Niska samoocena

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Niska samoocena

przez wiejskifilozof 13 sty 2011, 14:01
kasiątko napisał(a):dźiś u mnie z akceptacją siebie to w ogóle masakra,szkoda gadać...
mój krytyk tylko czeka żeby od razu mi coś wytknąć :evil:
a tak potrzebuje towarzystwa :(

Ba ja też bym dał wiele za towarzystwo ;)

przez bibi 13 sty 2011, 17:46
Zazi.masz rację. Daje im broń do ręki - sama odczułam! no i masz dobrą myśl....żeby nic nikomu nie mówić o swoim życiu. Ale tak się nie da. Pracuję w sklepie spozywczym. żeby wogóle rozmawiać to trzeba coś od siebie mówić. wiadomo tam zaraz sie pytają mężatka? dzieci są? w jakim wieku? jaka szkoła? itp...
teraz zaczynam nową pracę....moze to jest dobry sposób, żeby nie stawiać na to, żeby cię lubili tylko na to, żeby cię szanowali. ( to szanowali to tak w cudzysłowiu). Bo szczerze to gadam o sobie, żeby inni mnie poznali, żeby było o czym rozmawiać, A mówi się o rodzinach, kłopotach....itp. Jak będę tylko słuchać, ewentualnie nie będę się uzewnętrzniać to wyjdę na osobę która sie wywyższa....może to dobry sposób...przemyślę.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Anna Maria 14 sty 2011, 00:39
dziś byłam pewna,idąc ulicą,że coś z moim wyglądzie coś nie tak,dpopiero później się połapałam,że faceci tak mają,że się gapią :?
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SamiraQ 14 sty 2011, 00:41
no jak się jest ładnym to się gapią ^^ więc co się dziwisz?

przez LitrMaślanki 14 sty 2011, 00:45
też bym się pogapił
LitrMaślanki

przez SamiraQ 14 sty 2011, 00:47
no to pogrzeb tam gdzieś za Kasiątkowym zdjęciem i się pogap. Na zdrowie :P

przez bibi 14 sty 2011, 14:52
:) :) nie tylko Faceci :) Kobiety tez tak mają. Mierzą z góry na dół rywalke, młodszą...pomimo poczucia własnej wartości czują się zagrożone..ciekawe. Ja idę przez miasto jak burza!!! nie patrzę na nikogo, omijam ludzi jakby to były przedioty. nie zwracam uwagi na nich. Wielokrotnie słyszałam "Ludzi nie poznajesz?" Jak mam dory nastój, w miarę wysoką samoocenę i idę z moim facetem to patrzę na ludzi. Nie prosto w oczy--tak to nie śmiem :) ale poprostu mam podniesioną głowę i patrzę na nich. ....to wogóle jest ciekawe...bo wtedy tak jakby szukam potwierdzenia...hm....muszę to przemyśleć :roll:
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez wiejskifilozof 14 sty 2011, 15:24
no a ja mam niską .I teraz też tak czuję . :x

przez Anna Maria 14 sty 2011, 18:16
a ja idąc ulicą mam ochotę wejść w ścianę budynku gdy ktoś śię gapi
ale tez było tak że parsknełam śmiechem gdy jeden facet omało nie przydzwonił w latarnie :mrgreen:
wtedy czułam się pewnie a później zastanawiałam się czy ta scenka mi się nieuroiła :?
Anna Maria

przez Whatever 14 sty 2011, 18:39
Mnie również przeraża wzrok innych ludzi. Idąc chodnikiem, jadąc autobusem robię wszystko by nie natrafić na wzrok innej osoby. Wiadomo że dużo łatwiej uniknąć tego idąc pieszo. Niestety często muszę jeździć autobusem. Jeśli nie znajdę miejsca pozwalającego na ciągłe wpatrywanie się w okno, w mijających ludzi, budynki, samochody, czuję się strasznie nieswojo, wręcz osaczony.

Co do własnej samooceny. Jestem dla siebie największym krytykiem, takim bezdusznym, najcelniej trafiającym we własne słabe punkty (jest ich od groma). Zdaję sobie sprawę, że najczęściej jest to konstruktywna krytyka, jednak w parze z nią nie idzie sposób, bądź sposoby, rozwiązania wszelakich problemów. Taka krytyka dla sztu...tfu...krytyki, wpędzająca mnie niestety w stany psychiki usłane raczej tymi ciemniejszymi barwami.

przez Anna Maria 14 sty 2011, 19:01
Whatever jakbyś pisał o mnie
krytyk moje przeklęstwo a zarazem daje mi poczucie kontroli nad tym co mówie
albo nie pozwala mi powiedzieć nic więc nie mam możliwości do "chlapnięcia"czegoś
potrzebuje go jak wody
pomyśl o tym co Ci daje a nie tylko w czym przeszkadza
oswoj go
Anna Maria

przez coma 14 sty 2011, 19:08
A ja się dowiedziałam dzisiaj, że jestem zwykłym niepotrzebnym nikomu śmieciem. No tak, w sumie to zawsze o sobie tak myślałam :bezradny:
coma

przez Anna Maria 14 sty 2011, 19:16
Coma a ja myślę o sobie że jestem intruzem
że bezemnie moi bliscy szczęśliwiej żyli,lepiej by było gdybym wogóle się nieurodziła
zresztą tu tak samo czuje
i co z tym fantem zrobić :bezradny:

[Dodane po edycji:]

czuję się jak zadra w ciele
Anna Maria

przez coma 14 sty 2011, 19:18
kasiątko, Nie wiem, ja mam ten sam problem... I też nie wiem jak sobie z tym poradzić. Albo sobie palnąć w łeb, albo iść na terapię. Na razie niechętnie, ale wybieram terapię :evil:
coma

Sortuj wg