Czasem słyszę dziwną muzykę.. czy ja wariuję??!!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czasem słyszę dziwną muzykę.. czy ja wariuję??!!

przez Silje 13 cze 2008, 18:50
Boje się kochani.Boje się, że wariuję.
Ja słyszę dźwięki.. zazwyczaj całe melodie.. indiańskie, gotyckie, cerkiewne.. nie wiem co się dzieje!!!!:( :(.Nie mam przecież prawa ich słyszeć.To jest chore.Czasami słyszę też śmiech.Dwa razy pojawiły się też obrazy - człowiek w ciemności i blade , fioletowe świało.Ja tak nie chce... matko.. nie chce !!! nie chce zwariować !! to takie straszne i przytłaczające i bolesne.
cóż możecie mi powiedzieć.. psychiatra? oczywiście, chodzę, terminy są odległe, kolejną wizytę mam pod koniec miesiąca.Tylko czy on tak naprawde jest w stanie mi pomoc?? Boze, tak sie boje ze nic nie jest w stanie mi pomoc..!!! leze na dnie a wlasny umysl plata mi do tego dodatkowe 'figle'.. nie mam nawet sily walczyc
http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

Re: Czasem słyszę dziwną muzykę.. czy ja wariuję??!!

przez fiufiu 13 cze 2008, 19:42
Do psychiatry najlepiej isc prywatnie (zreszta jak do kazdego lekarza), kontakty do poszczegolnych psychiatrow masz na forum ( ja wlasnie tam znalazlem swojego psychiatre). Psychiatra pewnie przepisze Ci jakies leki, ale wydaje mi sie ze pomoc psychologa rowniez bedzie konieczna.
Co do tych glosow...ja tez cos takiego mialem, ale w latach dziecinstwa. Psycholog powiedzial mi ze te glosy biora sie z poczucia mojej samotnosci (czy jakos tak) tzn. ze nie czulem sie kochanym. Bylo to bardzo straszne doswiadczenie dla mnie i do tej pory je wspominam z wielka przykroscia.
Ale obrazow nie widzialem zadnych. Staraj sie to jakos ogarnac i przypadkiem nie wkrecac sobie filmu typu...ze zwariowala. Jestes teraz w ciezkim dla Ciebie okresie, ale uwierz mi ze jak go przejdziesz to bedziesz inna osoba ( na lepsze).
Tak jak mawial moj znajomy...."kazdy musi przez cos w zyciu przejsc...".
Pozdrawiam!!!!
"Oddaję się morzu,
Pozwalam się ponieść fali,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,
Dla Ciebie i dla mnie..."

przez summer 14 cze 2008, 14:53
Jeżeli jest się cały czas pod wpływem stresu to w naszym mózgu powstają substancje chemiczne które powodują różnego rodzaju dolegliwości, nasz mózg płata nam figle obiawia się to na wiele różnych sposobów np. słyszymy dzwięki tak poprostu już jest. Najwarzniejsze żeby nie wpadać w ponikę.Pujdziesz do psychiatry i on ci pomoże do tego czasu spróbuj się tak tym nie przejmować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ragnar 14 cze 2008, 16:00
a kiedy najczesciej wystepuja te objawy?

przez Silje 15 cze 2008, 11:40
najczęściej wieczorami
http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

przez silly angel 15 cze 2008, 19:28
też tak mam a oprócz muzyki i obrazów mam czsami przeraźliwie wysokie dźwięki słysze tak że aż bolą uszy

jeżeli masz to najczściej wieczorem to moze oznacza że boisz się ciemności i zaczynasz sobie coś nieświadomie wyobrażać
co powoduje że zaczynasz się jeszcze bardziej bać musisz to przemóc.
Psycholog może ci się zrelaksować i da ci leki ale to nie pomoze musisz to sama zwalczyć albo zrobić tak jak ja:] czyli oswoić sie z tym i żyć z tym
ja mam to przez cały dzień raz miałam tak że zaczełam krzyczeć z bólu (od pisku w uszach i krzykach jakiegoś chłopaka chociaż nikt nie krzyczał) na przystanku ludzie zaczęli sie patrzeć ale przyjaciel odciągnął mnie na bok i zaczął uspokajać...

ale żyje sie dalej

zacznij sobie wmawiac że tego nie ma oddychać ignorować może przestanie się takie coś robić
ale to jest plus:] słyszysz muzyke chociaż nie ma jej nie musisz kupowac sobie mp3:]

ps sory że tak zbyt optymistycznie lae jestem na prochach....
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez Motylek29 16 cze 2008, 11:53
Heja,
Moim zdaniem to nie choroba psychiczna - mój psycholog mówi, że chorzy psychicznie nie zdają sobie z tego sprawy ze są chorzy i nie zdają sobie sprawy, że gadają z kimś kogo nie ma, czy słuchają muzyki, której w rzeczywistości nie ma.
To chyba załamanie nerwowe.
Ja mam wielokrotnie rózne akcje, poprosu zaczynam mówić, że nic się nie dzieje, że wszystko jest w porządku i lęk odchodzi.
Wisyta u psychologa/psychiatry jest konieczna. Życze powodzenia :)

przez silly angel 17 cze 2008, 18:01
nie zdają sobie sprawy to prawda ale w momencie kiedy to sie dzieje

ja zawsze staram analizować sobie dzień i to odkryłam..
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez Wanilia1984 18 cze 2008, 13:08
Cześć
A ja sądzę, że powinnaś porozmawiać z księdzem a najlepiej z księdzem egzorcystą.
Wiem , że zaraz większość mnie zaatakuje, ale wiem co piszę.
Takie objawy jakie Ty masz, w większości przypadków maja opętani albo zniewoleni ludzie.
Widziałam wielu z nich, a także widziałam jak byli uwalniani.
Mieli widzenia, omamy wzrokowe, słuchowe, widzieli smugi świateł, postacie. Czuli, że ktoś ich obserwuje. Mieli depresje. Samookaleczali się.
Radzę zrobić to jak najszybciej.
Jeśli mi nie wierzysz i nie ufasz, cóż. Myślę, że warto spróbować żeby się tego wszystkiego pozbyć. Jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.
Pozdrawiam.

przez Love_Kills 18 cze 2008, 13:14
Wanilia1984 napisał(a):Cześć
A ja sądzę, że powinnaś porozmawiać z księdzem a najlepiej z księdzem egzorcystą...

A Szatan, ten z Torunia, no wiesz....
ten co prowadzi takie nienawistno-ksenofobiczne radio dla dewotów
mógłby tu pomóc ? :D

przez Wanilia1984 18 cze 2008, 13:59
Nie. Chodzi mi o normalnego księdza. Rydzyk jest osoba medialna nie duchowną. Złamał chyba większość reguł jakie ślubują księża i zakonnicy. Nie przeczę, że wszystko robi źle. Ale tak w ogóle nic mnie on nie obchodzi.
Chodzi mi o księdza lub księdza egzorcystę z powołania. Z charyzmatami. Normalnego.

Sortuj wg