sieroctwo

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: sieroctwo

przez Nadziejaaa 17 maja 2008, 19:00
Witajcie..nie wiemjakie to uczucie zostac osieroconym ale musi byc delikatnie mowiac..ciezko.. Ale mysle ze trzeba pomyslec o tym ze ta osoba ktora odeszla nie chcialaby zeby przez nia nasze zycie bylo caly czas puste i smutne.. chcialby zebysmy byli szczesliwi a jesli odeszla to..napewno jest tam u gory bardzo szczesliwa..

Re: sieroctwo

przez Blizna 17 maja 2008, 19:41
Nadzieja, dzięki za wsparcie. To co mówisz jest ważne i ma sens. Można to nawet zastosować w życiu. Ba powiem nawet, że gdybym ja umarła to też nie chciałabym ,żeby ktoś cierpiał. Dlatego nigdy nie popełniłabym samobójstwa ( choć takie myśli mi towarzyszyły).
Twoje podejście jest dobre jeśli się ma wokół miłość, wsparcie, dobrych ludzi i jest się dorosłym.

Gorzej gdy jest na odwrót. Myślę, że ze śmiercią rodziców mogłabym sobie poradzić, ale ze wszystkimi konsekwencjami tego zdarzenia niestety już nie.

Dlatego, jeśli miałaś to szczęście wychować się w pełnej rodzinie i w milości to jest to Twój ogromny potencjał i korzystaj z niego. I myśl o sobie dobrze, bo jeśli przejmujesz się nie tylko swoimi problemami, ale starasz wczuć w sytuację kogoś drugiego ( np. takich sierot co tu piszą), to masz co zaoferować ludziom i powinnaś chodzić z podniesioną głową.

Sortuj wg