wszelkie dolegliwosci(uczucie zimna, pocenie, bole itp)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Fiolka 19 sty 2008, 14:22
Z rana po przebudzeniu jest mi zawsze zimno. Nie mam wtedy najmniejszej ochoty wyłazić spod kołdry. Muszę się najpierw trochę dobudzić i rozruszać, dopiero wtedy jestem w stanie wstać z łóżka. Bywa że w dzień mam zimne stopy i dłonie - to zdaje się ma jakiś związek z krążeniem. I generalnie jestem zmarźluchem ;)

przez Jovita 19 sty 2008, 15:14
ja tez przechodzilam to ze bylo mi zimno i sama nie wiem od czego to bylo albo od lekow albo rzeczywiscie brak magnezu.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Ann-a 19 sty 2008, 15:44
Tez mi zawsze zimno jak sie zdenerwuje,czy coś mnie dobije,trzęse sie przy tym często. Fiolka,mam tak samo,często też mi ręce czy stopy sinieją nawet w ciepłym pomieszczeniu,wiąże sie to u mnie właśnie z choroba krążenia,ale nazwy nie pamiętam. w sumie chyba nie ma na to zimno skutecznego sposobu,prócz wyciszenia się czy poprawy nastroju :/
"...feeding the crows with my sorrow..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 19 sty 2008, 16:09
ja mam tez czesto drgawki jak sie denerwuje ale przy tym mi nie jest zimno bo niekoniecznie przy drgawkach musi byc uczucie zimna.
No wlasnie Ann-a u ciebie moze to wynikac wlasnie z krazenia.

ja mialam te uczucia zimna na przemian z uczuciem goraca podczas brania anafranilu!
ExModerator

przez silly angel 19 sty 2008, 21:57
ja mam na przemian cieło i zimno takie klimakterium tyle ze to nei ten wiek ... mam tez drgawki wewnętrzne i to niezbyt jest przyjemne a twoje zimno moze miec wwiele podstaw ale spóbuj rozgrzać sie np przy grzejniku ciepłe skarbetki spróbuj pobudzić krążenie
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez Magdalena Bednarek 21 sty 2008, 14:38
Wczoraj "złapałam się" na tym, że to uczucie zimna jest rzeczywiście z nerwów. Bardzo się zdenerwowałam gdyż moja siostrzenica (ma 3 latka) się rozchorowała a kiedy sytuacja się wyjaśniła dostałam dreszcze było mi bardzo zimno i znowu musiałam założyć dwa swetry na siebie i wypić gorącą herbatę. A jednak to prawda, że "z nerwów można zmarznąć". Pozdrawiam
majta

przez Pstryk 24 sty 2008, 21:13
Magdziu to nerwy. U mnie objawia się to identycznie. Najpierw spięcie nerwowe, potem dreszcze, drgawki i uczucie chłodu. Dłonie ma wówczas sine a palce jakby skostniałe. Lekarz mi tłumaczył, że jest to spowodowane znacznym spadkiem ciśnienia krwi. Wówczas nie dociera lub dociera zbyt powoli do wszystkich miejsc Naszego ciała. Stąd uczucie zimna, sine dłonie czy skostniałe palce. A drgawki wynikają z przeżytego spięcia nerwowego.
Pstryk

Rozsadzanie głowy

przez maxsimus 27 sty 2008, 21:10
Czy macie takie uczucie jakby miała wam się rozsadzić głowa. Oprucz tego mam takie uczucie jakby mi wykręcało całą szczękę.

przez Jovita 27 sty 2008, 23:08
maxsimus napisał(a):Czy macie takie uczucie jakby miała wam się rozsadzić głowa. Oprucz tego mam takie uczucie jakby mi wykręcało całą szczękę.

a masz nerwice?
ExModerator

przez maxsimus 27 sty 2008, 23:18
Mój psychiatra mówi że mam depresję. Ale nie mam takich objawów jak ciagłe przygnębienie smutek itp. Jednymnie czasami zdarza mi się wpadac w bardzo przygnębiajacy nastrój ale jest to spowodowane jedynie moimi dolegliwościami somatycznymi (sa one niesłychanie uciążliwe i jest ich bardzo wiele) i panuje nad tym kiedy jestem smutny a kiedy nie.

przez Jovita 27 sty 2008, 23:36
acha , podczas depresji moga wystapic takie stany , psychika potrafi doprowadzic nawet do biegunki i wiele wiele innych okropnych dolegliwosci , pomow o tym ze swoim lekarzem , co on na to. Byc moze to inna przyczyna moze leki ale specjalista bedzie wiedzial lepiej.
ExModerator

Depresja a drżenie rąk i inne objawy

przez skatto 13 lut 2008, 15:39
Witam!

Dręczy mnie jeden problem. Czy w przypadku depresji możliwe są takie objawy jak drżenie rąk, trzepotanie serca, suchość jamy ustnej?

przez celineczka3 13 lut 2008, 15:49
Objawy przez Ciebie opisane same w sobie bardziej sugerują fizyczne objawy lęku niż depresję. Oczywiscie wszystko zależy od nasilenia i czasu trwania tych objawów. Jeśli trwają krótko zapewne świadcza o typowej reakcji stresowej natomiast jesli trwaja dlugo i sa mocno nasilone moze to swiadczyc juz o zaburzeniach lekowych.
celineczka3

przez .Tomek 13 lut 2008, 20:18
Odpowiedź jest, zamykam. Do usunięcia. Na forum jest multum informacji o tym.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Sortuj wg