depresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

depresja

przez zdzislaw1 22 maja 2008, 21:34
Witam serdecznie..Jestem nowym ... i mam prośbę do wszystkich,którzy pomogą mi w rozwiązaniu problemu choroby
mojej żony.która dowidziała się,że ma chorobę Parkinsona..Dla niej to była straszna wiadomość.zona ma 76 lat
i miesiąc temu dowiedzała się o tej chorobie.. To stało się tak jak by " sufit spadł jej na głowę"..Zaraz od tej wiadomości nastąpiła ogromna depresja,która trwa już kilka tygodni...świat prawie nie istnieje dla niej i innych...
uważa,że nic nie potrafi..uważa,że już nikomu jest nie potrzebna. Rodzina tj.dzieci..wnuki i ja robimy wszystko co tylko można..Ma wspaniałą opiekę rodzinną..pomagamy jak możemy ale skutki są mierne...Byliśmy u psychiatry.który
polecił leki antydepresyjne tj.CITAL i SULPIRYD ale skutki są mierne..jeszcze bezsenność i to zamyka koło kłopotów.
Wiem,że są osoby,które miały podobne przypadki depresji i wyszły z tego zwycięsko,i dlatego proszę wszystkich
o pomóc..Ja też mam 76 lat i robię wszystko aby jej pomóc...ale to nie jest takie proste...Uważam,że depresja
jest straszną chorobą duszy,bo sama choroba Parkinsona w wieku 76 lat jest mniej uciążliwa jak depresja,która
zwala z nóg..Dziękuję za ewentualną pomóc. ZDZISłAW

Re: depresja

przez mała defetystka 30 maja 2008, 13:32
Cześć Zdzisku:)
Dla Twojej Żony to pewnie ciężkie chwile
to bardzo dobrze, że z Nią jesteście.
SKoro te leki nie pomagają to idzcie do psychiatry jeszcze raz
dobranie leków to niee taka prosta sprawa
możecie poprosić o zmianę leków
można też iść do innego psychiatry albo rozwazyć możliwośc pójścia do psychologa - ludziom wygadanie się czasem pomaga
Pewnie nie będę zbyt pomocna ale jakbyś potrzbował pogadać to pisz:)
Buziaki dla całej waszej rodzinki

Re: depresja

przez ashley 01 cze 2008, 21:53
witaj, rzeczywiścnie żona ma teraz ciężko, dobrze, że ma odpowiednią pomoc no i co najważniesze ma was. Chyba wsparcie, okazywanie milości, jeszcze raz wsparcie i spędzanie jak najwięcej czasu razem, staranie się jej sprawić jakiejś przyjemności zapewniania że jest wam bardzo potrzebna, przekonania ją jakoś, że mimo, że jej życie sie tak zmienilo, że nadal może w nim odnależć coś milego, przecież ma Was;) Zyczę wszytskiego co dobre dla Ciebie i żony.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg