Depresja a nauczanie indywidualne

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez scrat 18 lut 2008, 16:42
Chyba lepiej powiedzieć niż nie powiedzieć... Nie wiem jak na nauczaniu indywidualnym, ale po sesji z psychoterapeutką dziękuję.
Przyjaciel forum

przez ALEKS*OLO 01 mar 2008, 02:36
Ja mam nauczanie indywidualne od pierwszej klasy liceum,teraz mam mature i tez nie wiem jak sobie poradze :cry: ale juz sie przyzwyczailam do indywidualnego a na normalny powrot do klasy nie dalam sobie szans i teraz wiem z perspektywy czasu ze to nie jest najlepsze wyjscie to tylko ucieczka ,ale to wcale nie jest takie proste wrocic normalnie do szkoly jakby sie komus wydawalo :cry: z moja nerwica lekowa i fobia spoleczna .

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:39 am ]
a propos ja czasem dziekuje za lekcje (mam je w domu) ale w koncu ci nauczyciele łaski nie robia przecierz oni kase za to jeszcze dostaja no to przepraszam mamy im dupy wylizywac ze przyjda :P
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez xCarmen 01 mar 2008, 11:49
kurde dlaczego winnych miastach ludzie maja zorganizowane nauczanie indywidualne a na tym zadupiu nikomu sie nie chce :/ jestem zla bo gdyby ruszyli dupska to bym teraz zdawala mature !
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 01 mar 2008, 15:32
hej xCarmen :D wez tych swoich nauczycieli za dupe, wszystkich w szkole tzn tak mowie ale nie znam za barzdo twojej sytuacji ale w koncu jak juz mowilam łaski nie robia jezeli masz orzeczenie od lekarza ze nie jestes w stanie normalnie chodzic do szkoly to oni musza to przyznac z matura tak samo (ja zdaje indywidualnie tzn sama w sali) i tobie napewno tez by sie udalo :smile:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez xCarmen 01 mar 2008, 21:06
ALEKS*OLO napisał(a):hej xCarmen wez tych swoich nauczycieli za dupe, wszystkich w szkole tzn tak mowie ale nie znam za barzdo twojej sytuacji ale w koncu jak juz mowilam łaski nie robia jezeli masz orzeczenie od lekarza ze nie jestes w stanie normalnie chodzic do szkoly to oni musza to przyznac z matura tak samo (ja zdaje indywidualnie tzn sama w sali) i tobie napewno tez by sie udalo

wiem wiem ze "powinni" ale tak mi nagadali ze w koncu uznalam ze dla nich to za duzy klopot nawet rodzice mi doradzili a teraz zaluje cholernie i jest juz zapozno bo nie podpisalam deklaracji wiec we wrzesniu bedzie witak 3 klaso (ponownie :roll: )
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez socjopatia 02 mar 2008, 21:02
Ostatnio ja mam jeszcze problem z tym,że nie radzę sobie z dwóch przedmiotów- biologii i historii. Inne idą mi dobrze,mam 3,4 ale z tych przedmiotów klapa. :(
Biologię mam rozszerzoną w dodatku,a wychowawczyni (uczy mnie biologii) mówi,że jak tak dalej pójdzie to każe mi iść do klasy,bo na nauczaniu ind. z jej przedmiotu sobie nie radzę.. :roll:
rozmawiałam z rodzicami,możliwa jest zmiana szkoły,ale sama nie wiem..czuje się jeszcze gorzej.. :(

przez pan zolpidem 02 mar 2008, 21:47
xCarmen napisał(a):wiem wiem ze "powinni" ale tak mi nagadali ze w koncu uznalam ze dla nich to za duzy klopot nawet rodzice mi doradzili a teraz zaluje cholernie i jest juz zapozno bo nie podpisalam deklaracji wiec we wrzesniu bedzie witak 3 klaso (ponownie Rolling Eyes )

A więc obraliśmy dwie różne drogi. Ja miałem w zeszłym tygodniu spotkanie wychowawcze i padła na nim decyzja, że podejdę w tym roku do matury (oczywiście jeśli przebrnę przez wcześniejsze zaliczenia materiału i będą podstawy do wystawienia mi dopuszczaków.

Też długo zastanawiałem się nad Twoją opcją, ale chyba jednak pod wpływem chwili wymusili na mnie maturę w tym roku. Obyśmy oboje nie żałowali.

przez xCarmen 02 mar 2008, 22:56
pan zolpidem mam nadzieje ze Ci sie uda, trzymam kciuki !

ja nie mialam mozliwosci pozatym stwierdzilam ze nie dam rady zdawac egzaminow z kazdego przedmiotu pod koniec czerwca czy jakos tak, pozatym mnoja szkola powiedzial ze nie beda to egzaminy na dopa tylko na maksymalna ocene jaka moge wyciagnac = wysoki poziom trudnosci egzaminow, jak widac nie ulatwiali mi podjecia decyzji i proby zdawania ... niestety..
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez pan zolpidem 02 mar 2008, 23:28
xCarmen napisał(a):pozatym mnoja szkola powiedzial ze nie beda to egzaminy na dopa tylko na maksymalna ocene jaka moge wyciagnac = wysoki poziom trudnosci egzaminow, jak widac nie ulatwiali mi podjecia decyzji i proby zdawania ... niestety..

Nieciekawie zrobili. Nie powinno tak być. Współczuję. Ja jeszcze nie wiem czy zaliczę matmę, bo mnie przerasta i jej nie ogarniam, więc moje podejście do matury nie jest wcale przesądzone.

Ja również będę trzymał kciuki, aby Twój wybór okazał się dla Ciebie dobrą drogą.

Re: Depresja a nauczanie indywidualne

przez desperados 15 sty 2011, 04:10
Hey :)
Mam takie pytanie: Czy indywidualne nauczanie w liceum może zostać przyznane na nerwice natręctw, ciągłe wpadanie ze skrajności w skrajność(gł. chodzi o jedzenie), wielkie wybuchy agresji ew. lekką depresje?
Jestem w klasie maturalnej i bardzo mi zależy żeby dostać indywidualne nauczanie na ostatnie pół roku.
Proszę o odpowiedź :)

przez linka 15 sty 2011, 10:33
desperados, ale masz taką diagnozę od psychiatry czy sam sobie stwierdzasz co ci jest?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez desperados 18 sty 2011, 10:08
Mam, mam wszystko w papierach :)

przez speedy13 03 wrz 2011, 08:34
Witam

Przepraszam za powrót do tematu, ale chciałbym się wypowiedzieć w sprawie wcześniejszych postów o nauczaniu indywidualnym. Jestem w klasie 3 liceum i mam w tym roku maturę której na prawdę się boję. Nauczanie indywidualne mam już długo. Na początku przez kilka miesięcy w 3 gimnazjum, potem 1 klasa liceum też nie całą i 2 klasa liceum, ale już cała i teraz jestem w 3 liceum normalnie. W 1 i 2 klasie zdałem praktycznie przez te indywidualne tylko. Teraz w 3 jestem ogrom nauki i boję się szkoły. Bardzo chciałbym mieć znowu te indywidualne znowu, bo wiem, że na nich mogę się więcej nauczyć. 1 osoba i 1 nauczyciel to materiał idzie o wiele szybciej. Nie wiem czy dam sobie radę z maturą jak będę chodził do szkoły, dużym problemem są moje choroby i stres możliwe, że nerwica i depresja która się pogłębia przy szkole. W 2 klasie w pierwszym półroczu do listopada miałem aż 200 godzin nieobecnych, nie pamiętam dokładnie, ale 200 co najmniej było. Teraz gdyby takie coś się zdarzyło to będę pogrążony już. Przez to mam również spore braki z przedmiotów, teraz jest w już matura i nie mogę mieć takich sytuacji, jedynie indywidualne mogą mi pomóc. Nauczycielka wczoraj nawet mi powiedziała, żebym nie uczył się tego przedmiotu bo nie dam rady i nie dopuści mnie do matury. Rozmawiam z tatą i ciągle mi mówi, żebym nie myślał źle i to najlepsze, żebym się nie bał, to nie jest proste. Na indywidualnych jestem spokojniejszy trochę bo w szkole boję się uczniów i ich reakcji, nauczycieli i całej szkoły. Co możecie powiedzieć na ten temat?

przez jaskolka83 05 wrz 2011, 13:32
speedy nie przepraszaj za powrot do tematu. zaczal sie rok szkolny i wielu zaczelo nauczanie indywidualne wiec moze temat sie rozwinie.
ja kiedys tez mialam nauczanie indywidualne ( w 8 klasie i 1 liceum - to byl jeszcze stary system ;). nie wspominam tego okresu dobrze glownie z tego wzgledu ze nie mialam w ogole kontaktu z rowiesnikami a bardzo tego potrzebowalam. jednoczescie balam sie tam chodzic. zaczelo sie w 8 klasie, inni smiali sie z mojego wygladu i zaczelam uciekac z lekcji albo w ogole do szkoly nie chodzilam. w koncu mama "zalatwila mi" nauczanie indywidualne. potem zaczela sie nowa szkola - liceum, noi poprosilam mame zeby znowu miec indywidualne bo bylam przerazona szkola srednia. teraz troche tego żaluje bo nie spedzalam czasu z rowiesnikami tylko ciagle sama w domu... to byl koszmarny czas zaluje tego jak cholera. pod koniec 1 liceum aczelam juz chodzic do szkoly i tak do 4 liceum chodzilam juz normalnie, poznalam troche fajnych osob i bylo duuzo lepiej z moim samopoczuciem.
rozumiem ze u ciebie jest inaczej, sprawa jet powazniejsza wiec na pewno nie namawiam na powrot do szkoly. fajnie ze twoj tata ci pomoga i moze uda sie jakos skombinowac znowu te indywidualne, widze ze masz chec zeby skonczyc szkole zalezy ci na tym wiec nie rezygnuj

Sortuj wg