Niska samoocena

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Niska samoocena

przez majster69xxx 10 sty 2011, 17:44
Na przeszkodzie samooceny stoi zbyt krytyczne odnoszenie się do siebie, brak własnej akceptacji, brak światopoglądu życiowego, którym się kierujesz. Jak spełnisz te warunki to samoocena sama się podniesie.

przez Zazie 10 sty 2011, 22:02
bibi, bardzo się cieszę ;) Co do intelektu, to nie wmawiaj sobie tego. Nie odejmuj sobie tylko dlatego, że żeby coś powiedzieć, musisz trochę nad tym pomyśleć, pewnie ludzie trochę cię rozpraszają, może warto byłoby jakoś poćwiczyć koncentrację? Zresztą to jest lepsze od natychmiastowej strzelonej gafy, a niektórzy nie potrafią się ugryźć w język :smile:
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez bibi 11 sty 2011, 13:22
Masz racje :) w sumie, to jak przychodzi mi coś do głowy - to jest to jakas bzdura! Czasami wyskoczy mi z ust i wtedy przeżywam ( oj po co ja to powiedziałam!!) czyli właściwie się hamuję.....tyle że, mnie można z góry na dół jechać...a ja nie umiem sie obronic - i to mnie marwi. albo uciekam albo płaczę. W pracy ( każdej pracy) jestem poniżana, mobingowana - ludzie kożystaja z okazji zeby słabszemu dołożyć. Dlatego chciałabym byc silniejsza--najlepiej odrazy przywalić w pysk :))) eh....tak też nie umiem.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 11 sty 2011, 13:39
bibi
Witaj w klubie ;)
Anna Maria

przez wiejskifilozof 11 sty 2011, 16:25
Dołączę do Was :mrgreen: też mam niską samoocenę :zzz:

przez ehhe 11 sty 2011, 17:00
O i tutaj pasuje abym też był bo wysoce prawdopodobne że też mam niską samoocenę, no chyba że jestem nic nie wart i moja samoocena nie ma tu nic do rzeczy... :mrgreen:
ehhe

przez bibi 11 sty 2011, 19:34
i co z tym zrobic? ...kurcze, że nie ma jakiejś recepty na to cholerstwo, takiego lekarstwa. Są tylko terapie, terapie , terapie ...które są płatne i na wyjazdach, których my się albo boimy, albo nas nie stać. A tak, łykneło by się pastylkę i -- do boju supermenki(ni)!!! :))) Dlaczego podniesienie wartości siebie jest takie trudne.....a jeżeli skolei na świecie z taką samoocena jest tyle ludzi to powinni stworzyć pracę tylko dla takich ludzi , żeby każdy miał szansę się rozwijać. Bez strachu, lęku. Gdzie szef to psycholog, i ........ale mam marzenia :D:D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez ehhe 11 sty 2011, 19:39
bibi podobają mi się twoje marzenia ;)
ehhe

przez wiejskifilozof 11 sty 2011, 21:33
Ja się z tym godzę , jestem jaki jestem . Miałem lat 13 i też czułem się jak śmieć , a moja matka powtarzała mi na każdym kroku , czemu nie jestem jak (nazwisko) , szkolny prymus . :pirate:

przez Zazie 11 sty 2011, 23:07
No właśnie to godzenie się z tym, jakim się jest... to się wydaje często takie niemożliwe. Najlepsze jest, że wśród ludzi uchodzę za osobę pewną siebie, która wie, co to jest własna wartość (cicha nie jestem, głośno i bez skrępowania wydaję opinie - ale tylko przy ludziach, których nie widzę pierwszy czy drugi raz), podobno nawet wyraz moich oczu mówi innym, że czuję się jak ktoś większy od nich (a to tylko efekt mojej krzywej mordy :mrgreen:), po prostu patrzę z góry. Przynajmniej nie muszę się dużo starać, by ukryć prawdziwą ocenę siebie.

przez wiejskifilozof 12 sty 2011, 10:42
Każdy z moich znajomych wie jaki jestem nie chcę udawać .

przez Anna Maria 12 sty 2011, 23:56
detektywmonk napisał(a):Każdy z moich znajomych wie jaki jestem nie chcę udawać .

ja chciałąbym,ale nie potrafie :(
Anna Maria

przez Zazie 13 sty 2011, 00:08
Ja natomiast bym nie chciała. Zbyt długo wiele rzeczy wkoło siebie budowałam, by teraz się odkrywać przed ludźmi, którzy nawet nie są mi bliscy. Zresztą jestem zdania, że odkrywanie prawdziwego siebie i podawanie jakichkolwiek ważnych informacji (tym bardziej, że ktoś czuje się słaby) daje piękną broń do ręki drugiego człowieka :mrgreen:

przez Anna Maria 13 sty 2011, 00:25
dźiś u mnie z akceptacją siebie to w ogóle masakra,szkoda gadać...
mój krytyk tylko czeka żeby od razu mi coś wytknąć :evil:
a tak potrzebuje towarzystwa :(
Anna Maria

Sortuj wg