stany depresyjne

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

stany depresyjne

przez sredniowieczna_panna 18 gru 2007, 21:10
Mam nadzieję, ze zrozumiecie, dlaczego tu piszę, mimo, że raczej nie mam depresji, jesli juz, to stany depresyjne, ale są dni - dosc czeste - kiedy czuję się nikim
czuję się bezwartościowa
mimo, ze mam kogos, kto mnie kocha i chce ze mna byc
i mam innych ludzi, ktorzy mnie lubia

napisałam o tym troche tu:
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... 409#134409

Jak sobie radzicie z takim poczuciem braku wlasnej wartosci. Nawet nie niskiej samooceny, a czuciem sie bezwartosciowym?

:(

przez dlugi 18 gru 2007, 21:54
To uczucie jest bardzo mi znajome ale ja to zamieniam na dni w których czuje się kimś.Chyba cięcie nie jest dobrym sposobem na depresje ale rozumiem że często jedynym mozliwym do wyrażenia swoich uczuć . Poznałem kiedyś w pracy gościa który miał całe ręce w szramach ale wyszedł z tego trenując kulturystyke. Sport jest dobrym lekarstwem ,dla mnie pływanie w takich momentach ratuje przed np. cięciem siebie.
Trudno powiedzieć sobie samemu prawdę, gdy się ją zna.Kto wisiał nad przepaścią, powinien już umieć się huśtać.

przez raven 18 gru 2007, 21:58
Ja czuje się nikim własnie dlatego, że nie mam nikogo. To znaczy mam rodzinę (rodziców), ale wiadomo że kiedyś trzeba będzie zacząć żyć na własną rękę. A życie w samotności jest beznadziejne, strasznie się tego boję. Na pewno nie wyprowadze się od rodziny dopuki nie będe miał partnerki na resztę życia, nie chce mieszkać sam.
Ja aby poczuć się lepiej zwykle zajmuję się czymś aby tylko nie myśleć o tym co może mnie czekać w przyszłości...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 19 gru 2007, 00:02
Ja czasami się specjalnie dołuję by czuć się jak nikt, kiedy już nie mogę znieść napięcia bycia kimś.

przez depresyjny86 19 gru 2007, 02:54
Ja czuje sie nikim codziennie już od długiego czasu :cry:
:)

przez Jovita 19 gru 2007, 15:43
stany depresyjne mozna powiedziec tylko stany depresyjne, ale one musza byc czyms wywolane i musisz im sie przypatrzec kiedy np myslisz o czyms lub o kims... czy wowczas pojawia sie ten stan itp !
mysle ze walka z nim jest prosta jesli tylko znajdziesz przyczyne !
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Sortuj wg