Jak pomoc!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak pomoc!

przez Sebek 15 cze 2008, 13:05
Mój najserdeczniejszy przyjaciel podadł w coś wydaje mi sie to depresja, zaczoł się izolować od otoczenia uciekać na działke z dala od ludzi, utrzymuje bardzo słaby kontakt ze mną. Mówi że słyszy jak ludzie go wyzywają, ośmieszają, chcą go zabić myśli że ma podsłuch w domu i wszyscy go słyszą i podglądają. Mówił że bedzie pisał list pożegnalny poczym sie zabije.

Był u lekarza który kierował go do spzitala ale za namową rodziny nie dał go tam i zlecił mu silne środki i stała opieke wraz z kontaktem z najbliższymi.
Oczekuje on teraz na wizyte kontrolną.

Chciałem zapytać czy jest jakaś szansa że w pełni wyzdrowieje? Nie moge patrzeć jak się męczy to nie ten sam człowiek którego znałem. Lekarz kazał mu przebywać z najbliższymi wieć chciałem sie dowiedzieć jak moge mu w tym cierpieniu ulżyć jak się zachowywać co mu mówić.

Prosze o odpowiedzi.

Ortografia! dop. shadow_no

Re: Jak pomuc!

przez adam_s 15 cze 2008, 16:26
Mi to pachnie manią prześladowczą a nie żadną depresją. Pewna bliska osoba na to cierpi i wiem że jest to strasznie uciążliwe, z tym że ona nie zdaje sobie sprawy z tego że jest chora psychicznie. A co do wyleczenia to pewnie da się to jakoś zaleczyć, ale czy wyleczyć całkowicie? Ponoc nawet głupiej nerwicy się nie da wyleczyć do końca.
Pozdrawiam
GG: 5988000

przez Jowanka 20 cze 2008, 00:32
myślę a nawet jestem pewna że pomozesz będąc po prostu z nim . Sama choruje od lat na depresję i wiem jak czlowiek chory potrzebuje wsparcia. Niestety moi ,, przyjaciele '' woleli odsuną się ode mnie , bo po co ciagle sluchac narzekania ... każdy ma swoje problemy... A to potafi złamac chorego do końca... Więc trwaj przy nim , od tego są przyjaciele :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jowanka 20 cze 2008, 00:34
myślę a nawet jestem pewna że pomozesz będąc po prostu z nim .możesz tez zapyta lekarza prowadzącego jak pomoc przyjacielowi. Sama choruje od lat na depresję i wiem jak czlowiek chory potrzebuje wsparcia. Niestety moi ,, przyjaciele '' woleli odsuną się ode mnie , bo po co ciagle sluchac narzekania ... każdy ma swoje problemy... A to potafi złamac chorego do końca... Więc trwaj przy nim , od tego są przyjaciele :smile:

przez hakima 20 cze 2008, 18:32
HEY!!!
Jestem tu nowa, ale mam mały problem i mam nadzieję, że mi pomożecie :smile: . Jestem w związku na odległość i ostatnio dowiedziałam się, że mój chłopak cierpi na depresję. Chciałabym się dowiedzieć czy oprócz farmakologii jestem w stanie mu jakoś pomóc.Wiem, że nie jest to proste zwłaszcza przez skype'a, ale naprawdę mi na min zależy i nie chcę go zostawiać samego. Oczywiście, że staram się być wyrozumiała, zawsze go wysłuchuję i nastawiam go pozytywnie do rzeczywistości, ale nie wiem czy to co robie jest wystarczające zwłaszcza na odległość i czy mogłabym zrobić coś więcej :?::?::?:

Sortuj wg