc. mam numer do sprawdzonej psycholorzki podobno jest bardzo fajna, lecz jednak sie boje, obawiam sie tego jak mnie potraktuje, jaka diagnoze mi postawi.
chciala bym sie tam umowic, lec moj lek przed tym jest silniejszy.

wodny ptak śpi.
kołysząc się na rzece pomiędzy
życiem a śmiercią.

Re: BOJĘ SIĘ WIZYTY U PSYCHOLOGA

przez mariogangsta 04 lip 2008, 10:25
Jedyne rozwiązanie to przełamać ten lęk.To naprawdę ciekawe doświadczenie i nie ma sie czego bać-uwierz!
A zobaczysz jaką ulge poczujesz po takiej wizycie(rozmowie).Ja zawsze po wyjsciu z psychoterapii czuje sie jakby oczyszczony,nowo narodzony,mam chęć na nowe wyzwania,chce mi się życ....Zobaczysz,po pierwszej wizycie na 100% poczujesz ulgę,pozdr

przez Amonre 04 lip 2008, 11:20
Pierwszy krok to wizyta - a pozniej bedzie z górki. Początki są najtudniejsze ale warto to zrobić aby odmienić swoje życie - naprawić błędy. Gdy występuje problem to 10 % to faktyczny ciężar problemu 90 % to nasze nastawienie. Przełam się - zrób to dla najwspanialszej osoby jaką znasz czyli siebie, bo nikt inny tego nie zrobi. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez panna_nikt 05 lip 2008, 23:30
nie nazwala bym siebie najwspanialsza osoba... wrecz odwrotnie...
ja mam ten problem (czyli kolejny....) ze moje nastawienie stanowi prawie polowe tego wszystkiego.
zna ktos moze jakiegos psychologa i psychiatre ? we wrocławiu.

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez panna_nikt 05 lip 2008, 23:52
jeszcze chciałam o jedna bardzo wazna zecz zapytac. jesli zdecyduje sie isc do psychiatry pominac psychologa (jeszcze nigdy nie bylam na zadnej wizycie anie u jednego ani u drugiego lekarza). moje objawy sa bardzo silne. i czuje ze nie ma na co czekac z ta wizyta poniewarz nie niszcze zycia tylko sobie ale tez i mojemu (jedyna osoba ktora naprawde kocham i na ktora moge liczyc) chłopakowi. jak wogule wyglada wizyta u psychiatry a jak u psychologa. i czy trzeba miec ukonczone 18 lat zeby psychiatra mogl wypisac leki bez wczensijeszego skonsultowania sie z rodzicami ?

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez jaaa 06 lip 2008, 00:21
to latwiejsza wizyta niz dentysta;)

przez nariko19 06 lip 2008, 01:34
ja już napisałem co myślę o psychiatrach ale powinnaś pójść może pomoc, ludziom to pomaga, ciekawe kto mi pomoze

przez panna_nikt 06 lip 2008, 01:36
jeśli będziesz chciał to zawsze mozesz pogadac. na mnie zawsze mozesz liczyc.

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez enyaaa 06 lip 2008, 12:09
panna_nikt napisał(a):zna ktos moze jakiegos psychologa i psychiatre ? we wrocławiu.

hej ja jestem z wroclawia i lecze sie w CPP (http://cpp.info.pl/), poelcam bardzo!
chodze tam do psychiatry na NFZ i na terapie prywatnie (80zl/h).
psychiatra przyjmuje w czwartki na nfz, bezplatnie, a w poniedzialki prywatnie. pryznajmniej ten moj bo nie wiem jak inni.
to nr telefonu do tego osrodka: 362 11 77
jesli chodzi o lekarza to polecam ci Pawła Chludzińskiego, mlody fajny facet, latwo z nim nawiazac dobry kontakt i ogolnie jak od niego wychodze chce mi sie zyc serio, ma fajne naturalne podejscie. i moje wizyty trwaja zwykle kolo godzinya nie trzy minuty jak to zwykleludzie sie zala
a co do niepelnoletniosci to mozesz miec problem bo ogolnie jest takie prawo ze lekarz nie moze zaczac zadnego leczenia bez zgody rodzicow wiec nie wiem jak to bedzie.

pozdrawiam

przez panna_nikt 07 lip 2008, 00:07
dziekuje ci bardzo, za namiary napewno zadzwonie i zapytam... mozesz mi cos opowiedziec jak wyglada taka wizyta, co daja leki itp. i czy to naprawde tak pomaga ?

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez mariogangsta 07 lip 2008, 10:22
Wizyta polega (pierwsza ) na dokładnym(jeśli jest naprawde dobry) wywiadze przeprowadzanym przez lekarza.Pyta co Ci sie dzieje ,jak sie czujesz,od jak dawna masz takie objawy,poprostu prześwietla Cie na wylot ale oczywiście tylko pod kątem choroby-bo to go powinno interesować.
Napewno nie będzie pytał ile razy w miesiącu np.sypiasz ze swoim chłopakiem bo to nie dotyczy choroby(i to go nie powinno interesować).
Ot,zwykłe pytania dotyczące nastroju,samopoczucia,czasem środowiska w jakim żyjesz.
To tak jakbyś poszła do internisty(on pyta o fizyczne dolegliwości) a psychiatra o psychiczne-i wtedy wystawia diagnozę,wypisuje leki.
Starałem sie jak mogłem opisać Ci tę pierwszą wizytę-naprawde nie ma sie czego bać,bo po wyjściu (od lekarza)tak na 99% stawiam na to ,że bedziesz zadowolona z tego ,że zrobiłaś ten pierwszy krok.
No cóż ,życzę powodzenia i pozdrawiam ;)

przez panna_nikt 07 lip 2008, 10:53
jestem juz zdecydowana. dowiedzialam sie ze ta psycholog do ktorej mam namiary (sprawdzona) jest rowniez psychiatra. dzisiaj zadzwonie chociaz bardzo sie tego boje. nie tylko diagnozyale i tego czy bedzie mnie oceniala, czy niebedzie miala pretensji do mnie (jestem bardzo przewrazliwiona poniewaz wszyscy maja do mnie jakies ale).
dziekuje ci bardzo i rowniez pozdrawiam.

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez panna_nikt 10 lip 2008, 02:19
możecie opisać jak mniej więcej wygląda wizyta u psychiatry ? jak to wszytsko wygląda.

bardzo proszę

wodny ptak śpi.
życiem a śmiercią.

przez mała defetystka 10 lip 2008, 09:33
na pozątku wchodzisz i mówisz dzień dobry:)
wiesz dla mnie takie wizyty zawsze są stresujące ale da się przeżyć
siadasz sobie na krzesełku na przeciw pani doktor i mówisz po co przyszłaś np; źle się czyje (i tu wymieniasz co Ci jest)
pani doktor zada Ci jakieś pytania potrzebne do postawienia jakiejś diagnozy
na pewno zapyta Cię też o rodzine, czy ktoś z nich chorował np na depresje
podrąży troszkę w temacie tego jak się czujesz
i tyle
uszy do góry, będzie dobrz trzymam kciuki

Sortuj wg