czy istnieja jakieś badania by stwiedzić depresję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gusia 01 wrz 2007, 22:18
ale już się martwie co bedzie jutro

Nic sie nie martw,duzo tego nie bylo ;)
Rano magnezik ,sniadanko i spoko...a teraz lulu ;)
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Jovita 01 wrz 2007, 22:42
jak to co bedzie jutro..?? jutro bedzie lepiej i nowy dzien, trzeba bedzie wstac , zjesc sniadanie i cieszyc sie ze Bog dal nam zycie i ze jutrzejszy dzien spedzimy tak jakby to byl nasz ostatni dzien zycia.
z takim nastawieniem od razu lepiej sie zyje ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez 1507 02 wrz 2007, 00:09
he ja jak myślę ze to może być ostatni dzień to.................... normalnie drgawki
1507

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 02 wrz 2007, 01:06
1507 napisał(a):he ja jak myślę ze to może być ostatni dzień to.................... normalnie drgawki

no wlasnie czyli jezeli boisz sie ze jutro moglby byc to twoj ostatni dzien to znaczy ze z toba wcale tak zle nie jest.. to znaczy ze zycie ma dla ciebie sens.
ExModerator

przez magic 02 wrz 2007, 12:07
witam

ten temat mnie zainteresował ponieważ jest jeszcze badanie głowy ,dokładniej badanie mózgu SPECT które w Polsce w celach w psychiatri nie jest pewnie za bardzo stosowane lecz dowiedziałem sie o doktorze AMANIE z e stanów zjednoczonych czyli z USA który potwierdza że lęki depresje sa spowodowane dysfunkcjami mózgu i służy temu badanie mózgu SPECT które jest podstawa do dalszego leczenia czyli zastosowania leków i psychoterapii a nawet diety i innych form i technik terapeutycznych...

jestem tu nowy i nie chce sie za bradzo rozpisywać ,chętnym udzielę informacji na ten temat na forum ewentualnie może podam numer gg...

SPECT-TOMOGRAFIA EMISYJNA POJEDYNCZEGO FOTONU

wykonywane jest to badanie w Polsce w większych miastach w zakładach lub pracowniach medycyny nuklearnej koszt prywatny np w łodzi 280 zł
jest także refundowane tylko skierowanie trzeba mieć od specjalisty...

a wiedzę tę wziąłem z książki doktora Amana i Routh ''Leczenie lęków i depresji'' z serii dbam o zdrowie i w sumie jest to jedyna optymistyczna ksiązka jaką przeczytałem pomocna w naszych chorobach...

lecz zaznaczam że to wszystko jest stosowane w USA i w Polsce mało o tym wiadomo nawet nie wiem który lekarz psychiatra by umiał odczytać opis badania bo zaznaczam samo badanie nic nie znaczy trzeba znależć psychiatrę któremu te badanie pomoże w diagnozie i dalszym leczeniu...

pozdrawiam wszystkich znerwicowanych ,zaburzonych, depresyjnych itp... 8)
magic

przez Jovita 02 wrz 2007, 13:00
wielki a to takie badanie moze wykazac ze depresje sie ma bo cos w mozgu jest nie tak?
ExModerator

przez 1507 03 wrz 2007, 16:10
też jestem ciekaw
1507

przez magic 03 wrz 2007, 17:01
tak pokazują w jakiś sposób dysfunkcje mózgu przy tego typu chorobach...tak twierdzi dr Daniel Aman jest nawet jego strona internetowa ale w języku angielskim ale to co napisał w swojej książce jestem pełen podziwu...i sa opisy tez przypadkow bardzo beznadziejnych i pomogli ludziom...

ja poprostu stracilem zaufanie do lekarzy psychiatrów i psychoterapeutów po części też...

a dlaczego sie tak dziwicie że to od mózgu??a skąd to sie bierze od nogi :D choroby i zaburzenia psychiczne...wszystko jest związane z mózgiem

a podobno za ileś tam lat ma być przeprowadzany zabieg chirurgiczny,wycinka kawałka mózgu odpowiedzilanego za depresje i po kłopocie...

8)
magic

przez Goplaneczka 03 wrz 2007, 18:39
Wielki napisał(a):a podobno za ileś tam lat ma być przeprowadzany zabieg chirurgiczny,wycinka kawałka mózgu odpowiedzilanego za depresje i po kłopocie...

Brzmi drastycznie...
Do dziś nie stwierdzono, jakie są faktyczne przyczyny depresji, może te dysfunkcje mózgu to objaw, a nie przyczyna?
Mnie najbardziej ubawiła ta teoria, że depresja jest zaraźliwa jak grypa...
Goplaneczka

przez Jovita 03 wrz 2007, 21:27
Wielki napisał(a):a podobno za ileś tam lat ma być przeprowadzany zabieg chirurgiczny,wycinka kawałka mózgu odpowiedzilanego za depresje i po kłopocie...

od razu bym sie na taka operacje zgodzila :shock:
ExModerator

przez magic 03 wrz 2007, 21:53
dysfunkcje mózgu są raczej przyczyną depresji niż skutkiem a zobaczyć to można tylko poprzez badanie specjalistyczne mózgu... a zabieg zostawmy w spokoju tak tylko wspomniałem o tym...

skupmy sie na SPECT czy ktoś jeszcze o tym słyszał a może miał takie badanie z forumowiczów bo podobno mase chorych tu nas jest??
magic

przez 1507 03 wrz 2007, 22:45
mnie lekarz powiedział np. że ja potrzebuję terapii a nie takich badań, w sumie to moje schorzenie wzięło się od określonej sytuacji, a ponieważ trafiło na podatny grunt więc musze sie terapeutyzować :)
1507

przez Jovita 03 wrz 2007, 23:12
no wlasnie jak sie ma przyczyne od ktorej sie ma depresje to jest o wiele latwiej z niej wyjsc a jak sie nie wie skad sie ja ma to co wtedy??
ExModerator

przez Twilight 04 wrz 2007, 00:53
W życiu nie uwierzę, że przyczyną depresji jest dysfunkcja - może większej podatności, ale mało mamy przypadków, gdy doskonale wiemy, jakie wydarzenia/stan w życiu wpędzają w nerwice/depresje?

Z nerwicą natręctw też tak jest, doskonale wiadomo, co i jak pracuje inaczej, ale powody są zewnętrzne. IMO wpojone, błędne nawyki reagowania na uczucia/emocje mogą może i powodować inne działanie konkretnych części mózgu, inny przepływ substancji, impulsów, ale...

Jovita napisał(a):a podobno za ileś tam lat ma być przeprowadzany zabieg chirurgiczny,wycinka kawałka mózgu odpowiedziajnego za depresje i po kłopocie...

Ta i będziemy mieli wspomnianą w innym temacie przez Dżejem klaunadę, idiotów zadowolonych, chociaż sami nie wiedzą z czego. W ludziach zawsze jest skłonność do ucieczki przed prawdziwymi problemami w ''cudowne metody'', (sama nerwica i depresja też jest formą ucieczki...) ale pewnych spraw ani skalpel, ani leki za nas nie załatwią.

Jasne, że istnieje depresja endogenna. Jasne, że może istnieć taka, która będzie wymagała zabiegu chirurgicznego - ale uważam, że to i tak będą bardzo, bardzo nieliczne przypadki. A cała reszta może i będzie sobie wycinać w prywatnych klinikach :twisted: ale pożytek z tego żaden.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

Sortuj wg