paragrafy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

paragrafy

przez Toktumi 24 cze 2008, 21:29
Witam, mam taką małą prośbę, może ktoś się zainteresuje. (jakoś nie pasował mi żaden temat, mam nadzieję, że ten pasuje jako tako). Otóż mój kolega znalazł się w wojsku i psycholog wojskowy (po teście liczącym 305 pytań) określił go jako nadwrażliwego i przepisał mu z pewnej książki do książeczki zdrowia takie oto paragrafy: F 48.8, F 43.2, F 98.5
Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny jeśli ktoś dałby mi jakiekolwiek informacje, co one mogą oznaczać.

Re: paragrafy

przez celineczka3 24 cze 2008, 21:50
Psycholog posłużył się Klasyfikacją ICD-10 (International Classification of Diseases) - Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych:
Literka F oznacza zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania, a dokładnie:
F 48-Inne zaburzenia nerwicowe
F 43.2-Zaburzenia adaptacyjne
F 98-Inne zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym.
ps. F48.8,F98.5 to zapewne bardziej szczegółowe określenie tych zaburzeń,ale niestety nie jestem teraz w stanie dokopac sie do tego co one oznaczaja.
celineczka3

przez celineczka3 24 cze 2008, 22:08
A jednak dokopałam się:D:D F 98.5 to zaburzenie, powstałe tak jak juz wspomniałam w dzieciństwie lub w wieku młodzieńczym, charakteryzujące się, bełkotliwą mową, czyli tzw. jąkanie, zaburzające płynność mowy.
Natomiast F 48.8 to tak zwane inne specyficzne neurotyczne zaburzenia charakteryzujące się mową synkopowaną czyli bardzo szybką, przez co czasem ma się wrażenie że człowiek ucina wyrazy, jak rowniez psychastenią czyli jedną z najczestszych nerwic ktora charakteryzuje się trudnosciami z podjęciem decyzji, brakiem pewności siebie, poczuciem niższości, skłonnością do nadmiernej pedanterii, obniżeniem nastroju, derealizacjami i depersonalizacjami, częstymi lękami i natręctwami, brakiem poczucia zadowolenia z siebie, małą aktywnością, unikaniem kontaktów z otoczeniem.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Toktumi 01 lip 2008, 21:46
Przepraszam, że tak późno, ale WIELKIE DZIĘKI !! :smile:

Sortuj wg