Czy to powróci?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez miskkoo 23 mar 2008, 14:08
Kurcze zbieram się do tego psychiatry, ale trochę się boję... Narazie kupilem sobie deprim i zobaczymy, ale po 3 dniach bez efektów...Już pare miesiecy przynjamniej mnie tak strasznie nie złapało...od 2 tygodni trzyma i trzyma ...niedobrze

przez CzarnaZebra 23 mar 2008, 15:52
nie ma powodu żeby bać się psychiatry
nie ma też powodu żeby męczyć się za wszelką cenę bez leków, w imię niewiadomo czego. Żałuję że wczesniej nie trafiłam do lekarza, może dawno byłoby po sprawie, przy dużo lżejszych objawach. Ja się raczej boję hura - optymizmu psychologów, którzy wierzą że pogadanka pomoże zawsze i każdemu, doradzają relaks, wypoczynek i pozytywne myślenie... a potem człowiek budzi się któregoś dnia w takim stanie jak ja. Moja pani psychiatra bardzo mi to ładnie wyłożyła, dawniej leki na depresję miały liczne objawy uboczne, zamykali ludzi na oddziałach, ale to już jest przeszłość, obecne nowoczesne leki pozwalają normalnie żyć, pracować... a choroba w międzyczasie mija, bo dla każdego przy odrobinie wytrwałości można dobrać leki tak że pomagają i nie dają żadnych (no prawie żadnych) objawów. Ja w to wierzę, szczególnie ze ta lekarka ma do mnie świętą cierpliwość, zamiast wziąć receptę i pobiec do apteki siedzę u niej czasem i godzinę i rozmawiam o tym wszystkim co mnie niepokoi, dołuje... i ona też opowiada mi o różnych cięższych niż mój przypadkach jak ludzie się wyleczyli, to daje pewną nadzieję ;)
"Gdy gubię sny, jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły"
Obrazek

przez Michał05 25 mar 2008, 02:26
miskkoo, kupiłeś deprim bo na reklamie przechodzi depresja po nie całych 2 tygodniach? eh.. gdyby tak sie dało to depresja nie była by tym czym jest. A lekarza sie nie bój. Tylko idź do takiego który potrafi pomóc, a nie do takiego któremu trzeba pomóc ;) napisz skąd jesteś, może coś poradzimy. A to że po 3 dniach nie ma efektów to chyba nie powinno dziwić ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg