Czytaliście "Oswoić lęk"?

Hasiok.

Czytaliœcie "Oswoić lęk"?

przez cicha woda 21 wrz 2005, 20:23
Parę dni temu dowiedziałam się o istnieniu tej ksišżki i właœnie dzisiaj zamówiłam jš przez internet. Czytałam recenzje mówišce o tym, że w pewnym stopniu pomogła ona wielu osobom. Czy ktoœ z was czytał tš ksišżkę? Jakie macie wrażenia po przeczytaniu jej?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Ania 22 wrz 2005, 15:00
Ja czytałam "O nerwicy optymistycznie" i "pokonać lęk", ale szczerze mówišc te ksišżki niewiele mi dały. Mam nadzieję że w Twoim przypadku będzie lep[iej :) Pozdrawiam

Polecam:)

przez Olka 23 wrz 2005, 17:28
Witaj!
Czytałam "Oswoić lęk" bardzo goršco polecam ci ta ksišzkę. Jest w niej naprawdę duzo rad, szczególnie dla osob cierpiacych na agorafobie, ale mysle, ze moze przydac sie kazdemu, kto cierpi na zaburzenia lekowe. Mi spodobała sie pomysł z " przyznawaniem sobie prawa do okreslonego zachowania". Np. Gdy spotyka mnie sytuacje ktorej sie strasznie boje, powtarzam sobie ze mam prawo tak sie denerwowac, ze mam prwo miec mokre ręce i trzęsšce nogi, ze mam prawo wyjsc kiedy tylko bede chciała. Przestałam sie krytykować, za te swoje " porazki". Natomiast odradzam Ci " Meurotycznš osobowoœć naszych czasów"- mnie ta ksišzka nieco zdołowała i odebrała nadzieje i sprowadziła na ziemie.
Olka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patrycjja 06 sty 2006, 14:49
ja czytam tę ksiązkę naokrągło. to jest jedyna książka o nerwicy,która do mnie dotarła. to dzięki niej osiągnęłam wszystkie swoje małe sukcesy. Ja ją polecam gorąco. :D
Patrycjja

przez cicha woda 06 sty 2006, 14:49
Przeczytałam, jest to dobra książka ale nie ona sama wystarczy do walki z nerwicą.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez meliskaaa 06 sty 2006, 16:33
ja zamówiłam ja jakies 4 lata temu kiedy smoje leki były tak silne ze nie moglam chodzic do szkoły.....musze sie przyznac ze ta ksiazka naprawde pomaga .....pokazuje jak mozna spojrzec na ta chorobe i poradzic sobie w trudnych sytuacjach ....ale napewno nie odwali całej roboty za nas
meliskaaa

oswocic lek

przez tomsend212 07 sty 2006, 14:09
tej ksiazki nigdzie nie maja - ma moze ktos ja zalartwic?

oswoic lek

przez tomsend212 07 sty 2006, 15:42
jak jestes taka madra to mi taka pokaz
bo wszedzie nie ma jej - nawet wydawnictwie - POZYCJA NIEDOSTEPNA

przez bibi 08 sty 2006, 00:23
no toscie mnie zaciekawiły.
ja nie czytałam tej ksiązki i zaczełam szukac w internecie ...faktycznie nie ma
to w takim razie musze się wybrać do księgarni. 17 zł to nie duzo
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

"Oswoić lęk" - do czytelników

przez Tremor 13 wrz 2006, 20:01
W książce "Oswoić lęk" jest taka porada, żeby nie walczyć z atakami lęku. Kiedy przychodzi lęk, należy pozwolić żeby narastał, nie tłumić go i cierpliwie czekać aż sam minie.

Czy ta metoda jest skuteczna? Bo ja próbowałem i u mnie to nie działa - zamiast przemijać, lęk się tylko pogłębia. Może coś źle robię?

przez anonimus 13 wrz 2006, 22:02
powiem krotko totalna glupota napisana przez kogos co nic nie przezyl oprocz badania ludzi z problemami!!! nienawidze takich ksiazek, bo wydalem kupe kasy, ale zycie okazalo sie lepsza nauczka

[ Dodano: Sro Wrz 13, 2006 10:05 pm ]
jak mozna cierpliwie czekac az sam minie, jak pozwolisz mu sie rowzinac, to cie zje, bedziesz sie telepal, czy jakiekolwiek objawy masz, lek trzeba wyganiac, nie ujawniac, nie mozna mu pomodz rosnac, to jest etap dalszy, jak jestes juz pewny wlasnej osoby i swiadomosci mozesz grac w takie gierki ale nie od poczatku, to moze sprowadzic najlepszego na dno

przez durochico 13 wrz 2006, 23:06
anonimus....masz absolutną rację....przecież takie zabawy osobę która nie potrafi się bronić mogą doprowadzić do totalnych schiz
nerwica

przez ^.Lyanne.^ 14 wrz 2006, 00:18
Kto jest autorem tej książki? Nie wydaje mi się, żeby to był najlepszy pomysł, wręcz odwrotnie :roll: Czekanie, kiedy przychodzi fala lęku i narasta z każdą chwilą?! To nie zabawa...jeżeli nie podejmuje się walki, lęk narasta, a to niebezpieczne! Zgadzam się z przedmówcami, w takim wypadku może nastąpić totalna schiza i tyle!
...!"Panować nad sobą to najwyższa władza"!...

przez Tremor 14 wrz 2006, 00:28
Autorzy: Judith Bemis, Amr Barrada.
Może wypowie się ktoś, komu książka pomogła? Skoro tyle osób ją chwali, nawet na tym forum...

Sortuj wg