Taka sobie zagadka ;)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Taka sobie zagadka ;)

przez bentos 23 lut 2008, 18:45
Śmierć osoby bliskiej, kalectwo, choroba psychiczna - to są wg mnie największe nieszczęścia jakie mogą dotknąć człowieka. Nie mam teraz ochoty by opowiadać Wam swoja historię, których i tak są tutaj setki, a wszystkie łudząco do siebie podobne. Nieważne czy jestem wierzący czy niewierzący, czy modlę się regularnie czy tylko w sytuacjach kryzysowych. Tak się jakoś złożyło, że wczoraj nie mogąc zasnąć, klęknąłem na łóżku, przeżegnałem się i podziękowałem Bogu za... depresję. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi coś takiego do głowy, dziękować za coś co zniszczyło mi życie, wymazało ponad 5 lat. A jednak podziękowałem z dwóch powodów. Ciekawy jestem czy wiecie dlaczego...???????? Dla tego kto pierwszy poda prawidłową odpowiedź organizatorzy przewidzieli nagrodę - uścisk dłoni prezesa :roll:

przez silly angel 23 lut 2008, 19:42
wg mnie za poznanie siebie własnej duszy i siebie samego (do czego jesteś zdolny)
a drugie to chyba za poznanie prawdziwych przyjaciół którzy moze Cię nie opuscili kiedy się o tym dowiedzieli

no cóż... ja bym za to podziękowała, chociaż się nie modle...
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez szatz 23 lut 2008, 20:44
Wszystkich,których dotyka choroba albo inne nieszczęście uświadamiają sobie nagle czym jest cud życia,radość dnia codziennego,obecność bliskich i wiele innych ważnych "drobiazgów",których do tej pory nie zauważaliśmy,nie docenialiśmy.Dzięki chorobie wiemy jak to wszystko jest wartościowe,jak cenny jest każdy powszedni dzień bez trosk,jak smakuje uśmiech,promeń słońca,dotyk ukochanej osoby...Może za tą świadomość powinniśmy dziękować?
jeszcze będzie normalnie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez groza 23 lut 2008, 21:13
1.dla odmiany
2.bo dzięki depresji masz trudniej, dzięki temu masz wyzwanie
(na zasadzie: gdyby ktoś za młodu nie był chuderlakiem, to by nie miał determinacji by zostać mistrzem boksu)

przez ashley 23 lut 2008, 21:15
Uświadomilaś sobie ważne żeczy których nie uświadomilabyć sobie gdyby nie deprecha. Rozumiesz innych ludzi i potrafisz im pomóc. Pozdrawiam;)

przez Brunhilda 24 lut 2008, 19:14
Bo dzięki depresji zrozumiałeś, że chcesz zmienić siebie i swoje dotychczasowe życie? Zacząłeś nad tym pracować (np z pomocą terpauety) i sie udało, teraz żyjesz pełnią życia i już nie jesteś niewolnikiem swoich kompleksów, doświadczeń z dzieciństwa itp itd?
Jest nieźle, wreszcie! :D

przez CzarnaZebra 24 lut 2008, 19:44
odpowiedź jest wg mnie bardzo prosta - gdybyśmy myśleli normalnie, byli wdzięczni losowi za zwykłe rzeczy - np. ZDROWIE, to nie leczylibyśmy sie na głowę.

CBDO
"Gdy gubię sny, jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły"
Obrazek

przez Amy Lee 25 lut 2008, 02:39
anand22 napisał(a):1. Bo mając depresję żyjesz sobie spokojnie, omija Cię sporo problemów życia codziennego, nie masz tyle obowiązków, co inni.
2. Masz mnóstwo wolnego czasu, możesz się skupić na tym, co naprawdę lubisz.

Przykro mi, że nie masz bladego pojęcia czym jest depresja i że włazisz do każdego tematu, żeby napisać coś na przekór.
Ad.1. Wielu ludzi podziękowało by ci za taki "spokój" i sto razy wolałoby z lekkością brać udział w sprawach życia codziennego.
Ad.2. Człowiek, który rzeczywiście ma depresję, nie cieszy się nawet z rzeczy, które lubi. Jeśli o tym nie wiesz, bo mylisz depresję z emeryturą albo lewym zwolnieniem ze szkoły, to daruj sobie.

A co do pytania bentosa - być może depresja dała ci możliwość zajrzenia do własnego wnętrza i odbicia się od dna.
Amy Lee

przez Jovita 25 lut 2008, 17:42
1. Bo mając depresję żyjesz sobie spokojnie, omija Cię sporo problemów życia codziennego, nie masz tyle obowiązków, co inni.
2. Masz mnóstwo wolnego czasu, możesz się skupić na tym, co naprawdę lubisz.

anand czy ty chorujesz na depresje?? bo mysle ze nie !
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Jovita 25 lut 2008, 18:13
Teraz nie, kiedyś tak.

mysle ze nigdy nie chorowales a dlatego tak pisze bo z tego co napisales tak wychodzi.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Amy Lee 25 lut 2008, 18:29
anand22 napisał(a):Teraz nie, kiedyś tak.

Amy Lee depresja depresji nierówna.

Dobre, roboczo umówmy się, że istnieje jakaś luzacka odmiana depresji, polegająca na robieniu sobie wolnego od obowiązków :roll:

A wy się kłóćcie dalej, albo wróćcie do tematu. Nie wiem, nie mój dział.
Amy Lee

przez szatz 25 lut 2008, 18:38
anand22 napisał(a):Może uutor tematu napisałby wreszcie jakie to są te powody?

Może gdybyś chorował znałbyś odpowiedż :!:
jeszcze będzie normalnie...

Sortuj wg