Poczucie własnej wartości (samoocena)

Hasiok.

przez OLA-1982 28 kwi 2006, 17:14
kurczę, czytam czytam i już się pogubiłam. Też byłam zawsze silną osobą, wiedzącą do czego dąży, która ma wszystko zaplanowane co do godziny. JEdnak jak dzatsi pisze, dopadło mnie ni stąd ni z owąd. Czyż ambicja może stać się powodem nerwicy?? a czy człowiek ambitny nie ma problemów??mówią o mnie, że jestem silną osobowością i niby taka byłam. A jednak przejmowałam się zawsze głupimi uwagami w pracy, w domu. Komentarzami innych, ale jednak uważałam się za bystą, inteligentną i nie brzydką dziewczyne. Wkońcu jestem silna i ambitna, powinnam odpyskować, postawić się... guzik. Obecnie walczę z tym i szukam przy okazji pracy. Ale uważam, że to co może nas uzdrowić to jest właśnie siła, ambicja, dążenie do czegość-do uzdrowienia siebie i umieć żyć bez nerwicy, to o czym uważam, ze mówią Virginia i Minhoi.

pozdrawiam
Ty panujesz nad czynami jeśli się w nie nie wciągasz

przez dzasti13 28 kwi 2006, 17:23
I tak trzymaj
Olenko badz tward i bystra a nerwice i leki zwalczysz!Powodzenia! :lol: :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez deprim 28 kwi 2006, 20:20
Więc jest nas trzech :)

właśnie mnie to zastanawia wszystko ... jak człowiek zaradny, bez kompleksów wręcz wzór twardości i zaradności może coś takiego mieć? ... ja też stawiam na zbyt duże ambicje :idea:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anita27 29 kwi 2006, 14:04
Ja mam mase kompleksow ale chyba wynika to raczej z charakteru nie jest wynikiem choroby czasem czuje sie niepewnie w roznych sytuacjach ale na ogol wiem na co mnie stac i zawsze daze do celu ta czy inna droga.Pewnosc siebie jest bardzo wazna trzeba czasem sie samemu umiec dowartosciowac i pomyslec ze jeszcze jestesmy cos warci

przez somebody 30 kwi 2006, 15:12
Zawsze miałem wysokie poczucie swojej wartości. Kiedy ta choroba mnie dopadła moje poczucie swojej wartości znacznie się obniżyło. Mimo że nie mam faktycznych kompleksów (nie brzydki, nie głupi, w kwiecie wieku) to mimo wszystko przez tą chorobe staram się na siłe udowadniac że jestem coś wart. Czasem juz nie mam na to siły no ale trzeba walczyc:D:D[/code]

przez Hollow 30 kwi 2006, 15:48
Ja tam nie mam kompleksów - po prostu nie jestem sobą :]
Bo ja jestem doskonały :lol:

przez deprim 30 kwi 2006, 19:31
Hollow napisał(a):Ja tam nie mam kompleksów - po prostu nie jestem sobą :]
Bo ja jestem doskonały :lol:

ot co !!! :D

przez somebody 30 kwi 2006, 20:07
OLA-1982 napisał(a):Czyż ambicja może stać się powodem nerwicy??

Zbyt wygórowane ambicje mogą się stac powodem nerwicy. Bo gdy uważamy że cos osiągniemy, a tu jak nic nie możemy tego osiągnąc, to pojawia się rozczarowanie. Gdy pojawia się wiecej takich niezrealizowanych zamierzeń, zaczynamy wątpic w siebie, a stąd już tylko krok do nerwicy lub depresji. Bo sednem nerwicy jest niska samoocena:)

przez deprim 30 kwi 2006, 21:11
ja chyba doszłem co jest moim powodem nie spełnionych ambicji ! ! !

ADHD

przez OLA-1982 04 maja 2006, 17:51
Czyż ambicja może stać się powodem nerwicy??- to bylo pytanie, a nie moje stwierdzenie :P
a apropo: "Bo gdy uważamy że cos osiągniemy, a tu jak nic nie możemy tego osiągnąc, to pojawia się rozczarowanie. Gdy pojawia się wiecej takich niezrealizowanych zamierzeń, zaczynamy wątpic w siebie..." nie chodzilo mi o taka pewnosc siebie. Np. taka,ze szukalam przed nerwica pracy i chodzilam na rozmowy kwalifikacyjne i to,ze ktos mial dzwonic a nie oddzwonil nie zalamywalo mnie. Najbardziej sprawialo mi radosc,ze ktos chcial ze mna rozmawiac, ze wogole sama rozmowa, poznawane nowych ludzi jest mile, uczy czegos nowego, nowych zachowan itp... Ale nieraz slyszalam od kolezanki tekst "ambitna" lub ironicznie "skromna jestes". Czy to,ze sie nie zalamywalam, a w glebi duszy myslalam sobie, ze gdzies tam na mnie czekaja, ze znajde, kto szuka, znajduje-to jest wygórowana ambicja??chyba nie. To jest optymizm ;)
Ty panujesz nad czynami jeśli się w nie nie wciągasz

przez Śmierć 05 maja 2006, 12:59
Mojej wartości niekt nie jest w stanie podnieść, od małego rodzice mi wpajali dobitnie, że do niczego nei doje, jestem głupi, na niczym sie nei znam, tego nei potrafie zrobić, jestem palantem, na końcu, każdy z nich życzył mi smierci.... nic się nigdy nie udało, ludzie oszukiwali, nie było prawdziwych przyjaciół ani, żadnych perspektyw, teraz nie ma zdrowia, chęci i sił...

Poczucie własnej wartości (samoocena)

przez magosza26 09 lut 2007, 18:12
Dziś czuję się wyjątkowo paskudnie..
od kilku tyg. znów fobia społeczna daje o sobie znać..

...zastanawiam się nad powodami ,dla których on jest ze mną...
...musi mnie kochać bardzo ,albo boi sie samotności?....:|..

....źle mi:(

przez Ania1987 09 lut 2007, 18:59
Podpisuję się w 100% pod postem, ja dziś czuję to samo, co Ty, nawet zrezygnowałam z wizyty u psychologa, bo mimo leków bałam się wyjść z domu . :(

A może to ta pogoda dziś tak na nas niekorzystnie wpływa?! Nie martw się jutro będzie lepiej:smile:

Sortuj wg