Być sobą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Być sobą

przez whisper 10 kwi 2008, 20:20
Czy to możliwe? Ale żeby być sobą trzeba jeszcze wiedzieć kim się jest... Jak poznać siebie? Jak odnaleźć własną tożsamość?

Jak mogę być sobą skoro nie mam pojęcia czego chcę, no ok czasem wydaje mi się, że wiem... ale zaraz potem nachodzą mnie zupełnie przeciwne myśli; tyle we mnie sprzeczności, wewnętrznych podziałów i niespójności. To co myśle zależy w dużej mierze od tego jak się w danym momencie czuje. A w ciągu jednego dnia zdarza mi się przejść przez wszystkie odcienie emocji. Od agresji, gniewu i nienawiści poprzez melancholię i rozmarzenie do radości, a czasem nawet (choć baaardzo rzadko) euforii. Oczywiście dominują uczucia negatywne. Choć w tym tygodniu troche złagodniały, ale jak zaczynam rozmyślać to odrazu mnie łapie coś przygnębiającego, ale jednocześnie zbyt interesującego żeby się z tego wyrwać.

Ale idźmy dalej, jak nie udawać, jak nie być bardziej miłym niż się chce, jak pozostać sobą w społeczeństwie? Czy to wogóle da się zrobić? Ja się właśnie tego boję, że zostane przytłoczona przez innych ludzi, będę grała choć nie chcę... Że dalej będę się uśmiechć mimo, że moja dusza woła o pomoc, że będę mówić coś w co nie wierzę, ciągle będę opowiadać kłamstwa... Tak jak teraz to robię w moim liceum. Chyba właśnie dlatego się zaczęłam izolować, stronić od ludzi, bo będąc sama nie muszę niczego udawać...
You never wanted
To share
Your concept of your creation
With any other gods or worshippers
Your book isn't burned
It was never written

przez ALEKS*OLO 10 kwi 2008, 20:26
whispernormalnie wyjełas mi to z ust :roll: jak czytam twoje posty to tak jakbym czytała sama siebie :roll: nic dodac nic ujac...
p.s.czy my czasem nie jestesmy zaginionymi siostrami :P ;)
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez whisper 10 kwi 2008, 20:35
ALEKS*OLO być może :P, kto wie :). Jak ja bym chciała kogoś takiego w realu spotkać...
Nawet avatary mamy podbne, to mi się pierwsze w oczy rzuciło jak Cię na forum przyuważylam :P
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 10 kwi 2008, 20:45
whisper napisał(a):Jak ja bym chciała kogoś takiego w realu spotkać

nie ma rzeczy niemozliwych ;) a skad jestes :?:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

przez whisper 10 kwi 2008, 20:48
Kraków, czyli nie mamy do siebie znów tak daleko :) A Ty dokładniej skąd?
You never wanted
To share
Your book isn't burned
It was never written

przez ALEKS*OLO 10 kwi 2008, 21:14
czeladz koło katowic :D no nie jest az tak daleko ;) fajnie by było sie spotkac ;) musimy to obgadac :P jakby co gg znasz :mrgreen:

ExModerator

Sortuj wg