Niska samoocena

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Niska samoocena

przez Anna Maria 15 sty 2011, 18:25
ja chodziłam na terapie mając nadzieję że stanę się lepszym człowiekiem
a tu nic jeszcze gorsza jędzusia jestem za pozwoleniem psycholog bo przecież trzeba się umieć bronić i stawiać granice
szlak by te lekcje lepiej było gdy nic się nieodzywałam
Anna Maria

przez M18 16 sty 2011, 15:39
Cholera chyba zawale sesję przez to wszystko, mam wrażanie że walczę z wiatrakami. Ciągle mam takie myśli, że wszyscy są lepsi ode mnie że się do niczego nie nadaje a po studiach i tak nie znajdę pracy bo będą lepsi na różne stanowiska.
Może to dziwne co teraz napiszę ale nawet jakbym chciał sam dla siebie porozwiązywać zadania lub poczytać coś związanego z moim kierunkiem to bronie się przed tym bo mam wrażenie że jestem słaby i nie podołam żadnemu wyzwaniu ! to jest chore nie umiem z tym walczyć :'(
M18

przez Anna Maria 16 sty 2011, 15:57
to lęk przed porażką,perfekcjonizm w połączeniu z niską samooceną
też tak ;) i też nie wiem jak sobie z tym radzić
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bibi 16 sty 2011, 17:38
W ogóle brak nam motywacji do czegokolwiek. Przerasta nas wszystko. Nie widzimy przyszłości, i panicznie się jej boimy- bo przeciez jakoś żyć trzeba będzie!!! Nie mamy pomysłu na siebie! A jeżeli jakiś znajdziemy to boimy się w tym kierunku ruszyc -- bo się nie uda, bo nie damy rady, bo nam się nie chce.............
niech będzie tak jak teraz, oby nie gorzej..............
ja chcę to własnie zmienić.

Od dawna kocham frywolitki. Marzy mi się robienie ich i sprzedawanie. Ale nie umiem ich i chociaż w necie są na youtube filmy instruktarzowe to Ja nie mam motywacji! I siedzę w domu i szukam tej motywacji!!! przecież do was mam siłę pisać. prawda? i czytać też mam siłę. więc na tamto co chcę zrobić, też muszę siłę znaleźć. pytanie - - JAK?
nie wiem ale musze próbować :cry:
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez nicciekawego 16 sty 2011, 21:09
Moja samoocena też leży. A to w ogóle porażające ,że jeszcze 2 lata temu byłam przebojową, przyjazną, otwartą dziewczyną ,która nie bała się niczyjej opinii. A teraz gdy idę ulicą próbuję zachowywać się tak , żeby nikt mnie nie zauważał i zawsze idę z głową w dół, patrząc na chodnik. Nigdy nie patrzę na innych ludzi ,na ich twarze, a jak ktoś na mnie patrzy to od razu chcę uciec, bo sobie wyobrażam co o mnie myśli (same najgorsze rzeczy).

przez maksinek 16 sty 2011, 21:34
jeszcze 3 lta temu byłam kims.usmiechnieta,zadowolona dziewczyna a teraz nie ma nic:((((
maksinek

przez lukasz1 16 sty 2011, 21:41
A ja zawsze miałem bardzo niską samoocenę. Jednak w ostatnich latach stało się to jakąś paranoją.

przez Grzana 16 sty 2011, 22:46
Moja samoocena jest bardzo niska. Często mam wrażenie, że jestem gorszy od innych. Przez to prawie całkowicie odizolowałem się od społeczeństwa. Jeszcze 2 lata temu miałem wielu znajomych, byłem lubiany, a teraz lepiej nie mówić. Zamknąłem się w 4 ścianach i najchętniej nie wychodziłbym z własnego pokoju.
The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder

przez wiejskifilozof 17 sty 2011, 09:59
Ja jak rozmawiam z ludźmi w realu czuję się jak robak . :(

przez Anna Maria 17 sty 2011, 10:15
detektywmonk napisał(a):Ja jak rozmawiam z ludźmi w realu czuję się jak robak . :(

jak robak? dlaczego?co to znaczy
Anna Maria

przez bibi 18 sty 2011, 20:08
no ale co dalej z tym złym samopoczuciem? Ma ktoś jakieś pomysły na podniesienie go? żeby było lepiej? podawajcie pomysły
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez takasobiejedna 18 sty 2011, 20:37
kasiątko napisał(a):Coma a ja myślę o sobie że jestem intruzem
że bezemnie moi bliscy szczęśliwiej żyli,lepiej by było gdybym wogóle się nieurodziła
zresztą tu tak samo czuje
i co z tym fantem zrobić :bezradny:

Jakbym czytała o sobie.
Ja to wszędzie się czuję, że komuś przeszkadzam i najlepiej jakby mnie nie było.

przez Rad 19 sty 2011, 11:04
mnie pomogło zrozumienie tego że :

KAŻDY MA PROBLEMY i nie musimy siebie męczyć i złościć się na siebie za to. My mam problemy natury psychologicznej . Moja sąsiadka super piękna, pełno znajomych ma problemy z rodzicami - nie potrafi się dogadać. Franek z dołu ma problemy z kolanami . Majka z bloku obok na oko ideał nie może sobie znaleść pracy bo jest za bardzo pyskata itp.

Jak to zrozumiecie to nabierzecie szacunku do siebie i zdacie sobie sprawę że to są tylko objawy czy choroba czy co tam jeszcze mamy. Ale da się to zmienić i da się z tym żyć. Naprawdę nie warto zawalać życia tylko z tego powodu . Ja też cały czas chodzę na terapię ( 1 rok) . Epizod chorobowy też już u mnie trwa kilka lat. Dopiero jak spadłem na samo dno to sobie zdałem sprawę że jestem młody i na takie życie się nie godzę i chcesz coś zmienić. Teraz rozwijam firmę , jest trudno nawet momentami bardzo. Ale są też dni pełne radości i zadowolenia z siebie i swoich osiągnięć. I wierzę że każdy z nas może z tego wyjść. TRZEBA TYLKO CHCIEĆ ale nie na siłę, tylko z szacunkiem do siebie.

trzymam kciuki
Rad

przez Zazie 19 sty 2011, 14:13
Z tym byciem intruzem, to się zgadzam. W domu, szkole, gdziekolwiek... Czuję się intruzem nawet w swoim ciele.

no ale co dalej z tym złym samopoczuciem? Ma ktoś jakieś pomysły na podniesienie go? żeby było lepiej? podawajcie pomysły

Niestety żadnych dobrych pomysłów. Przydałby się ktoś, kto by poszastał złotymi radami ;) Ja potrafię trochę podnieść sobie samopoczucie jakąś dobrą książką wyładowaną emocjami, ale to nie pomoże każdemu choć w marnym stopniu.
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

Sortuj wg