wszelkie dolegliwosci(uczucie zimna, pocenie, bole itp)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Jovita 15 lut 2008, 17:43
te objawy sa typowo nerwicowe. A temat przenioslam !
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Fiolka 24 lut 2008, 11:27
Od dłuższego czasu mam dziwne objawy: nad ranem gdy się budzę przez kilka minut nie mam czucia w ciele, czuje się tak jakby od szyi w dół nic nie było, czasem zdarza się coś takiego w ciągu dnia, np. siedząc w autobusie muszę się upewniać czy mam ręce bo ich nie czuje, czy może to być spowodowane tabletkami? czy też powinnam udać się na jakieś badania? poza tym brakiem czucia, są też duszności i wrażenie kołatania serca, często mierzę ciśnienie i mam raczej za niskie niż za wysokie, więc dlatego piszę że jest to "wrażenie" a nie kołatanie; czasem też "łapie zawiechę" tzn. w pewnym momencie znikają wszystkie myśli rozglądam się wokół jak głupia i nie wiem co się dzieje; kompletna pustka w głowie; czy ktoś z was też tak ma? napiszcie proszę bo nie wiem czy to od depresji leków czy może przyplątało mi się jeszcze inne choróbsko :|

ROZSADZA MI GŁOWĘ

przez maxsimus 28 mar 2008, 18:16
Kto ma takie uczucie jakby mu rozsadzało albo wykręcało głowę?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez diafane 28 mar 2008, 18:55
i cale cialo
ungaretti czlowieku....

Re: wszelkie dolegliwosci(uczucie zimna, pocenie, bole itp)

przez Donkey 02 cze 2009, 14:18
Ostatnio edytowano 02 cze 2009, 14:19 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłam post na który odpowiadasz do odpowiedniego tematu Donkey, będzie mniejszy bałagan ;)

przez citi 25 cze 2009, 19:33
oj u mnie tego troche jest
najdłużej to mam swoje epizody z żołądkiem
czyli lęk, przeczucie ze cos sie stanie a potem są skurcze, biegunka, wymioty, omdlenia, ból nieziemski, dusznosci, cierpnięcie/zimno w kończynach, zagłuszenie, serce wali jak opętane a nie mam siły nawet nic wyszeptac.

oprócz tego
-permanentny ból pleców -czasem rano czuje tak połamana jakby po mnie ktoś skakał całą noc
-kręcą mnie czasem kości, tak jakby swędzą... doprowadza mnie to do szału bo nie sposób sie przecież podrapac
-często budze sie ze skurczami żołądka

do tego bóle głowy w różnych miejscach- często cała góra, czasem od karku, skronie, za oczami
- baardzo niskie cisnienie 80-90/45-55 samo podniesienie sie z łóżka , czy po kucaniu kończy się tym że mam "biało przed oczami" zawroty głowy i duszności.
i z racji tych dolegliwosci psycholog powiezioala ze ma mi psychiatra zrobic badania neurologiczne bo moje dolegliwości moga miec przyczyne neurologiczną a nie byc związane z psychiką

przez ewaryst7 21 lip 2009, 09:09
O w morde...:) To masz niezlą jazdę.Mnie też boli kręgoslup , i budzę się polamana.Ma również duszności , ikołatanie serducha , bóle glowy , i mdlości ... i co jeszcze? Myślę , że mam "pełny pakiet" dolegliwości nerwicowo-depresyjnych.Najgorsz chyba jest otępienie , zmęczenie , i senność.Pozdrawiam was , i piszcie proszę.:)

przez pepik 25 lip 2009, 19:04
To ja tez dorzucę swoje bolączki;):
ból głowy, ucisk skroni, trzaski,zatykanie uszu, kłucia w nadgarstkach, kostkach, napięcie mięśni, pleców, karku. Wszystkie kontuzje bolą potrójnie. Trzeszczą i strzelają stawy. Często łzawi mi prawe oko. Czasem w nocy drętwieją ręce i nogi. No i klucha w gardle, wysuszone i bolące, tak samo podniebienie (tłumaczone wysuszeniem śluzówek). Totalna mgła i pustka w głowie, rozkojarzenie i kiepska pamięć. I tak dzień w dzień od pół roku. Wypas. Zaczyna mnie to śmieszyć wszystko (chyba od a/depresanta :P )
pozdrawiam wszystkich obolałych!

przez aizdam 26 lip 2009, 00:44
Moje dolegliwości nie wiem czy związane z utrapieniami "duszy", to głównie żołądek - skurcze żołądka, mdłości, odruchy wymiotne nawet przy pustym żołądku, częste bóle głowy, ból i łzawienie przy tym lewego oka, naprzemienne uczucie zimna i ciepła, "zimny pot", czasem ogólne nagłe uczucie słabości i tego, że za chwilę zemdleję, mroczki przed oczami. I co jedno z najgorszych dreszcze, drgawki gdy się zdenerwuje, po prostu "nosi mną", nie mogę się uspokoić. Wiem, że diagnozę może mi jedynie postawić lekarz, ale jakiej choroby mogą to być objawy? Ciągle nie wiem ku komu mam zwrócić się po pomoc, czy przy takich dolegliwościach powinien to być psychiatra i leczenie farmakologiczne czy zacząć od psychologa i czekać na to, że gdy duszy ulży to i ciało odpocznie. Może mi ktoś w ogóle powiedzieć czy mogę się normalnie zgłosić do państwowego psychiatry czy psychologa na kasę chorych?
aizdam

przez ewaryst7 26 lip 2009, 07:40
Na początek idz państwow. można trafiić na dobrego psychiatrę.Czsami najpierw musimy się wspomoc lekami.Kiedyś p psycholog powiedziała mi ,że najpierw trzba wyciszyć organizm ,żeby terapia miał sens.Pepik -wyrazy wspolczucia z powodu objawow.A ja myślałam , że mam najgorzej.

przez Kropeczka423 26 lip 2009, 10:41
Witam.Aizdam--
Do psychiatry nie trzeba mieć skierowania.
Trzeba pujśc i zorietowac się czy nie trzeba się zapisać i troszeczke poczekać.U nas przyjmuje np.dwóch lekarzy psych.Do jednego trzeba się zapisac i czekac pare dni,a do drugiego od ręki przyjmują.Trzeba miec podbitą książeczke zdrowia i karte magnetyczną przy sobie.

Citi -ja miałam podobne obiawy jak Ty.Do tego kondycja psychiczna zerowa.Nic mnie nie cieszyło.Zwlekałam długo z wizyta u psychiatry.W końcu się wybrałam .Wyobraz sobie że wszystkie dolegliwości minęły.No może oprócz drżenia rąk ,poty (ale to chyba od leków)bo to jeden ze skutków ubocznych.Wszysko minęło jak ręką odjął.Teraz się ciesze bo wsaje wyspana,i jakoś chce mi się życ.
Tobie równiez zycze powrotu do zdrowia.

przez verdemia 26 lip 2009, 11:17
czy objawem moze byc obnizona temperatura ciala? ostatnio zorientowalam sie ze mam ciagle 36.0 czasem nawet mniej. Nie przypominam sobie zebym jeszcze pare lat temu tak miala.
verdemia

przez ewaryst7 26 lip 2009, 15:59
Vardemio .Ja kilka lat mialam stany podgorączkowe, i robili mi wtedy przerożniaste badania... W końcu stanęlo na tym , że to z powodu depresjii.Choć nadal trudno mi w to uwierzyć.A ty , uważam powinnaś iść do internisty , i zrobić sobie badania. tak dal spokojności.Pewnie ciągle Ci zimno?

przez verdemia 26 lip 2009, 16:15
zimno to mi bylo od zawsze ale to raczej czesto wynika z braku jedzenia. Robie czasem badania bo czasem pojawiaja sie nowe dolegliowsci: niskie cisnienie, za malo bialek we krwi, dziwne bole twarzy, serce, dziwny katar, ale w zasadzie lekarze mowia, ze jestem zdrowa jak ryba. takze zastanawialam sie co z ta temperatura, bo wczesniej takiej nie bylo.
Pewnie to powoduje ze jestem taka slaba.
verdemia

Sortuj wg