NADZIEJA/Co daje nam nadzieje ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez makanti 05 lis 2007, 20:32
Jeśli chodzi o mnie to nadzieja daje mi bardzo wiele. Między innymi chęć do dalszego życia i siłę do rozwiązywania Ciągle napotykanych problemów. Mówią że "nadzieja matką głupich". To nie prawda!!! Tylko głupcy nie potrafią dostrzec tego ile tak naprawdę potrawi dać nam nadzieja i jak bardzo potrafi zmienić człowieka na leprze :smile:
...

przez .Tomek 05 lis 2007, 21:16
Beczka wódki zawsze da nadzieję. :roll: :shock:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Goplaneczka 05 lis 2007, 23:05
Nadzieje to sens wszystkiego. Gdy nie ma nadzieji, nie już nic...
http://www.youtube.com/watch?v=cMBzirG5fmU
Ta piosenka mi wyciska zawsze łzy... Tak w temacie...
Goplaneczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dziewczyna_18 05 lis 2007, 23:22
Nadzieje może dać wrażenie, że jesteś do czegoś stworzona/y, przeznaczony/a. Bo każdy jest. Może do tego, by pomóc komuś ocalić jego wnętrze,dusze,w jakiś sposób- życie.. ? Nie wiem, ja się pocieszam tym, że po coś muszę żyć i prędzej czy póżniej odnajdę cel i powołanie..Mam nadzieję, że okażę się komuś potrzebna, naprawdę potrzebna.. :)
"Ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko [...] Ze mną można tylko w oddali znikać cicho"

Jako że mimo upływu czasu mój login się nie zmienia, a ja się starzeję;)to dodam że jestem z rocznika89:P (Wiek jest czasem istotny:P)

przez wajchowski 05 lis 2007, 23:28
Dupa jak jest naprawdę źle to nic nie pomaga tak jak czas, natomiast w stanach średnio psychotycznych najlepszy jest browar z przyjacielem pełnym optymizmu!
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

przez Goplaneczka 05 lis 2007, 23:38
wajchowski napisał(a):Dupa jak jest naprawdę źle to nic nie pomaga tak jak czas

Sorry, ale ten czas to prowadzi tylko na cmentarz. Trzeba coś ze sobą robić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nieleczona deprecha to dno komplentne....
Goplaneczka

przez Goplaneczka 05 lis 2007, 23:49
Ale zawsze można coś z tym zrobić... Zostawić ją kompletnie na wolności nie można. Takie czekanie, że sama sobie zniknie, jak zadziała czas... Czas to tylko może pogorszyć. Bądźmy szczerzy, ja przez ciężką depresję rozumiem myśli samobójcze, kompletne rozstrzęsienie, takie trwanie w bólu i otępieniu. Piszę z moich doświadczeń. Gdybym zostawiła to czasowi... Miałabym ładny pomniczek chyba teraz...
Goplaneczka

przez wajchowski 06 lis 2007, 00:10
Nie chodziło mi o coś w stylu: walnąc się na łóżko i 2 lata się zadręczać, bynajmniej. Po prostu ja tak mam, że czasem nawet jakby nie wiadomo kto próbował coś zdziałać ze mną, a akurat jestem w takim stanie, że śmierć wydaje się przy tym śmieszna to po prostu lepiej się z tym przespać jedną max 2 noce. Przecież nie raz już słyszałem, że skoro dziś jest beznadziejnie to jutro będzie lepiej :idea:
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

przez Goplaneczka 06 lis 2007, 00:25
Szczęściarzu-spać możesz :P
Tak, jutro może być tylko lepiej. Czasami jednak takie bierne oczekiwanie na poprawę odbiera ostatnią nadzieję. I tylko pogarsza
Goplaneczka

przez Jan Nowak 06 lis 2007, 00:37
"tak bardzo kochamy marzenia, że boimy sie je realizować" :)

Mała poprawka:
jeśli dziś jest beznadziejnie, a ja nic z tym nie robię, to jutro na pewno nie będzie lepiej.
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez Goplaneczka 06 lis 2007, 09:24
oooo
O to właśnie mi chodziło ;)
Goplaneczka

przez pyzia1 06 lis 2007, 14:33
Nadzieję dają mi moje doświadczenia. Dostałam od życia więcej, niż oczekiwałam i to w momencie, gdy myślałam, że może byc tylko gorzej.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez luthien 15 lis 2007, 11:28
miłość, miłość, miłość... i muzyka Vivaldiego :D
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez BEHEMOT 15 lis 2007, 15:50
Ja myślę że nadzieja zawsze jest-ona umiera ostatnia.Czasami o niej zapominamy,nie chcemy zobaczyć a ona mimo wszystko płonie żywym ogniem-daje ciepło,światło-wszystko co dobre ...
,,Myte dusze pragną snu..."

Sortuj wg